Гепатит у кішок симптоми і лікування

Estimated read time 1 min read

Гепатит у кішок собою являє небезпечний процес запального характеру, що вражають клітини печінки. Ця патологія відрізняється некротизацией гепатоцитів, а ще порушеннями процесів обмінного характеру, руйнуванням бар’єрів і захисних особливостей печінкових структур.

Печінка бере активну участь в процесах перетравлення їжі, будучи ланкою між шлунково-кишковим трактом і кровоносною системою. Розщеплення важливих елементів (протеїнів і ліпідів), відбувається в результаті роботи гепатоцитів. Також клітини печінки запасають глікоген і регулюють виробництво гормональних речовин – норадреналіну і адреналіну.

Важливу роль в обмінних процесах відіграє жовч, що утворюється в гепатоцитах за допомогою крові, що розщеплює їжу. Під дією жовчі відбувається активізація ферментів і емульгація жирів. Лише після з’єднання з жовчними кислотами ліпіди здатні абсорбуватися.

У структурах печінки з’являються і відкладаються такі важливі вітаміни як, ретинол, нікотинова кислота і вітамін К.крім цього, печінка здатна налаштовувати рівень вмісту цукру в кровоносній руслі. Як тільки рівень глюкози зростає, клітини печінки починають запасати глікоген і при нестачі глікогену, приходять в непридатність нестандартні клітини, що вивільняють його.

Негативний вплив на роботу печінки і її структур має неконтрольовані і довгий прийом гормональних речовин, медикаментозних препаратів і вітамінів. При неправильному годуванні, лікуванні або ж в результаті впливу патогенних мікроорганізмів на клітини печінки, орган починає страждати, розвивається недостатність, позначаючись не тільки на її роботі, але і на функціонуванні всього організму в загальному.

Видів гепатиту у кішок, також як і причин його появи, є кілька. Головними видами процесів запалення в печінці є-токсичні, алергічні та інфекційні.

Виходячи з цього за характером напрямки гепатит у кішки може бути гострий або ж хронічний. Так, гепатити токсичного типу викликані отруєннями отрутами з мінералів, дуже часто вживаними для цькування гризунів. Так, кішки ловлять мишей або щурів можуть отруїтися фосфідами, зоокумаринами або ж миш’яком.

Токсичний гепатит можливий і у тих тварин, які проживають далеко в неблагополучній екологічній обстановці, а ще при споживанні токсичних видів рослин. Дуже часто основою запалення печінки на тлі інтоксикації організму вважається використання в поживному раціоні тварини неякісних кормів, заражених патогенними грибковими мікроорганізмами.

Розвиток токсичного гепатиту викликано і довгим прийомом медикаментозних засобів, особливо сульфаніламідних препаратів і антибіотиків. Речовини, відфільтровані клітинами печінки, залишаються в органі, потроху накопичуючись, призводять до отруєння.

Інший вид-інфекційний гепатит. Розвивається ця патологія на тлі самих різних вірусних хвороб. У частоті випадків собою являє первинне ураження, але можливо і вторинний вид інфікування, що розвивається як ускладнення при бактеріальному або паразитарному зараженні.

Вірусний гепатит часто супроводжує такі інфекції як лептоспіроз, панлейкопенія кішок, токсоплазмоз, хламідіоз. Це пов’язано з тим, що продукти діяльності паразитарних організмів, грибків або патогенних бактерій, збираються в печінкових структурах і потроху їх концентрація призводить до отруєння.

Алергічний процес запалення в печінці розвивається в результаті складнощів, викликаних інфекцією або ж токсичними речовинами. Велике значення при розвитку процесів запалення в клітинах печінки мають деякі фактори – застої при несприятливому відтоку венозної крові, порушення захисних сил організму, знижена маса тіла і хронічні захворювання органів знаходяться всередині.

Причини гепатиту у кішок пов’язані також з іншими факторами:

 1. Патологічні процеси в організмі аутоімунного характеру. Порушення практичних особливостей в організмі самих різних систем через аутоімунних процесів, погано проявляється і на роботі печінки. Основою гепатиту можуть стати такі захворювання як аутоімунний тиреодидит, герпетоморний дерматит, вузлова еритема, гемолітична анемія, фіброзуючий альвеоліт, первинний склерозуючий холангіт, системний червоний вовчак. Все це буде причиною постійного гепатиту.
 2. токсичні і хімічні речовини, що проникають через слизові оболонки або поряд з кормами. Основою гепатиту може стати довгий прийом медичних препаратів.
 3. Захворювання, що провокують дуже високе накопичення цього елемента як мідь в організмі.

Симптом

Симптоми гепатиту у кішок можуть бути різними, але одна ознака з’єднує всі патології печінки – фарбування помітних слизових оболонок організму в жовтий колір. Явище це називається паренхіматозна жовтяницею. Крім цього гепатит у кішок має наступну клінічну картину:

 • збільшення показників температури тіла в результаті приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори;
 • падіння апетиту або повна відмова від їжі; (дуже висока спрага у тварини); ;
 • диспепсичні розлади-пронос, що переходить в запор (забарвлення мас калу при цьому стає жовтим з відтінком сірого);
 • сеча набуває насичений темний жовтий колір з відтінком коричневого кольору;
 • виснаження організму на тлі загального порушення функцій печінки.

