Яку домашню тварину краще завести у квартирі?

Яку домашню тварину краще завести у квартирі? - Ветеринар

Тварина у квартирі — це радість! Вони комічні та безпосередні, тим паче в захваті від виникнення вихованця в будинку будуть діти. Дитина любить гратися з ними, вчиться турботи та відповідальності. Перш ніж вирішити, яку домашню тварину завести у квартирі, необхідно зважити всі за і проти.

Яку домашню тварину краще завести у квартирі? - Ветеринар

Взяти до уваги квартирні умови, наявність вільного часу і, зрозуміло, уподобання та смаки кожного члена сім’ї.

Собаки і кішки великих і маленьких порід

Собаки — розумні тварини, вони прекрасно піддаються дресируванню і віддані всім серцем власному власнику. Ці тварини до себе вимагають достатньо уваги, вони люблять, коли з ними грають, розмовляють і гуляють. Пси можуть бути досить значного розміру. Для любителів великих тварин хочемо представити топ 10 найбільших порід собак:

 • ірландський вовкодав;
 • доберман;
 • лабрадор;
 • ньюфаундленд;
 • німецький дог;
 • комондор;
 • сенбернар;
 • столична сторожова;
 • кавказька і середньоазіатська вівчарка;
 • англійський, іспанський, піренейський і тибетський мастиф.

Великий собака — це вірний захисник власного господаря, з ним не страшно на прогулянці вночі.

Але в утриманні такої тварини є власна специфіка. У них досить багато енергії, якій необхідна розрядка. Собаку потрібно вигулювати 2 рази на день і давати часу достатньо, щоб він набігався. Потрібно враховувати, що відповідно до закону в людних місцях собака має бути на повідку і в наморднику.

Кішки теж можуть здивувати власними параметрами, наприклад, висота в холці савани може досягати 1 м, а вага — 20 кг. Серед інших великих кішок можна підкреслити такі породи:

 • мейн-кун;
 • чаузі;
 • норвезька лісова;
 • сибірська.

Великі кішки чудові! Вони граціозні, вальяжні та горді. Люблять гратися і бігати по квартирі. Певні породи, наприклад, савану рекомендується вигулювати на повідку. Кішки хоча і більш незалежні, ніж собаки, але теж прив’язуються до власного власника і нудьгують у разі його довгого від’їзду.

Утримання великого звіра у квартирі вимагає наявності просторої житлоплощі.

Ідеальним місцем для них буде дача або власний будинок. Для собак роблять вольєри і теплі будки. Тварина почувається комфортно і не лякає оточуючих власними розмірами. Якщо житлова площа невелика, то краще підібрати більш “невеликі” породи собак і кішок. Бульдоги, корги, пуделі, шпіци зроблять ваше життя веселішим і різноманітнішим, а “плюшеві” британці або звичайні домашні кішки наповнять будинок теплом і затишком.

Кішки і собаки всіх порід незалежно від розмірів можуть зіпсувати меблі або порвати шпалери на найвиднішому місці. Особливо тварина-підліток, адже їй потрібно бігати, грати, точити зуби і кігті. Кішці купують спеціалізовану кігтеточку, але знадобиться час, щоб привчити її до неї. Для собак підійдуть різні штучні кістки та іграшки, об які можна поточити зуби. Купувати їх потрібно в спеціальних магазинах, саме так можна переконатися, що іграшка нешкідлива для пса.

Невеликі милі звірята

Хочете менше турбот — заведіть звірка в клітці. Його не потрібно привчати до туалету, вигулювати і прибирати шерсть по всій квартирі. Досить підібрати оптимальний будиночок, насипати тирси, годувати тварину і підтримувати чистоту в її житлі. Пояснимо більш детально звірків, яких утримують у клітках.

