Випадіння волосся – Чи випадає волосся через втрату ваги?

Estimated read time 1 min read

Ви коли-небудь намагалися сильно схуднути за короткий проміжок часу? Більшість із нас, можливо, були винними в тому, що робили це для важливої ​​події, лише щоб одягнути цю сукню мрії. Але чи це досягнення супроводжувалося незрозумілим зростанням випадіння волосся?

Так, вони дуже пов’язані. Хоча немає нічого поганого в бажанні підтягнутого тіла, нездоровий спосіб схуднення може мати наслідки, серед інших аспектів, для вашого волосся.

Читайте далі, щоб дізнатися більше про ймовірні причини та можливі способи вирішення проблеми втрати волосся через втрату ваги.

Нормальний цикл росту волосся

Випадіння волосся - Чи випадає волосся через втрату ваги?

Щоб зрозуміти основні причини випадіння волосся, важливо знати трохи про те, як росте волосся. В середньому, це нормально втрачати 30-150 пасом волосся щодня. Це зрештою поповнюється циклом росту волосся. Нормальний цикл росту волосся складається з наступних фаз:

1. Анагенова фаза (фаза росту)

Це фаза росту волосяного циклу, коли волосяні фолікули активні, а волосяний стрижень росте. У здорової людини ця фаза триває приблизно 2-7 років, залежно від різних внутрішніх і зовнішніх факторів.

2. Катагенна фаза (перехідна фаза)

Під час перехідної фази волосся перестає рости. Волосяний фолікул скорочується і відривається від кровопостачання шкіри голови. Ця фаза зазвичай коротка і триває від 14 до 21 дня.

3. Телогенова фаза (фаза спокою)

Після фази катагену волосся тепер називається клубовим волоссям і знаходиться у власному корені. Нове волосся починає рости під клубовим волоссям. Нормальна тривалість цієї фази становить близько 3 місяців.

4. Екзогенна фаза (фаза вивільнення)

Тут клубове волосся повністю відривається від коренів. Воно випадає, щоб дати місце новому волоссю, яке виросло під ним.

Що викликає випадання волосся під час схуднення?

Випадіння волосся - Чи випадає волосся через втрату ваги?

Щоб визначити причини витончення волосся, пов’язаного зі втратою ваги, потрібно врахувати кілька речей. Втрата ваги була досягнута хірургічними чи нехірургічними методами? Чи були якісь кардинальні зміни в харчуванні? Чи кількість втраченої ваги та час, витрачений на її досягнення, були прямо пропорційні кількості втрати волосся? Кілька поширених причин описано нижче.

1. Телогеновий випадок

У цьому стані спостерігається раптове посилення випадіння волосся, яке зазвичай є оборотним. В основному це відбувається, коли ваше тіло сприймає раптову або надмірну втрату ваги як сигнал стресу. Цей сигнал стресу, у свою чергу, змінює нормальний цикл росту вашого волосся.

Фаза анагену (фаза росту) значно скорочується, тоді як більше волосся перебуває у фазі катагену або телогену. Це призводить до посиленого випадання волосся. Випадання волосся стає більш вираженим, коли нове волосся виросло занадто мало за кількістю або якістю, щоб компенсувати втрачене волосся.

2. Дефіцит харчування

Програма схуднення може передбачати незвичайний режим дієти, який виключає певні продукти або групи продуктів. Це може призвести до дефіциту поживних речовин і низького виробництва енергії. Оскільки волосся не є найважливішим фактором для вашого виживання, воно найбільше страждає через ці недоліки.

Низькокалорійна дієта, що супроводжується дефіцитом основних поживних речовин, може вплинути як на ріст, так і на структуру вашого волосся. Поживні речовини, надзвичайно необхідні для здоров’я волосся, включають (але не обмежуються) наступне:

білки

Як відомо, волосся в основному складається з білка кератину. Важливо мати багату білком дієту для росту та підтримки волосся. Крім того, білки, такі як колаген, необхідні для коренів волосся та здорової шкіри голови.

Залізо

Це важливо для активно діляться клітин волосяного фолікула, який в кінцевому підсумку дає початок новому волосу. Жінки з менструацією та люди, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти, мають підвищений ризик дефіциту заліза, що може посилити випадання волосся.

Жирні кислоти

Дієти для схуднення часто повністю виключають жири. Однак корисні жири, такі як омега-3 і DHA, необхідні для росту та блиску вашого волосся.

Мікроелементи

дефіцит цинку, біотину, вітаміну D і ніацину також може негативно вплинути на здоров’я вашого волосся.