Проведення пальпації і перкусії у хворої тварини викликає хвилювання кішки, вихованець намагається уникнути дотиків через хворобливих почуттів. Можливий розвиток агресії в результаті випробовуваної тваринам болю.

Гепатит розвивається на тлі алергічні реакції має власні відмінні ознаки:

 • відчуття свербіння і дискомфорту на шкірному покриві (ймовірна поява лущення);
 • алергія термінового типу-кропив’янка;
 • виникнення кровоточивості на ділянках шкіри в результаті патологічних змін.

Довгий вплив токсичних речовин на організм тварини має гостру природу, дуже часто при відсутності раннього лікування переходить в затяжну. Хронічний гепатит на відміну від гострого типу відрізняється запальними процесами в області порожнини живота зі скупченням рідини (асцити) і геморагічними діатезами, для яких отличительно розвиток дуже високої кровоточивості.

Несвоєчасно вилікуваний гепатит у кішки загрожує серйозними ускладненнями, серед яких виділяють такі:

  — тварини страждають від нестачі надходження їжі, а печінка збирає весь жир у власних структурах, потроху заміщаючи тканинні структури для роботи на жирові.

 1. Енцефалопатія печінки-розвивається на тлі дуже високого вмісту аміаку та інших отруйних речовин, що в результаті призводить до поразок центрального головного мозку.
 2. Гіпертензія портального типу-розвивається на тлі асциту.
 3. Холангіогепатит постійного типу — часто здатний перероджуватися в злоякісне новоутворення, рак печінки.

Діагностика

Від того, як вчасно буде виконана діагностика захворювання залежить якість лікування і подальший прогноз для тварини. Діагностування патології на дуже перших етапах надає можливість не допустити ускладнення і швидко привести в норму функції організму.

Не потрібно займатися самолікуванням і звернутися до ветеринарного професіонала. В умовах ветеринарної оздоровчі центри хворої тварини проводять ряд досліджень, що включають в себе клінічний загальний огляд і лабораторні аналізи. Основними діагностичними методиками для виявлення гепатиту у кішок, вважаються:

 • загальний аналіз крові і біохімія (дає можливість визначити вміст ключових елементів в кров’яному руслі, наприклад як білірубін, Кобаламін, глобулін і фолієва кислота);
 • рентгенологічне дослідження;
 • діагностика за допомогою ультразвуку органів порожнини живота;
 • біопсія структур печінки;
 • бактеріальний посік взятих проб клітин печінки для виявлення патогенної мікрофлори;
 • серологічна діагностика-дозволяє визначити наявність вірусної інфекції (лейкоз, імунодефіцит, перитоніт).

Ветеринарний фахівець обов’язково повинен бути проінформований, чим харчувалося тварина до виникнення відмінних ознак процесу запалення, які особливості є у тварини (наявність хронічних хвороб).

Лікування

Терапія запалення печінки повинна починатися відразу, як тільки буде встановлено діагноз. Лікування повинно бути комплексним і його основу становить видалення фактора спровокував захворювання.

Лікування токсичного гепатиту передбачає визначення токсичних речовин і виключення їх з організму. При передозуванні медикаментозними препаратами потрібно введення абсорбуючих засобів і очищають кров лікарських засобів.

Підтримка роботи печінки в себе включає застосування гепатопротекторів, що зміцнюють роботу клітинних структур. Крім цього використовуються вітаміни групи в, спазмолітики (ліквідують відчуття болю і спазми), протимікробні препарати (дуже обережно). Видалити зневоднення і інтоксикацію організму в результаті патології допомагають інфузії глюкози і аскорбінової кислоти.

Терапія алергічного гепатиту передбачає застосування протигістамінних препаратів в комплексі з іншими ліками.

Чи не найкраще проводити лікування в побутових умовах без консультації з професіоналом. Є можливість застосування народних засобів у вигляді відварів лікарських рослин, але виключно в складі консервативного лікування. Застосовуються відвари ромашки аптечної, безсмертника і шипшини.

Особливе місце в процесі лікування займає годування кішок при гепатиті. Раціон харчування хворої тварини не повинен містити жирні і смажені страви, а ще солоні і копчені. Ніякого годування зі столу.

Перші пару днів після початку гострого запалення кішку рекомендується перевести на голодну дієти і тільки після якого вводити потроху каші на воді, рисові, манні, вівсяні. Далі можливе введення мінімальної кількості м’яса.

Профілактика

Профілактика гепатиту у кішок-оптимальне рішення, що дозволяє уникнути значних складнощів, пов’язаних з появою запалення печінки. Потрібно систематично проводити вакцинації від вірусних інфекцій, в тому числі і від вірусного гепатиту. Важливо ретельно підійти до питань зміцнення імунних сил організму, вчасно проводити протипаразитарні обробки від глистів, бліх і кліщів.

Не бажано давати кішці не оброблені термічно продукти-рибу і м’ясо, а ще зіпсувалися цвіллю корми. При лікуванні хвороб іншої етіології, потрібно ретельно виконувати всі приписи ветеринара, не перевищувати дозування лікарських засобів і не призначати їх самостійно.

Всі засоби домашньої хімії, рекомендується ховати від тварини, не допускаючи контактування кішки з отрутами. Це стосується і самих різних лакофарбових продуктів, палива і розчинників. Помітивши у вихованця сумнівний стан, не потрібно зволікати, а відразу звертатися до ветеринарної клініки, що дасть можливість дуже швидко і точно визначити джерело недуги і швидко його видалити.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author