 • Хом’ячки — комічні гризуни. Вони люблять бігати в колесі, спати згорнувшись клубочком і їсти, кумедно набиваючи щоки їжею. Є безліч різновидів таких гризунів, що виділяються між собою за кольором і розміром. Дуже поширені ангорські з довгою шерстю і сирійські, які можуть бути золотистого, чорного, сірого і білого забарвлення.
 • Морські свинки — тварини з ущільненим тілом і короткими лапками. Можуть бути черепахового, білого або рудого забарвлення. Протягом усього дня регулярно щось жують, люблять траву, фрукти та овочі. Іноді видають писк, який свідчить про обурення або голод.
 • Декоративні щури — розумні та кмітливі гризуни. Піддаються дресируванню і прив’язуються до власника. Люблять провести час на руках. Охайні, справляють нужду в один кут. Якщо клітку прибирати вчасно, запаху у квартирі не буде.
 • Шиншили — звірята з розкішним хутром, через яке на них ведуть полювання і розводять на спеціалізованих фермах. Але утримують таких тварин і вдома. Їм необхідна простора клітка, мінімальний розмір якої 50?70 см, а краще вольєр. Вдень зазвичай шиншила спить, а вночі не спить: їсть, гострить зубки, стрибає і щоразу чимось шарудить. Завдяки цьому клітку не потрібно розташовувати в спальній кімнаті.
 • Декоративні зайці — спокійні та невибагливі домашні улюбленці. Тварину можна утримувати в просторому вольєрі або в невеликій клітці. В останньому варіанті “вухатого” потрібно іноді відпускати пострибати, постійне сидіння в тісному просторі погано позначається на здоров’ї та настрої зайця.
 • Тхори — тварини з витягнутим тілом і м’якою шубкою. Якщо дати їм свободу, вони залізуть у кожну щілину і перегризуть всю квартиру. Через це багато хто воліє утримувати їх у просторих клітках, тільки кілька разів на день випускаючи побігати. Людям з чуйним нюхом потрібно обов’язково знати, що тварина має своєрідний запах, який не всім подобається.

Клітку з улюбленцем розміщують далеко від протягу і прямих сонячних променів.

У неї ставлять будиночок, миску для їжі, поїлку і лоток. Встановлюють також маленьку ємність із дрібним піском, завдяки якому звірята чистять власні шубки. Доглядати за будиночком власного улюбленця дуже легко: необхідно викидати харчові рештки, освіжати воду і 1 раз на 3-4 дні міняти тирсу.

Амфібії та рептилії

Для тих, хто віддає перевагу незвичайним екзотичним тваринам, необхідно звертати власну увагу на амфібій і рептилій. Для них потрібно оснащувати тераріум або акватераріум, в якому відтворюється близьке до природних умов середовище. Наприклад, пустеля, тропічний ліс або напівводна атмосфера. Хочемо представити весь перелік найбільш невимогливих мешканців тераріуму.

 • Ахатини — равлики великого розміру, можуть вирости до 20-30 см. Не до себе вимагають великої уваги, за ними дуже легко доглядати. Як будиночок для них вибирають контейнер з кришкою, дно якого засипають товстим шаром торф’яного субстрату.
 • Тритони — симпатичні амфібії. Вдома їх селять у ємність, наповнену водою з ділянками суші — акватераріум. У тритонів раз на рік настає двотижневий період спокою, вони обирають собі комфортне місце і не показують жодної активності.
 • Червоновуха черепаха — чудовий плавець! Їм теж для комфортного життя потрібен акватераріум, в який крім УФ ламп розміщують лампи загального призначення. У природі такий вид черепах після активного плавання любить погрітися на сонці.
 • Середньоазіатська черепаха — дуже доброзичлива і мирна тварина. Її можна привчити до рук, тоді під час контакту з господарем вона не буде ховати голову в панцир. Утримуються в просторих сухих тераріумах. Якщо посадити тварину в занадто невелику ємність, вона стає неспокійною і може намагатися знайти вихід.
 • Гекон — маленькі ящірки з різним забарвленням. Новачкам рекомендують заводити леопардового гекона, ще називають його плямистий еублефар. Гекони можуть скидати хвіст, але не варто підбурювати їх на це, адже новий не буде таким рівним і красивим.
 • Жаби — земноводні з цікавою поведінкою. Найпопулярніший і простий у догляді вид — червоноока квакша. У таких жаб гарне забарвлення: кольорові смуги з обох боків зеленого тільця і червоні очі. Можуть змінювати забарвлення залежно від зовнішніх умов.
 • Змії — рептилії зі спокійним характером. Є безліч видів, які відрізняються за розмірами, забарвленням, поведінкою та умовами утримання. Є невеликі змійки, що не перевищують за довжиною 12 см, а є просто гіганти, які виростають до десяти метрів. Новачкам з маленьких видів можна порадити маїсового полоза, а тим, хто хоче більшу тварину — каліфорнійську королівську змію, яка досягає 1,5-2 м.

