Які забарвлення бувають у кішок

Estimated read time 1 min read

Предки нинішніх домашніх кішок-дикі хижаки, володіли різноманіттям забарвлень. Це пов’язують було з тим, що для відмінної маскування в зовнішньому середовищі і вистежуванні видобутку, тваринам потрібно було ховатися.

З приходом одомашнення кішки зазнавали селекції, кількість квітів почало збільшуватися. Під поняттям забарвлення припускають колір вовняного покриву, відмінність ступенів інтенсивності забарвленості вовняного покриву, відмітний малюнок.

Від чого обумовлюється забарвлення кішки

Забарвлення шерстного і вовняного покриву, а ще райдужки очей, обумовлений наявність нестандартного пігменту – меланіну. Він знаходитися в клітинних структурах волоса, нагадуючи мікрогранули, Різні не тільки за формою, але і за розмірами і кількістю. Це і визначає різні забарвлення у кішок.

У природі розрізняють кілька варіантів пігменту меланіну-еумеланін і феомеланін. Перший вид пігменту утворює гранули сферообразной форми, що володіють здатністю поглинати все світло і давати чорний вид пігменту через окислювальних процесів. Феомеланін утворює довгасті за формою гранули, що володіють здатністю відображати світло, перетворюючи в червоно-помаранчевий спектр кольорів.

Вид меланіну-еумеланін, впливає на забарвлення шерсті в чорний колір. Похідні забарвлення також виходять при переважанні еумеланіна – шоколадний, блакитний, ліловий і циннамон. Феомеланин відповідає за кремовий і рудий забарвлення. Ген, який відповідає за виникнення рудого забарвлення, що позначається як О( Orange) або чорного ( не Orange), розміщуються в Х-хромосомі. Це означає, що забарвлення залежить від статевої приналежності. Здебільшого кішки мають дві Х-хромосоми, що відповідає за 3 варіанти забарвлення – червоний, чорний або черепаховий (ОО, оо, Оо).

У самців в генетичному коді одна Х-хромосома, а інша у, тому в залежності від того, яку алель несе жіноча хромосома, буде знайдений майбутній забарвлення кошеня. Самці нечасто мають черепахове забарвлення. Триколірні коти зустрічаються, проте в основному, це вказує на порушення в генетичному матеріалі. Такі самці не можуть мати в подальшому потомства. Також доведено, що рудий самець не може народитися у кішки з чорним забарвленням, а руда по окрасу кішка, не здатна народити чорного кошеня.

Різноманітність забарвлень кішки

Предками нинішніх одомашнених кішок є степова і лісова. Такі варіанти кішок мають нестандартні смуги, але в період виконання селекційних робіт в ході мутаційних змін, вийшли дуже різні забарвлення.

Основними кольорами для кішок, є-білий, чорний і рудий. За такі кольори відповідають еумеланін і феомеланін (чорний і рудий окрас). Якщо меланін в більшій чи малій мірі відсутній, тварина народжується альбіносом. За біле забарвлення у кішок відповідає чільний ген, що пригнічує всі інші забарвлення. Цей ген у відповіді не тільки за забарвлення шерсті, але і порушення слухового органу.

Кішки з чисто-білим забарвленням без вкраплень, частіше мають яскраві очі блакитного кольору і страждають глухотою.

У генетиці є кілька варіантів забарвлення-з одним відтінком і з малюнком. З одним відтінком вид забарвлення іменується-Солід, а ось присутність на шерстці смуг або кіл, називається таббі. Вчені запевняють, що предки домашніх кішок мали забарвлення таббі, що дозволяло їм добре конспіруватися для вистежування здобичі.

Одна з різновидів альбінізму – забарвлення групи акромеланістіческіх. Так само як колорпойнт, яскраво представлений у породи сіамських кішок. Акромеланістіческій забарвлення локалізується в області лап, морди, кінчика хвоста і вух у вигляді темних плям. Від забарвлення головного кольору, виділяють кілька підтипів:

  • сил-Поінт (темно-сірий колір);
  • ред-Поінт (червоно-рудий колір);
  • блю-Поінт.

Існують кішки, в забарвленні у яких наявні дуже великі плями білого кольору. З генетичної точки зору така кішка вважається кольоровий, але неозброєним поглядом тварина виглядає чистого білого кольору. Виключно при докладному огляді покриву шкіри можна помітити темний колір.

Фелінологи-це фахівці з розділу зоології, які займаються серйозним вивченням всіх особливостей анатомічної будови і фізіологічних змін у кішок. В індивідуальній науці приділяють особливу увагу вивченню порід кішок, особливостей з розведення, селекції та утримання.

Рідкісні забарвлення кішок

У природі завжди бувають винятки з правил. В ході генетичних змін, крім ключових базових забарвлень, можуть вийти незвичайні. Наприклад, тварина може мати своєрідний забарвлення тільки в області мордочки або хвоста. Рідкісними забарвленнями кішок є:

  • Забарвлення кольору кориці або циннамон. Якщо перекласти з англійської, означає корицю. Своєрідний коричнево-рудуватий колір шерстного покриву подібних кішок, сильно відрізняється від кремових відтінків або ж шоколадно-коричневих. Крім характерного забарвлення шерстинок, кішки рідкісного забарвлення, мають рожево-коричневу мочку носа, а ще красиві коричнево-рожеві подушечки на лапках. Циннамон собою являє не різновид червоного або відтінку шоколаду. Це рідкісний, самостійний забарвлення, отриманий фелинологами, які працюють над поліпшенням якісних характеристик британських порід кішок..
  • Ліловий. Вражаючий забарвлення, що нагадує рожево-фіолетового відтінку. Ліловий забарвлення може мати кілька варіантів – лавандовий, ізабелловий і ліловий. Похвалитися подібним рідкісним забарвленням можуть Британські породи кішок і орієнтали.
  • Плямистий окрас. Рідкісним вважається і плямистий окрас, властивий таким породам кішок як бенгальська і Єгипетська мау. Варіація може бути димчастої, сріблястою або бронзової.
  • Черепахово-Мармурове забарвлення. Окремо ці забарвлення зустрічаються не так нечасто, а ось їх комбінування можна помітити рідко. Пофарбовані можливі лише самки, самців з подібним забарвленням не існує. Відтінок може бути блакитним або бежевим, на якому красується візерунок і розлучення.

Шерстний покрив у кішок має цікаву особливість. Навіть звичайні забарвлення, не тільки нечасто зустрічаються, починають з’являються у кошенят після не менше півроку після народження.

У певних порід кішок, чітко виражений малюнок вовни і відтінок формуються виключно до півтора років. З цим пов’язано багато суперечок, а погані заводчики продають маленького безпородного кошеня під виглядом породистого з рідкісним забарвленням за величезну суму.

Потрібно не забувати, що придбати кішку з рідкісним забарвленням можна лише у досвідченого заводчика, який знає власну справу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author