Захист шкіри – Як відновити захист шкіри від вологи?

Estimated read time 1 min read

Ви коли-небудь замислювалися, що робить вашу шкіру здоровою та пружною? Це захист від вологи вашої шкіри, який захищає вас 24*7. Але неспокійний спосіб життя, щоденне перебування під сильним сонячним світлом і забруднення можуть послабити і пошкодити захист від вологи шкіри. На щастя, є способи відновити це та захистити здоров’я вашої шкіри.

Читайте далі, щоб дізнатися, що пошкоджує захист від вологи вашої шкіри та як ви можете його відновити, дотримуючись кількох простих кроків. Почніть свій новий рік з догляду за найважливішим шаром вашої шкіри.

Що таке захист від вологи вашої шкіри та як він працює?

Захист шкіри - Як відновити захист шкіри від вологи?

Ваша шкіра має кілька шарів, призначених для виконання різних функцій. Самий верхній шар вашої шкіри – це епідерміс. Він складається приблизно з 5 внутрішніх шарів, з яких Stratum corneum є найвищим. Він складається з клітин шкіри, відомих як без’ядерні плоскоклітинні клітини, які утримуються разом ліпідами.

Хоча ці клітини шкіри містять природний зволожувач і кератин, ліпіди містять холестерин, цераміди та жирні кислоти. Цей шар містить мертві кератиноцити, які виробляють дефензини для забезпечення імунітету проти токсинів. Це дозволяє роговому шару працювати як захисний щит для вашої шкіри.

Відповідно до звіту, ваш бар’єр від вологи забезпечує буфер, коли ваша шкіра знаходиться під загрозою. Роговий шар має слабокислу природу. Коли ваша шкіра контактує з будь-яким збудником, ця кислотність створює буфер, щоб зупинити його зростання. Це запобігає виникненню хвороб шкіри шкідливим патогеном.

Без захисного шару природна волога та вода всередині вашого тіла висихають, роблячи вашу шкіру тьмяною та зневодненою.

Що спричиняє пошкодження бар’єру від вологи?

Зростання рівня забруднення майже щодня призводить до таких загроз, як патогени та токсини. Прямо чи опосередковано це впливає на здоров’я вашої шкіри. Незважаючи на те, що бар’єр від вологи може захистити до певного рівня, регулярний контакт з токсинами може пошкодити сам шар. Кілька інших причин, які можуть пошкодити шар вологи вашої шкіри:

1. Генетичні фактори

2. Старіння

3. Екстремальні погодні умови, як-от занадто жарко або занадто холодно

4. Контакт з алергенами, полютантами, подразниками

5. Екстремальний рівень впливу UVA та UVB

6. Використання занадто великої кількості миючих засобів і агресивного мила

7. Надмірне миття шкіри

8. Надмірне відлущування

9. Зіткнення з агресивними хімікатами. Наприклад: люди, які працюють на хімічних підприємствах

10. Стероїди

11. Проблеми зі стресом

12. Депресія

Симптоми пошкодження бар’єру від вологи

Захист шкіри - Як відновити захист шкіри від вологи?

1. Постійна сухість

Сухість шкіри є основним симптомом пошкодження шкірного барьеру. Ви можете відчувати постійну сухість шкіри навіть після нанесення зволожуючого крему. Це трапляється, коли зовнішній шар вашої шкіри був позбавлений природного жиру та вологи. Ліпідний шар не затримує вологу всередині вашої шкіри, і зволожувач випаровується.

2. Лущиться плями

Коли бар’єр вашої шкіри порушується, це технічно відкриває двері для бактерій, вірусів, забруднюючих речовин і радіації. Ваша шкіра намагається боротися з цими збудниками і створює запалення. Але через пошкоджений бар’єр для вологи це стає постійним процесом, і ваша шкіра стає червоною, лущиться та ніжною.

3. Чутливість

Чутливість шкіри є життєво важливою ознакою пошкодженого та порушеного бар’єру вологи. Коли шкірний бар’єр здоровий, будь-який продукт, нанесений на шкіру, вбирається пропорційно. Пошкоджений шкірний бар’єр може зробити вашу шкіру чутливою. Просте застосування продукту стає болючим, що призводить до відчуття печіння або подразнення.

4. Сверблячка

Ви можете відчути свербіж на шкірі через пошкоджений бар’єр для вологи. Найчастіше це відбувається, коли ви контактуєте з будь-якими алергенами, і ваша шкіра не може з ними боротися. На щастя, свербіж тимчасовий і не залишається назавжди.

5. Тупий вигляд

Втрата вологи впливає на ваш зовнішній вигляд. Оскільки ваша шкіра стає сухою, лущиться та чутливою, вона виглядає тьмяною. Хоча багато хто намагається приховати тьмяність за допомогою макіяжу, це не є постійним рішенням. Необхідно відремонтувати вологозахисний шар.

8 способів відремонтувати пошкоджений бар’єр від вологи

Пошкодженому шкірному бар’єру може знадобитися від 2 тижнів до 1 місяця, щоб знову стати здоровим. Виконання наведених кроків може допомогти ефективніше відновити пошкоджений бар’єр від вологи.

1. Підтримуйте баланс pH

Рівень pH коливається від 1 до 14, з яких pH 7 вважається нейтральним. Нижчий рівень рН — кислотний, а число вище 7 — основа. Кислотний характер нашої людської шкіри пояснюється рівнем рН приблизно 5,7. Ця кислотність забезпечує захист від зовнішніх загроз, таких як бактерії, віруси, мікроби чи будь-які забруднюючі речовини. Таким чином, необхідно підтримувати рН-баланс шкіри.

