Гастрит хронічний у тварин

Estimated read time 1 min read

Хронічний гастрит (gastritis), запалення шлунка, на відміну від гостро протікає процесу, не носить запального характеру. Хронічне захворювання відображає дистрофічні і некробіотичні видозміни в епітеліальних клітинах слизового, а часом і підслизового шару епітелію. Хвороба відрізняється порушеннями органу.

Захворюванню схильні всі тварини незалежно від варіанту і віку. Дуже часто оформляється захворювання у свиней, коней і м’ясоїдних.

Етіологія

В основі захворювання лежить довгий вплив екзогенних і ендогенних факторів на слизову оболонку шлунка, в результаті яких порушуються регенеративні механізми.

Головна причина появи захворювання аліментарна. Згодовування тваринам поганих кормів, які не відповідають віковій групі і виду тварини протягом довгого часу, перевищення в кормах гранично допустимих концентрацій отруйних речовин, токсичних рослин і їх токсинів, продуктів які виникають в процесі обробки або зберігання, тим більше з порушенням тех.процесів, всі такі фактори можуть бути причетні до причинних.

Допомагати постійному гастриту може раптовий перехід від однотипні годування до іншого, а ще порушення режиму годування з постійною нерегулярністю.

Дуже великим аргументом викликає затяжну патологію вважається недоброякісність кормів в плані мікотоксинів. В даному випадку, самих грибів вже можна і не виявити, в продукти їх діяльності будуть відігравати важливу роль. Потрапляючи в організм систематично, регулярно, вони можуть бути як безпосередньою основою, так і алергізуючим аргументом.

Незбалансованість харчування по вітамінам і мінеральним речовинам, не надходження в організм речовин, які допомагають регенерації тканин посилює перебіг хвороби.

Головну роль у розвитку постійного гастриту грає і Helicobacter pylori, яка є основою появи постійного гастриту переходить в виразку. На даний момент це єдиний мікроорганізм здатний вижити в кислому середовищі шлунка і колонізувати його слизову. Виділяючи уреазу-фермент який розщеплює сечовину і створює аміак, мікроорганізм здатний робити для себе відповідний рН для діяльності. Одночасно аміак лізує клітини слизової, викликаючи запалення.

Постійному гастриту можуть допомагати і супутні захворювання порожнини рота, зубів, печінки, підшлункової залози, а ще ряд інвазійних і інфекційних захворювань.

Симптом

Клінічні ознаки при захворюванні, що має затяжний перебіг, виражені слабо. Тварина може відмовлятися від корму, мати позиви до блювоти або висловлювати рефлекс блювоти.

Блювота може виникати вранці, після прийняття невеликих доз корму з подальшою відмовою.

Іноді хронічний гастрит вимальовується збоченим апетитом або дуже високою спрагою.

У великої худоби пропадає жуйка, свині і м’ясоїдні показують відмову від корму, спрагу, слинотеча, блювоту з домішкою слизу і жовчі.

Коні показують симптоми відрижкою і частою позіханням. Мова покривається білим або сірим нальотом, слина стає насичений.

У тварин запор може замінюватися проносом, а через певний проміжок часу самостійно налагоджується.

Пальпуючи область шлунка можна виявити ознаки хворобливості.

Тварини відстають у рості, худнуть, знижують ефективність, показують ознаки стомлюваності. Діагноз

Діагностика проходить на підставі клінічних ознак, епізоотологічної картини і педантичного вивчення анамнезу.

Велику увагу звертають на метод і форму годування тварини. При можливості проводять хіміко-токсикологічне і мікологічне дослідження кормів.

При лабораторних дослідженнях крові ставиться лейкоцитоз, знижена кількість альбумінів, еритроцитів і гемоглобіну, високий рівень глобулінів.

Відокремити потрібно від інвазійних хвороб для цього вдаються до лабораторних копрологіческім вишукувань.

Лікування

Для усунення причини хвороби проводять ретельний аналіз годування. Велику увагу приділяють дієтичному годівлі малими дозами.

Основним лікуванням постійного гастриту є антибіотики для придушення активності Helicobacter pylori. Якщо лабораторна підтитрація на розкриття чутливості не проведена, то віддають перевагу антибіотикам великого спектру дії (амоксицилін, кларитроміцин). Може бути застосована також ерадикаційна терапія препаратами вісмуту (Де-Нол), інгібіторами протонного насоса (Омез, Парієт).

Дрібним домашнім вихованцям перед годуванням задають альмагель. Великим тваринам призначаються слизові відвари з добавкою препаратів йоду (вівсяні відвари, відвари насіння льону, кореня алтея, крохмальні суспензії).

При загостренні постійного процесу призначається алюмінію гідроокис, палена магнезія. Застосовні антигістамінні препарати.

Позитивним ефектом володіє введення в середину препарату АСД-Ф2.

При розвивається діареї наказують відвар кори дуба, ромашки аптечної, танін, і проводять регідраціонние заходи.

Якщо гастрит супроводжується запорами, наказують сольові і масляні проносні засоби.

Для відновлення регенеративних здібностей слизової шлунка призначаються вітамінні препарати (тривіт, Тетравіт, пантатенова і фолієва кислоти).

Профілактика

Основою профілактичних заходів вважається недопущення до згодовування тваринам поганих кормів, дотримання режиму підготовки кормів (запарювання, уварювання), здійснення м’якого переходу з однотипної годівлі на інший.

Готуючи раціон, потрібно чітко слідувати правилам і нормативам годівлі кожного виду тварин і віку. Використання штучні добавок або відходів технічного виробництва (брага, барда), має починатися з контрольної групи тварин, і жорстко регламентуватися.

Застосовуючи комбікормовий тип годування, необхідно включити в раціон зелені корми, які допоможуть збалансувати його по вітамінам.

Дотримання санітарно-зоогігієнічних умов утримання та годівлі дасть можливість підтримувати високий імунітет тварини і не допускати обсіменіння кормів патогенною мікрофлорою.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, висококонтагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Ознаки гастриту у кішок на перших стадіях захворювання не відрізняються особливими симптомами.…

Позначки:, , ,

You May Also Like

More From Author