Як визначити стать кошеня

Estimated read time 1 min read

Дуже багато людей при бажанні завести собі домашнього вихованця, фокусують увагу на стать тварини. Деякі хочуть виключно самців, так як вони не приводять потомство, а інші навпаки, хочуть завести самку, бажаючи отримувати від неї кошенят. Крім того, самці більш агресивні, схильні цілити територію.

Визначити стать маленького, тільки що з’явився на світ кошеня важко. Краще звернутися за допомогою до ветлікаря або ж почекати якийсь час. Статеві ознаки починають яскраво виражатися після 2-3 місяців. Раннє визначення статі в побутових умовах не важка процедура, проте нерідко дає помилкові результати.

В якому віці визначається стать

чітко виражена статева приналежність у кішок вимальовується в старшому віці – після досягнення кошеням віку 10-12 тижнів. Щоб дізнатися напевно, ветеринарні експерти радять визначати стать тварини у віці не раніше 2-х місяців.

Досвідчені заводчики здатні цілком можливо визначити стать новонародженого кошеняти. Небезпеки назвати дівчинку чоловічий кличкою і навпаки досить великі. Після такої помилки, тварина залишається з кличкою, яку йому дали.

Намагаючись отримати дані про поле кошеня, потрібно виконувати конкретні правила. Ветеринарні фахівці наполегливо не радять брати маленьких новонароджених кошенят в руки, перевертаючи і тривало утримуючи в руках, намагаючись розглянути статеві приналежності. Не так давно виникли на світ малюки відчувають сильний стрес, намагаються налагодити зв’язок зі світом навколо, потребують тепла матері-кішки. Навіть професійні заводчики рекомендують брати кошенят в руки не раніше ніж через 3-4 тижні після народження.

У молодому віці — від 1 місяця, визначити стать допоможе зоровий огляд області статевих органів. В ході огляду дитини укладають на живіт, бажано заздалегідь настелити теплу пелюшку або рушник на поверхню. Далі потрібно акуратно підняти хвостик, тільки не здійснюючи різких рухів, і візуально оцінити відстань між анальним отвором і статевими органами. Близьке розташування 2-ух заднього проходу і області геніталій, що нагадує перевернуту латинську букву «i», вказує на те, що перед господарем кошеня-дівчинка. Відстань між анальним отвором і статевими органами від 1 до 2 см, що виглядає у вигляді двокрапки, вказує на приналежність кошеня до чоловічої статі.

У бажанні визначити стать кошеня на ранній стадії, дає можливість і пальпація. Тактильно володар може помацати область геніталій, намацавши маленькі ущільнення у вигляді кульок. Це майбутні насінники (яєчка), що вказує на чоловічу стать. Після народження яєчка у кошеняти ще не опустилися в мошонку, однак у міру дорослішання особини, статеві ознаки будуть виражатися яскравіше.

Визначення статі в перші два тижні

У перші 2 тижні після народження, визначати стать не рекомендується в зв’язку з появою можливої психологічної травми у маленького кошеняти. Якщо кішка довіряє власному господареві, ці пологи у неї не перші і вона легко дає можливість торкатися до власного потомства, з’ясувати стать кошеня можна за допомогою тактильної методики.

Через два тижні після народження малюки вже відкривають очі, органи і внутрішні системи нормально функціонують, в тому числі і репродуктивна. Насінники починають ставати більше в розмірах, рухаючись до виходу в мошонку. При перегляді слід дотримуватися певних правил:

  • не рекомендується різко піднімати кошеня або ж міцно його утримувати в долонях;
  • не можна піднімати Кошеня за хвіст, намагаючись розглянути статеві органи;
  • фахівці наполегливо не радять брати новонароджених кошенят без потреби на руки і довго утримувати (в іншому випадку запах від власника може перейти на дитину, а самка зі свого боку, не визнавши нащадка, відмовиться від нього, аж до того, що не буде допускати його до годівлі);
  • не рекомендується брати дитину тоді, коли він голодний або ж їсть;
  • не можна довго тримати кошенят ще й тому, що до 4 тижневого віку у малюків погано розвинена система терморегуляції (всього пару хвилин іноді вистачає для переохолодження);
  • заборонено тиснути на область статевих органів, в спробі помацати статевий член або ж насінники.

