ОКД для собак

Estimated read time 1 min read

Зменшення ОКД або загальний курс дресирування для собак, собою являє спеціалізовану систему, розроблену конкретно для собак кінологом Всеволодом язиковим ще в 1920 році. З тих років курс не піддавався змінам, були введені тільки маленькі поправки.

Заняття включать в себе ряд ключових команд, які повинні знати всі собаки, незалежно від породної приналежності. ОКД для собак дає можливість виробити у домашнього улюбленця не тільки послух, а й ряд інших необхідних здібностей, які можуть знадобитися в звичайному житті.

Дуже важливо проходження загального курсу дресирування для собак, які в подальшому будуть застосовуватися в службовій галузі.

Якщо володар собаки планує вчити власного вихованця самим різним трюкам, без загального курсу дресирування навряд чи можна обійтися. Перед проходженням ОКД важливо записатися заздалегідь в кінологічну школу або звернутися до професіонала з дресирування, що займається окремо в індивідуальному порядку.

Займатися дресируванням собаки можна і самостійно. Але перш, потрібно знайти спеціальне місце-майданчик для занять, вивчити нормативи і правила, прописані в кінці кінців курсі дресирування. По завершенні проходження курсу, потрібно домовитися з інструктором, для того щоб дізнатися дати проходження обов’язкових іспитів.

Для чого собакам потрібен загальний курс дресирування

Проходження загального курсу дресирування потрібно для всіх підряд собак, особливо живуть в умовах міста. Це дасть можливість навчити тварину слухняності, що в результаті дасть можливість уникнути значних небезпек. Так, на заняттях з ОКД собак навчають плаванню, вчать не підбирати з землі сміття і корм, а ще не довіряти незнайомцям, а тим більше, брати з їх рук ласощі. В ході підготовки, собаку вчать м’яко реагувати на зовнішні подразники, будь то постріли або ж агресивно налаштовані люди.

Кінологи запевняють, що проходження собакою загального курсу дресирування можна порівняти з отриманням середньої освіти у людини. Навички, яким навчають тварину на ОКД, дозволяють краще пристосуватися до проживання в умовах межі міста.

Навчання улюбленця конкретним командам, можна починати вже з щенячого віку. Як тільки цуценяті буде більше 3-х місяців, він вже може загострювати увагу і прислухатися до настанов. Домашні заняття дозволяють дисциплінувати тварину ще яке знаходиться на обов’язковому карантині після важливих вакцинацій.

Перш за все, господарі повинні спробувати привчити цуценя до обов’язкової амуніції – шлеї, носінні нашийника і ходіння на повідку. Корисними в подальшій дресируванню, будуть навички реагувати на кличку і слухняність команді «До мене». Добре, якщо щеня буде знати і виконувати команду «Сидіти». У подібному випадку, навчений 2-3 основним командам щеня, буде добре себе вести на вулиці. На прогулянках потрібно кріпити отримані навички. Виключно після цього, можна буде переходити до відпрацювання дуже складних, що вимагають більшої віддачі, команд.

Не турбуйтеся, якщо в побутових умовах володар не зміг навчити цуценя базовим командам через брак часу або терпіння. У подібному випадку варто підшукати Навчально-дресирувальний майданчик і записатися в групу на курс по навчальному курсу дресирування.

Як тільки курс дресирування з базовими командами закінчиться, тварина повинна буде здати своєрідний іспит. При успішній здачі заліку, тварина отримує диплом 1,2 або 3-го ступеня, що вказує на результати засвоєння отриманої тваринам інформації.

Іспит потрібно для оцінки поведінки тварини. Деякі собаки виконують процедури і команди не вірно або ж досить необережно. За це бали знімають, привласнюючи більш низький ступінь підготовки.

Як відбуваються заняття

Набір базових команд в кінці кінців курсі дресирування, повинен бути знаком всім собакам, незалежно від їх подальшого призначення. Вчити базовим командам, а тим більше слухняності, потрібно навіть собак, що відносяться до декоративних порід.

Дуже важливо проходження ОКД собакам, які в подальшому будуть застосовуватися в спортивних змаганнях або ж в службових цілях. Загальний курс дресирувань проходять обов’язково собаки, які в подальшому беруть участь в розшуковій службі або ж вартової.

Ключовою вимогою базовим занять по дресируванню собаки, вважається регулярність. Заняття повинні пройти кожен день. Потроху, після закріплення знань, інструктор переходить до навчання дуже непростим командам.

Якщо щеня до моменту початку навчання курсу не привчений до нашийника, шлеї або шкарпетці намордника, інструктор починає навчання власне з таких базових здібностей. Далі тварина починають вчити простим командам-відгукуватися на кличку або ж вільно прогулюватися по команді. Далі проходить навчання командам «поруч»і «до мене». Основний тренувальний час відведено на навчання цим базовим командам.

В єдиний курс дресирування входять команди» сидіти«,» лежати«,»стояти». При цьому тварина зобов’язана засвоїти інформацію і виконувати команди не тільки по голосу інструктора або власника, а й ретельно стежити за жестами.

В курс дресирування також входить навчання таким командам як:

  • голос-вихованець повинен почати гавкати, почувши відповідну команду;
  • місце-важлива команда, що дозволяє приструнити собаку;
  • не можна-команда, що дозволяє різко зупинити дії з боку собаки, які є не бажаними;
  • апорт-собака приносить бажані предмети, кинуті господарем або інструктором;
  • повзи-команда, необхідна для того, щоб тварина могла виконувати рухи поповзом;
  • бар’єр-команда, важлива для навчання долати можливі перешкоди (сходи, бар’єри, рови, маленькі огорожі);
  • тихо-команда, що дозволяє зупинити гавкіт собаки, коли це не Необхідно.

Потрібно не забувати, що кожна собака – оригінальність. Кількість занять може змінюватися в залежності від особливостей взятої окремо собаки.

В основному, загальний курс дресирувань включає 15 занять, по завершенні яких собаці потрібно пройти іспит. Будує план тренувань фахівець, відповідно до стандартної програми.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,

You May Also Like

More From Author