7 причин коли не варто заводити вдома тварину

Estimated read time 1 min read

В основному, завести домашнього вихованця, вважається відмінною ідеєю. Однак це краще виключно в разі, якщо вибір робиться абсолютно усвідомлено. Слід мати на увазі, що з моменту виникнення маленького цуценя або кошеня в будинку, а ще інших вихованців проживають в будинку, все буде радикально змінюватися.

На дорослу людину лягати відповідальність і цю відповідальність необхідно нести. Вихованець повинен отримувати справжнє харчування, систематично оглядатися ветеринаром, вигулюватися. Не забувайте і про процедури гігієнічного плану, спільне дозвілля та інших факторах.

На превеликий жаль, більшість людей заводять собі домашніх чотириногих під напрямком моди або ж за вашим бажанням власних дітей. І досить часто, після якого, не знають що зробити з цією серйозністю і самим тваринам. Потрібно розібратися, в яких варіантах домашнього вихованця краще не заводити.

1. Незмога

На превеликий жаль, до тварини не додається інструкція, як, наприклад, до електроприладу. А розуміти вихованця, намагатися розібратися в його психології – заняття не для будь-кого. Купуючи собаку або кішку, володар просто не знає, як налагодити спілкування з цією твариною.

Досить часто на утримання тварини просто не вистачає сил. Робочі і справи по дому захльостують з головою і по завершенні робочого або вихідного дня, не залишається ні найменшого бажання чимось займатися. І вже точно не залишається сил на домашнього улюбленця.

До проблем на роботі і в будинку, прикріплюється догляд за твариною, на якого просто не залишається часу. Краще в подібному випадку не думати про те, щоб заводити вихованця або ж відкласти цю ідею на невідомий час.

2. Безвідповідальність

Друга причина не заводити тварину в будинку-безвідповідальність. Людина краще за інших знає, як він може організувати власний побут і свій власний час. Тому безвідповідальним людям, які не знають, що таке обов’язки, краще не замислюватися про те, щоб не заводити кішку, собаку, хом’ячка, рибок або птахів. В іншому випадку, безвідповідальне ставлення до живої істоти, призводить до трагічних результатів.

Безвідповідальність власників-вбиває вихованців.

Більшість людей, що стали власниками тварин, щиро вірять, що домашнього вихованця дуже легко годувати. Але для того, щоб улюбленець залишався здоровим, не дуже легко давати йому їжу. Їжа, яку отримують вихованці, повинна бути якісною, збагаченої всіма необхідними поживними речовинами.

Особливо часто безвідповідальність вимальовується у господарів, як би не дивно це звучало, породистих тварин. Собаки і кішки, які мають багату Родовід, на превеликий жаль, мають багато слабких місць, тому турбот з подібним звірами набагато більше. Подібних вихованців потрібно:

  • систематично показувати ветеринарному професіоналу;
  • проводити огляди і здачу аналізів;
  • стежити за набором або втратою ваги (і те й інше, може вказувати на внутрішнє захворювання);
  • робити своєчасні вакцинації.

Можливості іноді оцінюються не адекватно і вихованець вимагає на власне утримання великих матеріальних витрат, тим більше якщо хворий. В результаті, людину долає злість, виною цьому ставати вихованець.

У притулки дуже часто потрапляють виросли цуценята, які бралися для забави, а коли почали підростати, стали «незручними» для власних так званих, господарів. Здати в притулок можуть і цуценя, який в міру власної активності, псує меблі та інші інтер’єрні атрибути. Не розуміючи, що тваринам варто займатися, володар такого цуценя не придумує нічого кращого, як просто викинути або віддати тварину в притулок. Найтиповішими помилками вважаються:

  1. В голові у більшості складається свого роду ідеалістичний погляд на домашніх чотириногих. Вони хочуть відразу отримати розумне, миле тварина без матеріальних витрат і яких-небудь зусиль з власного боку. Займатися вихованцем безвідповідальні господарі не готові, не намагаються виявити потреби тварини. Та й дуже часто, люди забувають, що поруч з ними жива істота, з власним характером і звичками.
  2. Погіршують ситуацію-сформовані роками міфи. Наприклад, вважається, що найкращою їжею для кішок, вважається молоко і риба. Насправді це в корені не правильне заяву, картинки в Інтернеті і розповіді родичів, не висвітлюють суті проблеми. У більшості риб, є ферментативне речовина-тіаміназа, що провокує брак вітаміну В в організмі тварини, а це зі свого боку, призводить до великих наслідків і складнощів зі здоров’ям. Також вважається, що кішка сама по собі, з нею не необхідно грати і особливо приділяти час. Це теж неправильна думка.
  3. У приватних будинках, господарі можуть садити собаку на ланцюг або селити у вольєрі, вважаючи що цього вистачає. Але тварина також потрібно систематично відпускати гуляти, погравши з ним, показавши власну любов. В іншому випадку, людина отримує озлоблене, напівдике тварина, здатне на агресію, якої потім непідробне дивуються.

