Не гавкаюча порода собак

Estimated read time 1 min read

Майбутні господарі собак в більшості випадків хочуть отримати слухняного вихованця, який не гавкає по дрібницях, а найкращий варіант, не гавкає зовсім. Але природа псових така, що гавкіт для них вважається не просто звуком, а справжнім засобом комунікації.

Не гавкаюча порода собаки-справжня знахідка для тих, хто не любить звуку собачого гавкання. Придбати не гавкаючу собаку-одна з цілей багатьох людей, що живуть в невеликих квартирах міста. Тварина повинна сидіти тихо до приходу власника, не гавкати на будь-який звук за дверима. Ну і зрозуміло, в добавок хочеться, щоб вихованець був слухняним, не линяв і не пах псиною.

Чи не гавкаючі породи собак є, проте якщо бути точніше, то існує лише одна аналогічна порода. Решта ж представлені нижче породи собак гавкають не часто, вкрай рідко.

Чи є породи собак, які не гавкають

Єдиною визнаною породою собак, яка не вміє гавкати, вважається бесенджи. Решта ж собаки все ж вміють гавкати, хоча і виконують це вкрай своєрідно і не часто. Звуки, які видають такі породи собак, як дирхаунд, Акіта-іну або ж бульмастиф, нагадують гавкіт дуже віддалено.

А ось бесенджи, дійсно позбавлені такої можливості, як гавкіт. Це пов’язують особливостями будови їх гортані. Як і дика собака Дінго, для вираження власних емоцій, бесенджи застосовують дуже багато інших звуків-пирхання, бурчання, тихий сміх або бурчання, але виключно не звичайний собачий гавкіт.

Для тих хто придивився до бесенджи з боку відсутності гавкоту, існує ще одна новина. Ця порода собак крім того що абсолютно не гавкає, ще й не має вираженого аромату псини. При цьому купатися тварини не люблять, любить вмиватися лапою, уникаючи води у всіх її проявах.

Не гавкаючі породи собак

Не гавкаючий собака породи бесенджи, займає почесне перше місце. Але серед інших порід також зустрічаються представники, досить нестандартні проявляють власний гавкіт. До подібних відносяться такі породи.

Бульмастифи

Собаки великих розмірів, відмінні компаньйони і природжені няньки, чудові захисники сім’ї, гавкають настільки нечасто, що може здатися, що ці собаки і абсолютно не вміють виробляти відмітний собачий звук. Бульмастифи схильні сопіти і фиркати, лише зрідка подаючи голос.

Шотландський хорт або дирхаунд

Природжені мисливці, дуже давно застосовувалися людьми з метою полювання на оленів, мають дуже добре серце. Великі за розмірами дирхаунди, люблячі і компанійські собаки, які нечасто гавкають, вважаючи за краще виразно сопіти або скиглити.

Афганський хорт

Красива, не позбавлена вишуканості собака, відрізняється добре розвиненими соціальними здібностями і прив’язується не тільки до господаря, а й іншим домочадцям. Характер у афганської хорт досить задирливий, однак при цьому гавкати при зручній можливості вона не стане, а подає голос тільки у винятковому випадку.

Шарпей

Самодостатні і досить злісні шарпеї, не гавкають просто так. Почути гавкіт шарпея можна лише у винятковому випадку, якщо тварина відчуває сильний страх або побоюється за життя власника.

Риджбек

Мовчазні пси великих розмірів, тиснуть власним авторитетом і розмірами, застосовуючи голосові дані дуже і дуже рідко. Для захисту власної сім’ї Родезійський риджбек зробить всі можливі і доступні способи і навіть може загавкати, якщо того попросить ситуація. Але пустозвоном цю собаку назвати зовсім не можна.

Акіта-іну

Державний символ Японії, собака великих розмірів, що володіє міццю і пильністю. Пухнасті собаки мовчазні, але досить підозрілі. Називають їх ще по іншому»безвучними мисливцями». У багатьох випадках ввічливий пес буде мовчати, подаючи голос виключно в разі, коли дійсно відчуває небезпеку.

Кламбер

Порода великих спанієлів, випромінює спокій і спокій. Ці собаки настільки нечасто гавкають, що перший гавк з пащі тварини може повалити власника в шоковий стан. Кламбер-спанієль не гавкає до того часу, поки не відчує серйозної небезпеки.

Однак слід знати-мало вибрати породу собаки, яка нечасто гавкає або зовсім не здатна виробляти гавкіт, як бесенджи. Важливо самому господареві навчитися контролювати шумовий рівень, який виробляє вихованець.

У відповідальних господарів пес фактично будь-якої породи, буде тихим і спокійним, нечасто подаючи голос без потреби.

Перед тим, як приступити до дресирування або відучення собаки гавкати, необхідно зрозуміти причину такої поведінки. Одні вихованці подають голос щоб показати, як голодні, інші ж, закликають грати, а треті намагаються привернути інтерес власника показуючи власні охоронні здібності.

Чому собаки можуть гавкати:

  • Спроби залучити власника до спільної гри. Більшість собак ще будучи в щенячьем віці, привертають увагу за допомогою гучного гавкоту. Явище це вважається нормальним, проте важливо виправляти поведінку тварини з самого початку, надаючи можливість показати улюбленцю, що він повинен тихо сидіти і чекати, коли володар звільнитися.
  • Хандра. Основна частина собак, залишаються вдома протягом усього дня і швидше за все почнуть сумувати. Залучити інтерес тварина намагається гавкотом. для того щоб пом’якшити перебування домашнього улюбленця на самоті, рекомендується включати радіо на кухні. Чуючи звуки тварина буде спокійніше і не стане активно реагувати на всі звуки за дверима. Щоб вихованець особливо не нудьгував, прекрасним варіантом вважається вручення перед виходом нової іграшки. Також можна залишати власний предмет, щоб собака не відчувала себе самотньою. Приходячи додому після довго відсутності, важливо приділяти 10-15 хвилин виключно нудьгувати тварині, вигуляти на вулиці, трохи зіграти, зносити за холку. Це дасть можливість закріпити відносини між собакою і господарем.
  • Несення служби. Гавкіт від собак, присутніх на прив’язі або ж у вольєрі – звичайне явище. Коли вихованець несе службу, для нього важливо сповіщати про найменші зміни обстановки власне гавкотом. Довести до відома власника про наближення іншої людини або тварини до воріт – прямий обов’язок охоронця.

для того щоб виростити слухняного вихованця, що не гавкаючого по дрібницях, необхідно дотримуватися кількох правил. Перш за все-системність. Дотримуючись конкретної дресирування, необхідно повторити позначені правила систематично. Можна почати водити тварину на заняття з послуху, де вихованця навчать новим трюкам і правилам поведінки. Собака повинна бути обов’язково навчена команді » Тихо!». Кожен раз, як тварина починає гавкати, його необхідно відволікати іншими звуками або ж об’єктами для спостережень. В процесі важливо повторити команду » Тихо!».

Оптимальний спосіб коригування поведінки собаки, незалежно від породи і віку – дресирування. У дресируванню потребують як службові породи собак, так і декоративні вихованці. А справа вся в тому, що найгучніше Декоративні і карликові породи собак. А все через те, що таких тварин нечасто коли дресирують.

При відсутності ефективності після занять, можна звернутися за допомогою до ветлікаря. Можливо, постійний гавкіт у собаки, ознака порушення в психо-емоційному плані або ж вважається свідченням внутрішніх патологічних змін.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author