Як подружитися з кішкою

Estimated read time 1 min read

Кішки не такі дружні, як собаки. Але все таки, приручені багато століть назад тварини, на природженому рівні стали дружелюбно ставитися до людини.

Але погане ставлення до кішки може серйозно травмувати психіку тварини і привести до втрати дружніх відносин.

Нелюбимі і дикі кішки дуже часто відростають з скривджених людьми кошенят. Такі тварини дуже обережно йдуть на контакт, можуть бути полохливими або агресивними.

Дорослі кішки з порушеною довірою до людей, не дозволяють себе гладити, неохоче сидять на руках або лащаться.

Що важливо для кішки

Для всіх домашніх кішок потрібен мінімальний набір потреб, щоб відчувати себе зручно. Якщо улюбленець проявляє хвилювання, господареві необхідно бути більш терплячим, спостерігаючи за вихованцем.

для того щоб подружитися з кішкою і знайти з нею спільну мову, слід постаратися правильно знайти підхід. Для цієї мети рекомендується виявити і прийняти основні потреби кішки:

  • Комфорт і безпека. Кішка або кіт повинні довіряти власнику. Якщо у випадку з собакою можна включити дресирування, то з котами ця практика не врятує. При першому знайомстві з твариною, потрібно дати кішці час на звикання. Не рекомендується робити різкі рухи, особливо робити спроби обійняти кішку або взяти на руки. Важливо дати тварині час на звикання і дати можливість кішці обнюхати людини. Комфорт для кішки-наявність корму і чистої води, якісні миски, Іграшки і оптимальний котячий лоток з наповненням. Щоб кішка відчувала себе зручно, їй необхідно місце в будинку, де тварина зможе відчути себе в безпеці. Для цієї мети можна вибрати будиночок або лежак. Дізнайтеся також яка буває Меблі для кішок>>>
  • Відчуття свободи. Кішки волелюбні тварини і бережуть власні свої кордони. Якщо пересування кішки по території обмежена, вихованець не себе буде почувати спокійно. Довіра можна заробити, давши тварині можливість іноді відчувати повну свободу.
  • Пізнання нового. Допитливі кішки люблять дізнаватися все нове. Тварині просто потрібно контролювати територію і обнюхувати самі місця куди складно дістатися. Заважати улюбленцю не потрібно, так як кішка все одно буде висловлювати інтерес до забороненого. Тому необхідно надавати можливість улюбленцю досліджувати територію, пам’ятаючи про безпеку. Там де пролізе голова, пройде і все тіло.
  • Увага і тепле ставлення. У більшості випадків вважають, що волелюбні кішки сприймають власних господарів як рабів. На думку деяких людей, кішки сприймають власників виключно як тих, хто завжди дає їжу. Насправді, кішки потребують уваги і теплом відношенні. Чуттєва зв’язок з господарем особливо актуальна для тварини. Якщо приручати тварина до рук з самого молодого віку, кішка виросте ласкавою. В обіймах у власника вихованцеві повинно бути комфортно. Не потрібно затискати кішку, намагатися силою погладити, якщо тварина цьому противиться. Дізнайтеся чи є емпатія у кішки і господаря і в чому вона вимальовується>>>

Як можна подружитися з кішкою

Знайти спільну мову з твариною можна, якщо діяти поступово. З маленьким кошеням подружитися значно простіше, ніж з дорослою кішкою. Але і з дорослою вихованкою можна налагодити відносини. Щоб це зробити потрібно наступне.

Пред’явити тварині свободу

Не слід ганятися за кішкою, щоб спробувати взяти її на руки. Кішка повинна сама прийти до людини.

Не намагатися втихомирити кішку силою

Перебуваючи на руках власника, тварина може вирішити піти. Варто ласкаво розмовляти з кішкою, м’яко погладжуючи. Якщо не приручити улюбленця терпіти процедури купання, причісування і чищення зубів, в подальшому це як правило складе проблему для господаря.

Радувати улюбленця частуваннями

Важливо систематично давати кішці ласощі, підтримуючи надійну дружбу. Але перестаратися не варто.

Не намагатися на перший час погладити живіт кішці

Як тільки кішка виявляється на руках у людини, вона може відчувати себе нерішуче. Якщо вихованець самостійно не підставляє животик для погладжувань, намагатися силою почухати одне зі слабких місць на тілі тварини не варто.

Пам’ятати про спільне проведення часу

Постійні гри з кішкою важливі для взаєморозуміння між господарем і вихованцем. Дорослих кішок, саме так, як і кошенят, необхідно балувати і грати в спільні ігри. Це може бути гра з вудкою, сонячними зайчиками від дзеркала або з заводними мишками. Потрібно пам’ятати, що кішки – природжені хижаки і задовольняти необхідність в полюванні їм потрібно.

Не збільшувати голос на кішку і не використовувати фізичну силу

Потрібно розмовляти з улюбленцем завжди спокійним тоном, умовляючи улюбленця, а не наказуючи. Необхідно ретельно стежити за тим, щоб кішка не стала «господарем» в будинку. Важливо грань у відносинах. Погані звички-походи по столах або спроби випросити ласощі, повинні припинятися відразу і всіма членами сім’ї. В іншому випадку, кішка буде слухати виключно того, хто добре відповідно до її точки зору ставитися, а не того, хто буде погано себе вести.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,

You May Also Like

More From Author