Етика кастрації кобеля

Estimated read time 1 min read

Купуючи домашнього улюбленця, беручи його з вулиці або з притулку, господарі намагаються забезпечити тварині дуже хороші, затишні умови проживання.

При цьому одним з каменів спотикання, що для собаки добре а що ні, піднімається питання кастрації.

Вважається, що проводити кастрацію кобеля – невірно з точки зору краси. Більшість власників псів і сук думають, що відправивши улюбленця на операцію з видалення репродуктивної функції, позбавляють власного вихованця радощів життя. Однак у фахівців на даний рахунок є власна думка.

Загальні відомості про процедуру кастрації

Ветеринарні лікарі рекомендують проводити кастрацію власним вихованцям, якщо володар не планує в подальшому отримувати потомство. При цьому, тварина стане більш стресостійким і життєрадісним.

У кастрованих псів небезпеки розвитку злоякісних новоутворень в області статевих органів зменшуються в кілька разів, так як більшість ракових пухлин є гормонозалежними.

Рішення проводити кастрацію чи ні, приймається ветеринарним фахівцем одночасно з господарем тварини. Таке рішення досить важливе і до нього слід підходити дуже усвідомлено. Спеціаліст допоможе вибрати вид кастрації, так як оперувати будь-яку тварину необхідно в потрібний момент, а не коли цього захочеться.

Є кілька варіантів кастрації псів:

  • Своєчасне втручання. Хірургічне видалення виконується під загальним наркозом. Доктор проводить повне видалення сім’яників. Важливо, щоб після своєчасного втручання, пес містився окремо від самок з течкою, так як близько трьох тижнів сперматозоїди буде зберігатися в протоках і можуть запліднити суку.
  • Хімічна кастрація. Виділяють кілька видів хімічної кастрації-оборотну і необоротну. На території Сполучених Штатів, Туреччини та деяких країнах Південної Америки, ветеринари практикували необоротну кастрацію, проте вона мала великий ряд складнощів і побічних ефектів. Оборотний тип кастрації застосовується ветеринарними фахівцями протягом декількох десятиліть. Основа хімічної кастрації-введення під шкіру імплантату в біосумісній капсулі. Таким препаратом вважається Супрелорин. Через місяць після процедури, пес стає безплідним і подібний стан триває близько 1.5 років, але в більшості випадків зменшується до 6 місяців. Цей спосіб рекомендується власникам собак, які не хочуть проводити своєчасне втручання або ж неможливо проводити операцію по здоров’ю.
  • Контрацепція. Для непостійного припинення можливості тваринам запліднювати самок, може застосовуватися гормональна контрацепція. Вихованцеві вводять гормональні препарати, що змінюють гормональний фон. Спеціаліст не рекомендують застосовувати цей спосіб через великого ряду складнощів, що з’являються на тлі введення гормонів.

Як варіант, володар може з метою усунення небажаного запліднення суки псом стежити за власним тваринам. Зрозуміло варіант максимально гуманний, але не завжди. За власним вихованцем потрібно стежити кілька разів на рік протягом 7-10 років. При цьому літніх псів фахівці все ж рекомендують каструвати через великих ризиків розвитку гормональних порушень.

Думка ветеринарів про кастрацію псів

Ветеринарні експерти радять проводити кастрацію всім псам, господарі яких не хочуть застосовувати тварину з метою розведення. Є велика кількість тонкощів, коли краще проводити своєчасне втручання вихованцям.

При проведенні своєчасного втручання занадто рано, у віці 3-х місяців, тіло собаки інакше формуються. Кісткові структури стають не такими щільними, однак при цьому тварина буде набагато крупніше. В середньому, самці стають статевозрілими у віці 8-ми місяців. Почавши з 6-ти місяців маленький пес може вже запліднювати самок. Ветеринари практикують кастрацію у псів до 1 року. У старшому віці, після 3-х років, проводити своєчасне втручання можна, але поведінка може залишитися колишнім, в тому числі і ворожість, схильність збігати з дому та інше. Проведення кастрації кобелям старше 7-ми років, пов’язане з рядом ризиків і допустимих складнощів.

Після успішної операції собака починає бігати вже через 2-3 дні, але експерти радять не давати тварині можливості надмірно проявляти активність мінімум сім днів після кастрації. Це дасть можливість уникнути самих різних травм і складнощів.

Зниження статевого потягу після своєчасного втручання – єдине яскраве зміна, яке кидається в очі. Інші зміни відзначаються слабо. Тварина припиняє дивитися на іншу стать і від цього ставати набагато спокійніше. Не дивлячись на течную суку, пес починає дивитися на інші моменти.

Кастровані пси кращі займаються пошуками, справляються зі службовими завданнями, активніше грають в спільні ігри. Необхідно відзначити, що робочі якості собак після проведеної кастрації і повного відновлення не змінюються або ж стають краще.

Якщо власник тварини в подальшому планує застосовувати вихованця для розведення, кастрація не рекомендується.

Що Не має статевого потягу кобель, що не вступатиме в сутички з власними родичами за самку. Однак якщо самця кастрували після п’яти років, небезпеки збереження статевих проявів стають більше.

З точки зору краси, кастрація жодним чином не впливає на психологічний стан улюбленця. Вважати, що тварина себе буде відчувати неповноцінним, на думку зоопсихологів, неправильно.

Собаки-нащадки диких звірів і підкоряються інстинктам. Як всього один з інстинктів стихає, тварина не відчуває безпорадності або ж неповноцінності, а продовжує тішиться життя.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,

You May Also Like

More From Author