Чи можна кроликам давати моркву і морквяну бадилля

Estimated read time 1 min read

З дитячих часів все мультфільми і казки показують нам, як заєць їсть морквину, таким чином вселяючи нам, що це Його Улюблений продукт. Дійсно, щоб тварина мала красиву блискучу шерсть і міцне здоров’я, його харчування має бути багате на вітамін А, який у величезній кількості міститься в цьому помаранчевому овочі.

Кролівництво описує, що основним правилом утримання кролів вважається різноманітне харчування. Також відомо, що у фермерському господарстві морквяне бадилля – це відходи. Давайте розберемося, чим корисна морква для тварин, і чи можна згодовувати зайцям її наземну частину.

Користь моркви для кроликів

Морквина-це ласощі кролів. Вона соковита і солодка, що збільшує апетит і покращує процес травлення. Якщо давати овоч годуючим самкам, можна збільшити утворення молока. Але її повинно бути в міру, адже справжній цукор, що містить коренеплід, може при попаданні в організм у величезній кількості спровокувати зворотні процеси.

Не забувайте, що один помаранчевий овоч з’їдений тваринам, це рівносильно 20-ти морквин, які б з’їв людина.

Що містить морквина:

  • пристойна кількість клітковини;
  • жирні кислоти;
  • вітаміни А, К, С, Д;
  • каротин;
  • мікроелементи (фосфор, йод і калій).

Споживаючи коренеплід, організм кроликів накопичує лужні кислоти, що дає можливість зупинити кислотоутворюючі речовини. Завдяки цьому системи органів знаходяться всередині працюю відверто краще. Натуральні масла мають заспокійливий і протизапальний ефект. Також вдосконалюють захисні сили маленького організму.

Велика особина не повинна поглинати більше 200 г морквини в день. Починати давати коренеплід можна виключно після того коли звір досягне 2-ух місячного віку. Потрібно обов’язково знати, що не всі особини охоче їдять морквину. Не звертаючи уваги на всю власну корисність, продукт може викликати алергічну реакцію через збільшення норми вітамінів. Вимальовується алергія у вигляді випадання шерсті.

Особливо необхідно дивитися на годування морквою в зимовий період, коли раціон кролів стає мізерним. Багато досвідчених кролівники дають коренеплід не тільки в свіжому вигляді. Тому якщо немає можливості зберегти плід в приміщенні підвалу, тоді можна його засолити або заквасити. Засолка проводиться в бочках. Морквина заливається 45% розчином із застосуванням солі і закривається щільно кришкою.

Дізнайтеся також, Чи можна годувати кроликів:

Морквяна бадилля для кролів

Як вже стало ясно, заєць їсть морквину охоче, навіть засолену або заквашену. Але чи цілком можна давати зайцям ще й морквяну бадилля? Насправді, годувати звірят можна і бадиллям, і споживають вони її не менш охоче. Наземна частина також багата вітамінами і мікроелементами. Найкраще її чергувати з морквою, так можна максимально поліпшити процес травної роботи.

У морквяної бадиллі міститься:

  • протеїн (17%);
  • клітковина (15%);
  • жир (3,8%).

Для кроликів не має різниці, поїдати свіжу наземну частину овочів або в засушеному вигляді. Тому, є прекрасний варіант-з літа зробити запас на зиму. Зберігати в сухому вигляді її можна досить довго. Вона корисна маленьким кроленятам і тільки що перехворіли дорослим кролям.

Пам’ятайте! Як морквина, так і наземна її частина, перед згодовуванням тваринам, повинна гарненько промиватися від бруду, пилу і допустимих речовин хімії. Дотримання такого нескладного правила допоможе прибрати кишкові інфекції.

Для дорослих цілком достатньо 60 г сухої або свіжої бадилля в день, а для малюків 30 м Якщо перевищувати рекомендовану порцію, тоді можна помітити у тварин порушення стільця. Причиною тому може послужити агресивний вплив на стінки кишечника щавлевої кислоти і мінеральних солей.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author