Більшість зазначених рептилій і амфібій — хижаки. Тому в їхньому раціоні мають бути різні комахи або дрібні тварини.

Наприклад, гекона годують павуками, тарганами, мухами, а змію — мишами і жабами. Годування змій — процес не для людей зі слабкими нервами, тому краще відмовитися від утримання цієї рептилії тим, хто занадто трепетно ставиться до всіх живих істот.

Птахи

Хочете, щоб ваш дім наповнювало дзвінке щебетання — заведіть птаха. Їх дуже легко утримувати, можна надовго залишити одних, і вони не видають запахів. До недоліків, як правило, відносять тільки сміття, що сиплеться з клітки, і шум, створюваний деякими видами. Якщо хочете відіспатися у власний вихідний, краще накрити клітку щільною тканиною: у темряві пернаті поводяться тихо. Розглянемо дуже відомих птахів, яких утримують удома.

 • Папуги — одні з дуже яскравих і красивих пташок. Дуже часто у квартирах утримують хвилястих папуг зеленого або синього забарвлення. Але існує багато й інших цікавих видів. Наприклад, жако, какаду, корела, нерозлучники. Папугу можна навчити говорити, більшість людей купують їх власне для цієї мети. Однак щоб вихованець заговорив, знадобляться щоденні тренування.
 • Канарки — верткі та моторні пташки. Їх можна привчити до рук. Якщо хочете слухати пташиний спів, то краще купувати самця, самки канарок не співають.
 • Амадини — яскраві та життєрадісні птахи. У певних видів найкрасивіше оперення. Дуже часто зустрічаються зеброві амадини — пташки попелястого забарвлення з виразними червоними щічками.

Одомашнених птахів утримують у клітці, яку оснащують поїлкою, годівницею і жердинками. Щоб вихованцеві не було нудно, розміщують дзеркальце і вішають дзвіночок.

Клітку не можна ставити поруч із вікном, від протягу ваш пернатий улюбленець може застудитися. Птахи досить тендітні створіння і дуже легко травмуються — це потрібно пам’ятати, коли ви берете їх на руки.

Можна тримати вдома й дикі види птахів. Шпак, снігур, чиж і соловей можуть дуже добре жити в неволі. Вони звикаються до власника і з радістю спілкуються з ним. Деякі заводять качок, цей птах не сидить у клітці, а вільно пересувається по всій квартирі. Його можна приручити, він добре піддається дресируванню. А щоб птах не паскудив по дому, йому одягають підгузок.

Комахи

Хочете вразити гостей — заведіть екзотичну комаху: мадагаскарського таргана або червонокрилого палочника. Їх утримують в інсектаріях із ґрунтом і живими рослинами. Комахи вимагають небагато уваги, вони не шумлять і не видають запахів. Контейнер з подібним вихованцем не займає багато вільного місця, його спокійно можна розташувати на робочому столі.

Зараз стає популярною мурашина ферма або формікарій — це прозора ємність, що складається з декількох камер, у яку заселяють колонію мурах.

За їхньою життєдіяльністю можна спостерігати, це дуже захопливо. У колонії таких комах формується сувора ієрархія, у кожного власна спеціальність і статус. Доглядати за штучним мурашником дуже легко, але робити це потрібно постійно. Початківцям краще підбирати мурах сімейства мірміцини.

Якого б вихованця ви не завели у себе вдома, за нього доведеться взяти відповідальність. Це жива істота, і за нею знадобиться догляд, нехай навіть дуже маленький. Потрібно згідно з правилами розрахувати власні сили і можливості: чи зможете ви годувати тварину відповідно до її потреб, гуляти з нею або вчасно прибирати в її клітці. Її життя тепер перебуває у вас у руках.

Про вихованців, яких без непотрібних клопотів можна утримувати навіть у маленькій кімнаті, йдеться у відеосюжеті далі.

Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author