Якою має бути температура води для гуппі в акваріумі та як її підтримувати?

Якою має бути температура води для гуппі в акваріумі та як її підтримувати? - Ветеринар

Гуппі — одна з найпопулярніших риб як у акваріумістів-початківців, так і у професіоналів з досвідом. Через легкість догляду ці рибки прекрасно підходять дітям. Для комфортабельного утримання і розведення необхідно знати і виконувати прості правила.

Якою має бути температура води для гуппі в акваріумі та як її підтримувати? - Ветеринар

Необхідно враховувати, що справжній регіон гуппі — це північно-східна частина континенту Південної Америки. Хоча рибки цієї породи є найбільш невибагливими до життєвих умов в акваріумі, для них важлива підтримка відповідної температури води. Якщо вона не підійде мешканцям штучного ставка, то вони почнуть хворіти і гинути.

Температурний вплив на риб

Які б улюбленці не жили в акваріумі, спонтанні та різкі температурні зміни (понад 3 С) погано на них подіють. На мешканців водойми в будинку однаково погано впливає як дуже вже велика, так і занадто невелика температура води. Якщо вона змінюється повільно протягом довгого часу, то дійсно можливо, що рибки перенесуть це нормально.

Однак якщо зміни траплятимуться дуже швидко (протягом 60 хвилин на 2 і більше градуси), то результати бувають дуже сумними. Таке іноді відбувається, особливо схильні до температурних змін маленькі ставки, об’ємом менше 50 літрів, не обладнані нагрівачами. У подібних резервуарах рідина остигає досить швидко. Навіть напіввідчинена взимку на провітрювання кватирка може остудити акваріум.

Наступна причина, яка може вплинути на затишну обстановку в резервуарі — застосування непідігрітої води під час часткової підміни. Від переохолодження рибки застудяться і захворіють. Також негативно впливає на самопочуття мешканців акваріума дуже висока температура. Якщо вона підніметься вище 35 С, то їхня загибель фактично неминуча. Початкові ознаки поганого самопочуття риб при дуже високій температурі — це неспокійна поведінка, зміна фарбування, спливання до водної поверхні та ковтання повітря.

Від оптимальної температури залежить:

  • процес розмноження;
  • нормальний розвиток;
  • метаболізм;
  • активність;
  • імунітет і хороший апетит.

Висновок зробити дуже легко — правильна температура у водоймі в будинку впливає на життя і здоров’я мешканців акваріума. Стежити за дотриманням режиму температур необхідно обов’язково.

Зручне середовище для гуппі

Гуппі добре підлаштовуються в найрізноманітніших режимах температур. Були випадки, що вони виживали при температурі в 5 і 36 градусів за Цельсієм. Але все таки хороший режим утримання — це 18-25 С. Головна вимога — температура води має бути завжди на одному рівні, а її перепади становили не більше 3 C. Є думка, що в теплій воді (25-30 С) розвиток рибок відбувається швидше, частіше виводяться мальки, але, при цьому життєвий період у них зменшується.

Якщо температура в акваріумі холодніша (18-25 С), то життєву тривалість гуппі зростає, і вони відростають більшими і яскравішими. Однак при цьому рибки можуть захворіти, та й самки довше виношують потомство, зате мальки виходять більш значних розмірів.

Якщо температура падає нижче 18 С, то розвиток ікри в самці надовго зупиняється, і потомства може не вийти.

Потрібне “кліматичне” обладнання для акваріума

Для того, щоб уникнути температурних перепадів води в акваріумі, коли на вулиці холодно, потрібен надійний бойлер із зовнішнім водяним термостатом. Необхідно підбирати прилади для підігріву води тільки відомих і хороших виробників. А щоб уникнути неконтрольованого збільшення температури, необхідно придбати надійний обігрівач в акваріум.

Важливо також вибрати “правильне” розташування ставка, подалі від опалювальної системи, кондиціонера і прямих сонячних променів, особливо влітку.

Прилади контролю

Щоб регулярно контролювати температуру води в акваріумі, слід користуватися спеціалізованими термометрами. Зазвичай такий прилад для вимірювань встановлюється в шарі, що знаходиться по середині води і в місці, яке добре проглядається, бажано на протилежній від обігрівача стінці. Ці пристрої бувають двох варіантів:

Позначки:, , , , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author