Дослідження показує, що ідеальний рівень pH вашої шкіри становить від 4,5 до 5,5. Засоби для догляду за шкірою, що продаються без рецепта, пропонують рівень pH від 3,7 до 8,2. Експерти рекомендують використовувати продукт, який забезпечує рН, що відповідає природному діапазону шкіри.

2. Використовуйте натуральні олії

Натуральні олії завжди доводили, що вони є чудотворцями для шкіри. Багато олій природного походження ефективно відновлюють пошкоджений бар’єр шкіри для вологи. Дослідницька стаття 2018 року встановила ефективність кількох рослинних олій на бар’єрі вологи шкіри.

Рослинні олії, такі як олія жожоба, кокосова олія, арганова олія, олія шипшини, соняшникова олія, соєва олія, олія огуречника, оливкова олія тощо, мають протизапальні та антимікробні властивості. Натуральні олії допомагають утримувати вологу в шкірі, а також захищають від таких захворювань шкіри, як дерматит, псоріаз тощо.

3. Використовуйте кераміди

Кераміди – це ліпіди, які зазвичай містяться в роговому шарі шкіри. Вони відіграють важливу роль у підтримці бар’єру вологи вашої шкіри. Дослідження 2019 року доводить, що засоби по догляду за шкірою з керамідами ефективні для покращення таких станів шкіри, як сухість, шорсткість і лущення.

Ви можете регулярно використовувати зволожуючі креми, збагачені керамідами, щоб відновити структуру бар’єру вашої шкіри від вологи. Це також ефективно проти прищів. Оскільки вологозахищеність шкіри, схильної до вугрів, порушена, навіть хімічне лікування вугрів може пошкодити захисний шар і спричинити сухість. Кераміди можуть вирішити цю проблему з мінімальними зусиллями.

4. Нанесіть сонцезахисний крем

Найзручніший спосіб захистити та відновити вологостійкість шкіри – тримати її подалі від палючого сонця. Використовуйте сонцезахисний крем щоразу, коли ви перебуваєте під сонцем, плаваєте чи тренуєтеся. Ваш сонцезахисний крем повинен містити антиоксиданти, щоб захистити вас від пошкодження сонцем. Це також захищає від забруднюючих речовин і патогенів.

5. Носіть захисний одяг

Так само, як сонцезахисний крем, ваш одяг також може захистити вас від UVA та UVB. Якщо ви плануєте вийти на сонце, одягніть щось, що закриває ваші ноги та руки. Також використовуйте палантин, щоб закрити обличчя. Захист шкіри від сонячного світла зменшить ризик подальшого пошкодження бар’єру від вологи. Захист від сонця також зменшує ймовірність вільних радикалів.

6. Припиніть стрес

Стрес може здатися частиною життя, але він може впливати на рівень глюкокортикоїдів і впливати на вашу вегетативну нервову систему. Зрештою це впливає на захист від вологи вашої шкіри та знижує її імунітет. Контроль стресу важливий для покращення настрою та захисту шкірного бар’єру.

7. Дотримуйтеся здорового харчування

Ваше здоров’я багато в чому залежить від вашого харчування та регулярного споживання їжі. Дотримуйтеся здорового харчування. Зменшіть споживання шкідливої ​​їжі та додайте овочі та фрукти, які містять антиоксиданти, клітковину, вітаміни, білок і багато мінералів. Намагайтеся вживати їжу, збагачену незамінними жирними кислотами. Якщо ваша звичайна їжа не забезпечує достатньо поживних речовин, приймайте добавки.

8. Створіть процедуру догляду за шкірою

Використання кількох засобів для догляду за шкірою не гарантує здорового догляду за шкірою. Кожен продукт має певний час і спосіб застосування. Необхідно знати послідовність нанесення продукту. Також потрібно вибирати засоби, які підійдуть вашій шкірі.

Спочатку визначте свій тип шкіри, а потім розробіть регулярний режим догляду за шкірою, який складається з очищення, відлущування та зволоження. Уникайте використання занадто великої кількості продуктів. Ви також можете проконсультуватися з дерматологом, щоб створити свій режим догляду за шкірою.

Короткі поради щодо захисту бар’єру від вологи

1. Щодня приділяйте пильну увагу своїй шкірі. Відразу помітивши зміни, ви можете зупинити пошкодження шкіри на самому початку.

2. Не пропускайте душ протягом багатьох днів. Також не приймайте душ.

3. Робіть пілінг шкіри раз на тиждень, але будьте обережні. Не надто скрабуйте.

4. Ніколи не забувайте зволожувати шкіру після душу або миття обличчя. Для рук можна використовувати креми для рук.

5. Не забувайте наносити сонцезахисний крем, коли виходите на сонце.

6. Завжди очищайте макіяж перед сном.

7. Якщо ви збираєтеся в запилене або дуже забруднене місце, прикрийте шкіру якомога більше. Це також забезпечить захист від сонця.

8. Не використовуйте шампунь, миючі засоби або будь-яке жорстке мило на тілі чи обличчі.

Висновок

Найвищий шар вашої шкіри захищає вас від бактерій, вірусів, алергенів та інших патогенів. Коли цей захисний шар пошкоджується через сонце, хімічний вплив, старіння, стрес тощо, ваша шкіра стає вразливою. Пошкоджений бар’єр для вологи потрібно відновити, щоб ваша шкіра знову стала здоровою та еластичною.

Дотримуйтесь згаданих способів, щоб відновити захист шкіри від вологи. Це може зайняти 2-4 тижні, але якщо стан шкіри не покращиться, зверніться до дерматолога.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author