При підрахунку статі важливо дивитися на відстань, яка є між анальним отвором і геніталіями. У хлопчиків відстань візуально більше, у дівчаток, виходячи з цього, менше.

Акуратно піднявши хвостик у новонародженого, володар може помітити відмінні дві крапочки, що вказує на приналежність кошеня до чоловічої статі. У дівчаток форма геніталій в молодому віці нагадує перевернуту латинську букву «І».

Як визначити стать кошеня

Господарі кішки, яка привела на світ потомство, часто хочуть відразу знати стать малюків. Це може знадобиться для того, щоб почати пропонувати кошенят, прилаштовуючи їх в хороші руки. Визначити, яка кількість дівчаток і хлопчиків в посліді можна за статевими ознаками. Це найвірніший метод. Значення надають відстані між анальним отвором і геніталіями – у дівчаток менше, у хлопчиків більше (близько 1-2 см), формі статевих органів.

У кішечок зовнішні статеві органи нагадують знак оклику, а у самців двокрапка. Крутити кошеня на всі боки в процесі огляду не рекомендується, щоб не завдати шкоди самій дитині.

Допоможе визначити стать і м’яка пальпація області геніталій. Проводити огляд краще, коли малюки трохи підростуть – у віці 4-5 тижнів. Без особливого натиску, акуратно пальцями потрібно провести в області статевих органів. Відчутні горбки маленьких розмірів у вигляді горошин під шкірою, вказують на чоловічу стать. Якщо при пальпації горошини не промацуються, швидше за все це буде кішечка.

У набагато молодому віці спроби помацати яєчка у кошеняти можуть не увінчатися успіхом. Часто, насінники після народження ще знаходяться в порожнині живота у самців і тільки починають опускатися в область мошонки. У той же час у жіночих особин після народження як правило спостерігаються зміни гармонів, провокуючи набряклість в області геніталій, даючи при пальпації неправдиву інформацію про поле кошеня.

Народні методи визначення статі кошеня, надають можливість, не розглядаючи геніталії, дізнатися, хлопчик чи дівчинка в посліді. Імовірність помилки дуже велика. Визначають стать новонароджених по окрасу. Даний метод має місце бути, лише у випадку з черепаховим забарвленням. З’єднання в забарвленні чорного, рудого і білого кольору вказує на дівчинку. Це пов’язують з генетичним матеріалом. Переноситься черепахове забарвлення жіночою Х-хромосомою. Для виникнення всіх трьох кольорів на шерстному покриві кошеня, потрібно об’єднання 2-ух жіночих хромосом. Обов’язково потрібно згадати, що і даний метод не 100%, так як існують рідкісні генетичні захворювання, що провокують появу триколірної фарбування у самців.

Помилкою вважається той момент, що всі коти рудого кольору. Руда фарбування частіше виникає у хлопчиків. Але і деякі дівчатка бувають рудого забарвлення.

Визначення статі по мордочці кошеня не завжди дає хороший результат. Є думка, що тварини жіночої статі мають дуже м’якими рисами і витонченістю. Фахівці насторожено ставляться до подібних визначень, так як будова морди і голови в загальному, обумовлюється не від статі, а від стандартів породи.

Спроби визначити стать кошеня за вагою, також спірна позиція. Всі кошенята після народження мають фактично однакову вагу. Маса обумовлюється не від гендерної приналежності, а від стандартів породи.

Знаючі люди кішок запевняють, що стать кошеня можна визначити навіть по погляду. За однією з версій з самого народження хлопчики дивляться самовпевненіше, ніж самки. Однак є і кішки, які занадто впевнені в собі. А ось звернути власну увагу на шерсть кошеня необхідно. Доведено, що у самців між відстанню ректального отвору і геніталіями, шерсть росте густіше, а у самок шерстний покрив відсутній. Це пов’язують з близьким відстанню отворів у самочок.

Спірним моментом вважається і визначення статі народним методом, коли кошеняті пропонують блюдце з молоком. Існує заява, що якщо дитина під час того як лакает молоко, піднімає хвостик високо, значить це хлопчик. Опущений хвіст до поверхні підлоги, вказує на те, що це дівчинка.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author