3. Немає грошей

Відсутність грошей — не завжди пряма вказівка залишити ідею взяти вихованця. Все може залежати від бажання власника. Погана ідея заводити вдома улюбленця, якщо людина матеріально залежний від інших людей або, припустимо, від своїх батьків. Якщо постійне джерело доходу відсутня, то від покупки тваринного краще відмовитися. Такий володар не зможе повністю забезпечити тварину всім потрібним. Адже крім якісного харчування, яке саме по собі дороге задоволення, на вихованця потрібно розрахувати і ряд інших розтрат. Кішки і собаки, можуть хворіти, а на лікування потрібні гроші.

Якщо є наявність хронічної патології у улюбленця, фінансів знадобиться набагато більше. Потрібно пам’ятати, що кожна тварина потребує хорошої підстилці, засобах для догляду за шерстю, постійних протипаразитарних обробках. Сюди ж відносяться вакцинації, постійні огляди у фахівця.

4. Ворожість і жорстокість

Даний пункт не вимагає особливих роз’яснень. Людина, яка схильна до агресії – не повинен заводити тварину, будь-який. На превеликий жаль, домашні вихованці настільки прив’язуються до господаря, що не бачать його поганих звичок. Ворожість, регулярно проявляється в бік собаки, призводить до страху і тварини, ряду психологічних проблем. Але все таки, такий вихованець все одно буде бачити в людині тільки хороше.

Не варто заводити вихованця і в разі якщо у дитини є схильність до агресії. Є думка, що завести собаку для дитини, що має схильність бити тварин, смикати їх за хвіст або завдавати інші пошкодження, чудова ідея, щоб змінити поведінку власної дитини. нібито спілкуючись з твариною, дитина стане добрішою. Можливо, у міру дорослішання, маленька людина і стане добрішим, але яке весь цей час буде собаці або ж кішці. Тому важливо подумати, чи необхідна така жертва.

5. Багато роботи і немає часу

Постійна зайнятість — теж погана ідея завести в будинку вихованця.У нинішньому світі існують спеціалізовані Готелі ДЛЯ ТВАРИН. Кішку або собаку на певний період часу від’їзду у відрядження або на відпочинок, можна віддати хорошим знайомим. Це хороший вихід, якщо такі ж ситуації трапляються рідко. Однак якщо господар регулярно зайнятий на роботі, а вже потім приходу додому у нього немає часу на спілкування з власним улюбленцем, заводити в даних випадках вихованця не бажано.

7. Моменти смутку

У домашніх вихованця, дуже багато людей бачить не просто тварин, що живуть поруч в одному будинку, а справжніх домочадців. У найтемніші життєві періоди, моменти смутку, улюблене тепле істота, надає допомогу психолога. Намагаючись заспокоїти власного власника або ж підтримати, тварина буде перебувати поруч. Дійсно, в ході проведених досліджень гарвардськими вченими, довели, що основним одним з головних факторів, що шкодять здоров’ю людини, вважається депресія. Врятувати від неї можуть Домашні улюбленці, які люблять просто так, безсумнівно, не розбираючись ні в фінансовому, ні в соціальному становищі власника. Життєве зручність у людей, які мають в будинку тварина, завжди вище.

Але тут варто обмовитися. Якщо тварина виникла в будинку до того моменту, коли людина впала в зневіру або тугу, в цьому не страшно. А ось за часів смутку під впливом настрою, заводити тварина не Необхідно. Як тільки ситуація зміниться, людина знову повернеться до минулого життя, на вихованця йому найімовірніше, не вистачить часу.

Зі свого боку тварини, складно переносять не тільки довга відсутність господаря будинку, але і апатія. Постійна зайнятість власника, відсутність спільних ігор і ментального контакту, може привести до серйозних психологічних проблем у улюбленця.

Собаки, не отримуючи уваги власного власника, швидше за все почнуть гризти меблі або залишати мітки. Досягають успіху в цьому і кішки. Будучи більш норовливими, домашні кішки можуть затаїти образу на власного власника, будуть гризти рослини або гадити в тапки, дряпати диван або робити інші капості.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author