Корали для акваріума: види та застосування

Корали для акваріума: види та застосування - Ветеринар

Підводні корали часто вражають людей власною красою. При цьому такі організми виконують не просто художню функцію. Їх дійсно можна назвати живими істотами, які вимагають спеціального харчування, а ще догляду.

Корали для акваріума: види та застосування - Ветеринар

За їхньої допомоги дійсно можна відтворити умови природи в акваріумі.

Живі різновиди

Усі корали для акваріума діляться на 2 категорії: м’які та тверді.

Дуже часто вони живуть колоніями, однак, також трапляються й поодинокі види.

У певних з них вапняний скелет, до того ж називають їх твердими. Живуть вони на дні моря. Інші складаються з м’якої основи і живуть біля рифів. Серед них необхідно виділити ті, які не потребують спеціального догляду.

Актинії

Це сімейство коралів абсолютно позбавлене скелета. Кріпляться вони до ґрунту за допомогою спеціалізованих присосок, які називаються “підошвою”. Харчуються вони дрібною рибкою або невеликими молюсками. Актинії паралізують власну жертву сильною отрутою, а потім підтягують її власними щупальцями.

Лобофітум

Такий різновид особливо токсичний, тому варто обережніше підбирати його для власного акваріума. Адже він може легко отруїти корали, що живуть поруч.

Тому садити їх потрібно подалі один від одного. Щоб цей організм, який живе, почувався зручно, йому потрібно багато світла. Годувати лобофітум потрібно за допомогою водоростей-симбіотів або планктоном.

Акропора

Вона вимагає стабільності, а ще прекрасного освітлення, до того ж дуже практично не переносить будь-які зміни режиму температур. Щоб акропора була завжди в хорошій формі, у воду потрібно додавати кальцій або стронцій. Годувати можна будь-якими водоростями, а ще планктоном.

Морські коралові гриби

Належать вони до сімейства Actinodiscus і залишаються загадкою для більшості біологів. Організми не переносять дуже яскравого світла.

Найкраще вони розмножуються, коли поруч з акваріумом увімкнені флуоресцентні лампи, а ще течія води не дуже сильна.

Вони можуть жити поряд з рибами, а ще з активними безхребетними. Годуються за допомогою слизової сітки. Гриби просто захоплюють частинки речовин, які плавають навколо них.

Шкірясті

Належать вони до сімейства Cladiella і вважаються досить красивою варіацією коралів. У природному середовищі такі корали розташовані не дуже глибоко, тому в акваріумі почуватимуться ідеально за нормального освітлення, а ще найменшої течії води. Як і гриби, шкірясті корали можуть жити поряд з рибами, раками або різними безхребетними.

Зірчасті

Цей вид коралів абсолютно не вимогливий в утриманні. Вони можуть дуже добре існувати і при яскравому освітленні, і при його нестачі.

Плюс до всього, такі аномальні епітеліальні утворення досить сприйнятливі до йоду, а це означає, не потрібно ставити дуже близько до них губчасті фільтри.

Також корали можуть не допустити появу слизу на каменях, а ще на гравії. Пофарбовані організми можуть бути в різноманітні кольори, від пурпурного до фіолетово-червоного. Однак серед них можна зустріти і темний, і яскраво-зелений відтінок.

Зоонтарії

Належать вони до сімейства Protopalythoa. Розмножуються досить активно при яскравому освітленні. Харчуються фактично будь-якою їжею, яка трапляється на їхньому шляху. Забарвлення мають коричневе, можуть виробляти палітоксин, який погано впливає на психіку людей. Завдяки чому людина може просто померти.

Поганкові гриби

По-іншому такі гриби називають сакрофітонами. Вони швидко діляться навіть при дуже недостатньому освітленні.

Можуть пристосуватися до будь-яких умов, завдяки цьому користуються заслуженою популярністю серед багатьох любителів акваріумів.

Годуються сакрофітони, поглинаючи різні органічні компоненти з води. Пофарбовані вони в кремові або коричневі кольори.

Головачі

Їхнє розмноження відбувається найкраще, коли освітлення дуже яскраве. Активність у них починається з приходом ночі. Хоча за власною природою такі корали миролюбні, все ж у більшості випадків у них найімовірніше почнуть формуватися токсичні щупальця.

Мадрепорові

Відрізняються такі корали тим, що можуть жити як колоніями, так і на самоті. Дуже добре почувати себе будуть і при хорошому освітленні, і в тіні. Але вода за будь-яких обставин має бути прозорою і чистою. Вони можуть харчуватися невеликими шматочками м’яса, наприклад, креветками або рибами.

