Акваріуми для півників: вибір, оснащення та догляд

Акваріуми для півників: вибір, оснащення та догляд - Ветеринар

Півник вважається яскравою акваріумною рибкою, у якої розвинені територіальні характерні риси. Транспортування цієї живої істоти відбувається в окремих контейнерах. При купівлі такого оригінального і норовливого вихованця слід подумати про пересаджування його в акваріум з оптимальними розмірами та оснащенням.

Особливості

Серед широкого розмаїття тропічних рибок півника визнають однією з дуже красивих. У природі бійцівська риба перевагу віддає великим ставкам, для яких характерна помірна течія. Виведений у неволі вихованець вирізняється вимогливістю у догляді, належному утриманні, а ще необхідній кількості уваги від власного господаря. Якщо в будинку з’явився цей яскравий вихованець, то йому потрібно забезпечити оптимальний акваріум з ідеальним освітленням, підігрівом, фільтруванням та іншими зручностями.

Під час купівлі акваріума для півника необхідно не забувати, що в одному резервуарі може бути виключно один вихованець, а саме це правило стосується представників чоловічої статі. При порушенні цієї умови господар може стати свідком постійних бійок між рибами до того часу, поки одна з них не загине.

Зараз на ринку представлений дуже великий вибір акваріумів, які призначаються конкретно для утримання в них півників. Вони можуть мати різний обсяг і оснащення.

Форми та розміри

для того щоб півник нормально почувався в штучній екосистемі, йому має вистачати місця. Акваріум для півника — це одна із замкнутих систем, яка здатна збирати в собі продукти діяльності його мешканців. Тому акваріумісту необхідно запам’ятати, що на будь-який сантиметр тіла рибки має припадати не менше ніж 1-1,5 літра рідини. Виходячи з цього, одному півнику буде комфортно проживати в ємності, об’єм якої не менше 10 л.

Беручи до уваги допитливість вихованця і бажання господаря, можна підібрати резервуар від 10 до 20 л. Для яскравих бійцівських вихованців допускається купити житло різноманітної форми, наприклад, круглої, квадратної, прямокутної. Величезною популярністю наразі користуються акваріуми у формі кулі, але більш легкими у догляді вважаються квадратні та прямокутні.

Оскільки півники — справжні шанувальники енергійного плавання, то для їхнього задоволення можна придбати подовжений резервуар на 25 або 30 літрів. Початком у розведенні півників може стати ємність на 2 л. Для самотнього агресивного самця такий варіант можна назвати ідеальним, проте на короткий проміжок часу. Якщо у вас кілька рибок, то можна розташувати їх у подвійному або навіть потрійному акваріумі з перегородками.

Матеріали виготовлення

Крім того, що в акваріумів є робочі відмінності, наприклад розміри, форма, наявність підсвічування і так далі, ці ємності можуть бути зроблені з найрізноманітніших матеріалів.

  1. Звичайне скло. Цей матеріал часто застосовується для створення вітрин у магазині, вікон. Скляний акваріум відрізняється крихкістю, значною вагою і може створювати незручності під час перевезення. Йому також властивий зелений відтінок, який після закінчення часу не тьмяніє і не жовтіє, якщо його правильно використовувати.
  2. Акрил. Плексиглас вважається набагато пластичнішим і легшим матеріалом на відміну від попереднього. Але необхідно не забувати, що воно краще піддається впливам механіки, іншими словами дряпається. Акриловий акваріум вирізняється невисокою теплопровідністю, що забезпечує сталість режиму температур усередині екосистеми навіть, якщо в зовнішньому середовищі вона різко змінюється. Резервуари з цього матеріалу можуть мати різну цікаву форму, оскільки акрил добре піддається обробці.
  3. Загартоване скло. Це акваріуми зі звичайного скла, що пройшло процес загартування. Цьому матеріалу притаманна велика міцність, він нечасто потріскається, але при ударі розсипається на тисячі невеликих уламків.
  4. БСПП. Акваріуми з безпечного скла дуже високої міцності можуть бути з антигравійною плівкою, а ще триплекс. Ці резервуари залишаються цілими після потужних фізичних впливів.

За відгуками споживачів і менеджерів акваріумів робимо висновок, що найпопулярнішими вважаються резервуари для утримання півників, які створені зі звичайного скла, тому-що їм властива міцність, експлуатаційна простота і низька ціна. При бажанні придбати великий акваріум, обсяг якого становить приблизно 400 літрів, необхідно звертати свою увагу на варіанти з акрилу.

