Як навчити собаку цікавим командам

Estimated read time 1 min read

Трюки або цікаві команди не відносяться до загального курсу дресирування собаки. Професійні комплекси спрямовані на навчання тваринного базовим навичкам. Фахівці знають, що собака може запам’ятовувати до 200-250 слів від людини. Насправді, собаки здатні запам’ятовувати на порядок вище слів. Постаравшись, володар тварини може навчити власного улюбленця безлічі самих різних трюків, радуючи слухняним поведінкою оточуючих.

Важливо запам’ятати-для того щоб собака із задоволенням навчалася новим цікавим командам, потрібно зробити по максимуму приємну для цього обстановку. Тренер обов’язково повинен бути в задовільному настрої, а тварина повинна мати бажання навчатися чомусь новому. Ніякого примусу не повинно бути.

Цікаві команди для собак

Виконання трюків вимагає від собаки найбільшої концентрації уваги. У зв’язку з цим, фахівці наполегливо рекомендують починати вчити собаку трюкам не раніше, ніж тварина досягне віку 4-х місяців. Чим старше тварина, тим важче воно запам’ятовує нову інформацію. Але все таки, якихось обмежень за віком немає.

Навчатися буде та собака, яка завжди активна, любить спільні прогулянки і проведення часу з власним господарем. Кінологи запевняють, що породної схильності до запам’ятовування слів і виконання трюків, не існує. Це не більше ніж міф.

Будь-яку собаку можна навчити, якщо вона того бажає.

Примушувати тварина-протипоказано. Адже навчання цікавим командам ні що інше, як гра, а не основна наука. Грубий тиск і покарання не підходять.

Є багато цікавих трюків, яким можна при бажанні навчити власного улюбленця. Такими командами можуть бути:

  • «Поцілуночок»;
  • «Кружляти»;
  • «Служивши»;
  • «Уклін»;
  • «Змійка» та ін.

Для отримання максимального хорошого результату, господар собаки повинен вибудувати конфіденційні відносини з власним улюбленцем, вміти працювати в команді. Потрібно пам’ятати, для чого в будинку заводилася собака – для ігор, служби або бути компаньйоном.

Кожна собака-оригінальність, як і людина. Серед вихованців проживають в будинку, є тварини з вираженим флегматичним характером або меланхоліки. Такі собаки краще будуть лежати біля ніг власного власника, ніж будуть активно скакати через перешкоди і виконувати перекиди. Варто мати на увазі бажання власного улюбленця.

Як навчити собаку цікавим командам

Існує кілька цікавих команд, яким можна навчити улюбленця в побутових умовах. Основними вважаються:

«Поцілуночок»

Один з найбільш простих трюків. Для виконання потрібно посадити вихованця перед собою, взяти будь-які ласощі. Затиснувши ласощі в губах, необхідно нахилитися до собаки. Важливо, щоб вихованець розташовувався на повідку. Однією ногою необхідно наступити на поводок, щоб улюбленець не зробив різкого ривка. Потрібно, щоб собака взяла ласощі дуже і дуже акуратно, а не вихоплювала зубами. Відпрацьовувати навик необхідно повільно. У процесі можна дозволяти стає улюбленцю лапами в груди господареві.

Кружляти

Для його виконання потрібно взяти улюблені ласощі, і описувати їм в повітрі вигаданий коло. Необхідно домогтися того, щоб собака вільно розверталася. Спочатку, необхідно домогтися, щоб собака крутилася по сторонах. Через кілька тренувань, вільний коло звужують, домагаючись, щоб тварина почала крутитися в конкретній зоні.

«Служи», або » Зайка»

для того щоб навчити улюбленця трюку, необхідно посадити тварину перед собою, тримаючи за поводок. Взявши ласощі, варто підвести його до носа улюбленця і підняти вертикально. Легко подражнівая тварина, поки воно не начет відривати передні кінцівки від землі. Як тільки собака стала на задні лапи, необхідно сказати саму команду і віддати ласощі. Деякі собаки досить добре проходять навчання, при цьому прекрасно утримують вагу свого тіла, можуть сидіти, а деякі, навіть ходити на задніх лапах.