Мінуси і плюси штучних виробів

Що стосується штучних коралів, то це спрощений варіант прикраси акваріума. Дуже часто вони виконані з силікону, тому миються легко і виглядають як реальні. Штучні корали мають багато переваг. Це і велика екологічність, і практичність. До того ж вони довговічні, а це означає, не потрібно буде їх регулярно купувати знову. Що стосується їхнього забарвлення, то воно дуже різноманітне.

Щоб подібний підводний декор виглядав якомога натуральніше, потрібно потурбуватися про те, щоб корали були схожі на реальні. Але одночасно з цим у штучних коралів існують і недоліки.

Перш за все, це їхня велика вартість. До того ж якщо щоб їх зробити застосовуватимуться матеріали низької якості, то вироби будуть отруйними. А це означає, постраждають, перш за все, інші мешканці акваріума.

Як підібрати?

Перед придбанням коралів потрібно потурбуватися про створення екологічного балансу. Плюс до всього, купувати їх потрібно в спеціалізованих магазинах, притому в комплекті з набагато меншими частинками субстрату. Подібна покупка допоможе збільшити здатність до життя коралів надалі.

Якщо він буде відірваним від звичайного субстрату, то в новій обстановці може не прижитися.

Необхідно обов’язково купувати корали, які зможуть співіснувати разом. Плюс до всього, потрібно взяти до уваги і де буде розташовуватися сам акваріум. Тому-що від того, яким стане освітлення, має залежати і вибір коралів.

Рекомендації щодо утримання

Для утримання коралів варто купити акваріум об’ємом не менше 400 літрів. Вода в ньому має бути в межах 22-27 градусів. Це дасть можливість живим коралам поглинати з неї всі потрібні для росту скелета речовини. До того ж вода має обов’язково бути чистою і якісною. Важливо стежити за тим, щоб вона могла регулярно циркулювати.

Освітлення в акваріумі має підходити певному виду коралів. Усе має співіснувати в балансі, в іншому разі організми просто загинуть. Після придбання корал потрібно помістити на камінь, на якому він буде в подальшому рости. Закріпити його можна за допомогою спеціального клею. Плюс до всього, не варто викидати відмерлі корали, тому що вони все одно можуть стати частиною акваріума.

Вони в подальшому зможуть виробляти бактерії, які обов’язково створять умови, наближені до справжніх.

Ще одне дуже важливе питання — живлення підібраних коралів. Існує 2 варіанти, один з яких відбувається внаслідок фотосинтезу в симбіотичних водоростях. В іншому варіанті живлення відбувається в результаті отримання поживних речовин з води.

Плюс до всього, необхідно обов’язково подивитися на те, коли у коралів з’являються аномальні епітеліальні утворення. Це означає, що їх пора годувати. Розміри їжі залежать від варіанту коралів. Оскільки у них немає очей, то і їдять вони все, що можна знайти неподалік. Як їжу можна застосовувати різних личинок, ракоподібні або спеціалізовані сухі корми, які можна придбати в будь-якому спеціальному магазині.

Варіанти оформлення

Зробити декорацію акваріума власними руками не так легко, тим паче якщо господар такого “морського розплідника” — новачок, але все ж це реально. На даний час у магазинах можна вибрати дуже багато і найрізноманітніших елементів для оформлення акваріума.

Серед них трапляються і корчі різної форми, і декоративне каміння або гроти, які складуть компанію обраним коралам.

За їхньої допомоги можна зробити чудові шедеври, які власним виглядом тішитимуть оточення.

Казка з коралів

Щоб здійснити таку казку потрібно багато попрацювати. Перш за все, на задньому плані акваріума необхідно зробити потрібний фон.

Для цього застосовують або фарбу, або спеціалізовану клейку стрічку потрібного кольору.

Потім дно акваріума потрібно застелити кулею дрібної гальки або черепашок, а ще невеликих каменів, на яких можна помістити закуплені корали. Плюс до всього, як насадження зелені можна застосовувати водорості.

Псевдо-морський

Для створення подібного акваріума будуть потрібні не тільки корали, а ще субстрат, до його складу входить крихта з мармуру, великий пісок, гранульований білий кварц. Як декоративні елементи, на дно можна класти великі раковини, каміння і повністю скам’янілі корали.

Коли всі деталі будуть повністю розкладені, можна розміщувати закуплені корали, створюючи справжнє морське царство. У подібному варіанті реально застосовувати як живі корали, так і штучні. Як можна помітити, є величезна кількість коралів, з яких можна створювати різні морські пейзажі в акваріумах. Якщо будуть дотримані всі правила догляду за організмами, то вони будуть чудовим декоративним елементом у будь-якому акваріумі.

Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author