Як підібрати?

Під час вибору акваріума і купівлі того, який найкраще підійде для півників, необхідно враховувати розмір, форму, фільтрацію та інші параметри. Що стосується габаритів резервуара, необхідно запам’ятати: що більшим він буде, то краще для мешканців.

Маленький і вузький резервуар може бути шкідливий для півника. Тому думка про те, що нано-акваріум або акваріум-склянка об’ємом на 1-3 літри ідеальні для цього виду риб, насправді хибні.

Якщо у квартирі невелика кількість простору, то можна вибрати акваріум середньої величини. Але необхідно не забувати, що для здоров’я, активності рибок і нормального стану води перевагу краще віддати великому резервуару. На даний момент покупець може зіткнутися з дуже непростим вибором форми акваріума.

Під час купівлі резервуара власнику можна керуватися тільки своїм смаком і уподобаннями, для риб не має значення форма ємності. Вихованцеві необхідний тільки вільний акваріум з якісним утриманням.

Акваріуми для півників: вибір, оснащення та догляд - Ветеринар

Як оснащувати?

Основним міфом з приводу півників вважається той, що вони можуть вести звичайний життєвий спосіб, проживаючи в склянці або вазі. Власнику декоративного улюбленця необхідно запам’ятати, що він буде довго радувати очі лише за умови правильно оснащеного акваріума. Невід’ємним є наявність у цьому резервуарі кришки або покривного скла, а ще фільтра і нагрівача.

Під час вибору ґрунту має сенс перевагу віддати темному, незабарвленому. За бажання можна посадити на ньому рослинність, краще взяти субстрат маленької фракції. На ринку і в магазині можна вибрати як живі, так і штучні рослини. Жива зелень буде підтримувати необхідний біологічний баланс, виглядаючи при цьому дуже натурально.

Живій рослинності потрібен догляд, правильне освітлення. Як виняток можуть бути мохи і лишайники, які живуть при помірному світлі. Пластиковим рослинам не потрібен догляд, але вони часто травмують півників і зазвичай виділяють небезпечні речовини. Оскільки півник — це тропічна рибка, то їй потрібен резервуар з обігрівачем. Комфортною температурою води вважається від 24 до 28 градусів вище нуля.

Акваріум з фільтром, навіть дуже слабким, стане ідеальним варіантом для нормальної діяльності яскравого вихованця. У цій ситуації не знадобиться аерація рідини, оскільки живі істоти цього виду дихають за допомогою атмосферного повітря. Рекомендується також купувати акваріуми з підсвічуванням, оскільки природне освітлення спричинить розвиток водоростей, а ще може стати причиною перепаду температури в екосистемі.

Прикрашати житло півників можна за допомогою каменів, корчів, кокосових шкаралуп, керамічних виробів. При цьому необхідно не забувати, що інтер’єрний предмет не повинен бути з гострими кутами, а ще занадто недорогим і отруйним. Акваріум з водоспадом — це поганий варіант, оскільки в природній обстановці бійцівські рибки не звикли до таких умов.

Де розташувати?

Місце розміщення акваріума займає важливе місце в збереженні здоров’я і довголіття півника. Під час вибору місця необхідно брати до уваги такі тонкощі:

  • визначити резервуар разом з його мешканцями варто у відокремлене місце, де немає спеки;
  • ділянка має освітлюватися не дуже інтенсивним природним випромінюванням;
  • наявність шуму буде причиною панічних атак і станів стресу у рибки, що спричиняє утворення плавникової гнилі;
  • не можна ставити акваріум поруч із системою опалення, оскільки це провокує перепади температур всередині екосистеми.

Як доглядати?

Щойно акваріум облаштований і в нього запущені рибки, слід подумати про догляд за ним. Рибок необхідно постійно годувати, при цьому розглядаючи їхній стан. Також потрібно завжди пам’ятати про повсякденну перевірку встановленого обладнання. Раз протягом тижня варто проводити заміну води в резервуарі в розмірі 30% від усієї кількості, при цьому видаляючи детрит і очищаючи оглядове скло від водоростей. Також необхідно постійно чистити субстрат від відходів і фекалій. Власнику акваріума необхідно пам’ятати про догляд за рослинністю та охолодження ємності за сильної спеки.

Далі подивіться відео з порадами про те, як вибрати правильно і запустити акваріум для півників.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author