Уклін

Робиться так. Навчити тварину легко, так як положення тулуба для трюку не рахується особливим. Багато собак самостійно під час ігор з власними родичами або потягуючись після сну, прогинають спину і витягають передні лапи перед мордою. Щоб досягти мети, потрібно наступити ногою на поводок, паралельно відводячи правою рукою Ласощі від носа вперед. Це дасть можливість показати тварині, що потрібно лягти, при цьому команда » лежати!», не подається. Як тільки собака почне витягати кінцівки вперед, необхідно дати команду «уклін». Успішним виконанням трюку на перших кроках дресирування, вважається вже тоді, коли собака злегка нахиляє корпус.

«Змійка»

Такому трюку легше і краще вчити собак середніх і декоративних порід. Для навчання цій цікавій команді, слід приготувати дуже широкий крок, сказати команду» Змійка » і просунути руку з затиснутим ласощами під власним коліном, паралельно поманивши тварина. Собака повинна пройти під коліном діагонально. Далі, роблять другий крок, завершуючи вправу. На перших кроках цілком достатньо 2-3 кроків.

«Назад»

Цікавий прийом полягає в тому, щоб собака ходила задом наперед. Певні породи, наприклад чорний російський тер’єр, від природи вміють ходити подібним чином і не потребують навчання. Якщо ж у власника іншої породи собак, є бажання навчити тварину трюку задкувати, потрібно посадити улюбленця між розставлених ніг, показавши жадане ласощі. Плавно отманивать собаку назад необхідно до того часу, поки вона не почне задкувати.

«Тюлень»

Команда полягає в тому, щоб тварина могла врівноважувати з шматочком ласощі на мочці носа, а потім, в частку секунди, підкидало його і підхоплювало на льоту. Професійні дресирувальники пропонують застосовувати для навчання цьому трюку твердий сир. Це пов’язано з тим, що багато собак люблять ці ласощі, а порізати його можна у вигляді кубиків, так, щоб було комфортно укладати його на мочку носа. На першій стадії, необхідно домогтися того, щоб собака могла терпляче чекати, утримуючи на носі ласощі. Другий етап полягає у відпрацюванні можливості ловити шматочок сиру на льоту. В процес навчання, слід мати на увазі, що спійманий собакою шматочок ласощів, не вважається нагородою. Пригощати тварина необхідно іншим, затиснутим в руці шматочком сиру. Прийом повторюють 3-5 разів, потім роблять перерву. Хорошим результатом навчання, служить той факт, коли тварина здатна спокійно сидіти з ласощами на носі протягом 15-30 секунд.

У самому різному випадку, бажаючи навчити власного улюбленця новим команда і трюкам, варто запастися терпінням. Необхідно розуміти, що основні команди куди потрібніше і необхідніше, ніж трюки. Собака повинна виконувати такі команди як «не можна», «поруч», «сидіти», «лежати». Виключно після цього, можна приступити до навчання трюку.

В процесі навчання цікавим командам, як і базовим, доводиться стежити за тим, який настрій у тварини, як воно себе відчуває.

Не змушуйте тварину проти його волі. Деякі флегматичні від природи пси, не хочуть виконувати трюки. Це абсолютно не означає, що вихованець безрозсудний або дурний. Це тільки говорить про те, що йому не цікаво.

Приступаючи до навчання, в прекрасному настрої повинен знаходитися і сам володар. Напружений настрій, депресія або інші стани, легко вловлюються домашніми вихованцями. Не можна кричати на собаку або використовувати фізичну силу. Це тільки відштовхне тварина і порушить крихку рівновагу. Собака втратить довіру до власного господаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author