3. Гормональний дисбаланс

Різка втрата ваги або дієта можуть призвести до змін рівня певних гормонів у вашому організмі. Дисбаланс рівнів андрогенів або гормонів щитовидної залози може посилити випадання волосся.

4. Попередні умови

Деякі з нас, можливо, вже схильні до спадкової втрати волосся, такої як облисіння за чоловічим або жіночим типом облисіння, яке є сімейним. Стрес, викликаний організмом через дієту та втрату ваги, може спровокувати ці стани або погіршити їх.

Як запобігти випаданню волосся, що супроводжується втратою ваги?

Ви можете дотримуватися наведених порад, щоб мінімізувати втрату волосся, скидаючи зайві кілограми:

1. Будьте спокійні

Дайте собі достатньо часу, щоб досягти цільової ваги. Велика втрата ваги за дуже короткий проміжок часу шокує ваше тіло, змінює швидкість обміну речовин і може вивести з рівноваги гормони. Все це може сприяти випаданню волосся. Втрата ваги від 2 до 4 кг на місяць вважається безпечною метою.

Крім того, не лякайтеся надмірного випадіння волосся, оскільки більшість волосся відросте знову, коли ваше тіло пристосується до нової норми.

2. Дотримуйтеся здорового харчування

Необхідність повноцінної дієти з достатньою кількістю калорій і макроелементів, таких як білки, життєво важлива для здорового росту волосся та запобігання його випадінню. Бажано уникати екстремальних дієт або екстремальних дієт, таких як рідкі дієти, фруктові дієти або кето-дієти. Це може призвести до дефіциту поживних речовин, посилюючи випадання волосся.

Дієта, багата повноцінними білками, такими як бобові, соєві боби, темно-зелені овочі або риба та м’ясо, повинна споживатися для задоволення щоденних потреб вашого організму. Крім того, їжте свіжі фрукти та овочі та пийте багато води.

3. Включіть харчові добавки

Такі мікроелементи, як вітамін D, цинк, залізо тощо, також відіграють важливу роль у зростанні та підтримці волосся. Якщо ваш раціон не задовольняє їх щоденні потреби, їх можна приймати як харчові добавки, бажано після консультації з лікарем.

4. Виберіть ліки

Якщо ви відчуваєте, що випадання волосся перевищує норму або викликає у вас емоційний стрес, зверніться до лікаря. Вони можуть прописати вам ліки для уповільнення випадіння волосся та стимулювання відновлення втраченого волосся. Одним з таких ліків є Міноксидил. Місцеве застосування цього препарату може стимулювати регенерацію волосся.

5. Подивіться на косметичні втручання

Доки ваше волосся не відросте до нормального стану, ви можете спробувати носити перуку або вибрати нехірургічну заміну волосся. Також можна використовувати різні зачіски, щоб візуально зменшити випадання волосся.

Випадіння волосся - Чи випадає волосся через втрату ваги?

Скільки часу випадає волосся після схуднення?

Коли справа доходить до випадіння волосся через втрату ваги, необхідно враховувати різні фактори. Посилення випадіння волосся протягом 3-6 місяців після того, як ви почали худнути, є нормальним. Потрібно дати організму трохи часу, щоб звикнути до нових умов через втрату ваги.

Однак, якщо після 6 місяців спостерігається надмірне випадання волосся, вам слід подумати про відвідування лікаря. Ваш лікар може діагностувати основну причину випадіння волосся та призначити відповідне лікування.

Чи відросте випадання волосся через схуднення?

З іншого боку, втрата волосся через втрату ваги зазвичай тимчасова. Ваше волосся відростає до нормального стану, коли ви припините втрачати вагу та повернетеся до нормального харчування.

Однак, якщо випадання волосся триває протягом тривалого періоду часу, незважаючи на прийом поживних речовин, ви можете зіткнутися з порушенням засвоєння поживних речовин. Це часто зустрічається у пацієнтів, які перенесли операцію зі схуднення або мають такі розлади, як целіакія. У таких випадках краще проконсультуватися з лікарем, оскільки підвищене випадання волосся може свідчити й про інші проблеми зі здоров’ям.

Висновок

Незалежно від того, чи ваша подорож до схуднення спрямована на ідеальну фігуру чи на те, щоб уникнути проблем зі здоров’ям, пов’язаних із ожирінням, завжди пам’ятайте про найкращі інтереси свого тіла. Завжди бажано проконсультуватися з сертифікованим дієтологом і лікарем загальної практики, перш ніж розпочати режим схуднення. Це зведе до мінімуму негативні наслідки, такі як травмування вашого тіла або надмірне випадання волосся.

Позначки:, , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author