Авітаміноз у кішок

Estimated read time 1 min read

Зовнішнє середовище і її вплив на людський організм, а ще тварин дуже велике. Схильний до впливу зовнішнього середовища організм кішки неймовірно швидко реагує на будь-які зміни кліматичних умов. З’являються такі перебудови різними порушеннями і хворобами системного характеру.

Найбільш гостро це відзначається у кішок в період між сезонами – восени і взимку і ранньою весною. Авітаміноз у домашніх кішок-одна з найбільш частих патологій, що зустрічаються у ветеринарії і призводить до дуже небезпечних станів.

Завдяки вітамінам і мінеральним речовинам, організм працює злагоджено. Для підтримування захисних сил і метаболічних процесів в організмі потрібна мінімальна кількість вітамінних речовин.

До великого розчарування, еволюційний процес став причиною того, що багато ссавців позбулися шансу виробляти вітаміни самостійно. Завдяки цьому, вони повинні надходити в організм з різними рослинами, кормом та іншою їжею. Останні десятка років розробок в медичній галузі дозволили продукувати вітамінні засоби шляхом хімічних і мікробіологічних розробок.

Необхідно розуміти, що авітаміноз у домашніх кішок – дуже серйозна патологія, що вимагає коригування раціону харчування після консультації з ветеринарним фахівцем. Перш, потрібно розуміти, що таке авітаміноз і як він вимальовується.

Причини авітамінозу у кішок

Авітамінозом називають патологічний процес, що з’являється в організмі тварини, спровокований різкою нестачею корисних нутрієнтів. Вітамінні речовини являють собою нестандартні сполуки, що виконують ряд важливих практичних особливостей, серед яких значиться Регуляторна і каталізує процесів обмінного типу.

Вітаміни не здатні синтезуватися в організмі кішки, а повинні надходити із зовнішнього середовища поряд з їжею. Часте надходження вітамінних речовин в організм, надає можливість правильно органам виконувати функції в організмі, знижуючи ризик розвитку захворювань в онкології і дають можливість отримувати від тварини здорових кошенят в подальшому.

Кішки потребують біологічно активних речовин, так як дають їм активність для подальшої діяльності. Умовно вітаміни поділяють в людській і ветеринарній медицині на три підрозділи:

 1. Жиророзчинні вітамінні речовини-до них можна віднести ретинол (вітамін А), ергокальциферол (D), Вітамін Е (Е) і вітамін К.
 2. Водорозчинні вітаміни-потрібні для здійснення процесів обміну (S-метилметіонін або ж вітамін U, вітаміни В і аскорбінова кислота.
 3. Провітаміни пантенол (В5) і каротин.

Кішки, які мають безкоштовний доступ на вулицю і видобувають їжу самі, несвідомо поїдають ту їжу, яка знаходитися у них в доступі. Тварини, що живуть в закритих умовах на домашньому утриманні не можуть самі споживати вітаміни, крім як з вітамінних комплексів у вигляді біологічно активних синтезованих добавок.

Ветеринарні фахівці, а ще професійні брідери, виводять ряд причин, які можуть спровокувати авітаміноз у кішок.

Обов’язково потрібно згадати, що навіть з першого погляду даний харчування не вважається абсолютною гарантією того, що всі надходять вітамінні і мінеральні компоненти, повністю засвоюються організмом .

Розвиток патології можливо в результаті наступних факторів:

  з дефіцитом вітамінних речовин;

 • ранній вік тварини (у кошенят присутніх на грудному вигодовуванні можливий дефіцит вітамінів при недостатньому харчуванні матері-годувальниці); т, пологи і лактації у кішок;
 • зниження показників температури повітря у зовнішньому середовищі;
 • зміни і серйозні порушення в роботі травного тракту (гастрити, ентероколіти, запалення підшлункової залози, гастроентерити, і інші диспепсичні розлади-пронос, блювота);
 • захворювання інфекційного характеру-вірусні інфекції респіраторних органів та інших важливих систем;
 • ослаблення захисних сил організму;
 • тривале застосування конкретних медичних препаратів, а зокрема – антибіотиків; – найнебезпечнішими є стрічкові черв’яки, що паразитують в кишечнику, провокують порушення цілісності слизових оболонок і порушення всмоктування корисних нутрієнтів.

Також основою зниженою всмоктуваності і подальшого засвоєння вітамінних речовин можуть стати серйозні стану стресу вихованця, а ще системні розлади невротичного характеру. Факторами, що провокують авітаміноз, виступають патологічні процеси, що розвиваються в ендокринній системі, а ще неналежні умови утримання тварини.

Як вимальовується авітаміноз у кішок

Авітаміноз у кішок розвивається дуже довго, а ось несвоєчасна діагностика патологічного стану ставати основою розвитку досить сильних захворювань. Більшість з патологічних станів вимагають довгого лікування і мають незворотні результати.

Симптоми авітамінозу у кішок поділяють на 3 стадії. Початкова стадія вважається латентною і основні ознаки захворювання відсутні. Друга стадія авітамінозу неспецифічна. У цей період розвиваються виражені ознаки патології, що мають схожість з масою інших хвороб і відрізняються наступними проявами:

 • сильна слабкість і млявість у кішки;
 • блідість помітних слизових оболонок (анемія);
 • зниження захисних сил організму;
 • різке зменшення маси тіла;
 • у маленьких кошенят з’являються ці симптоми як відставання в рості і розвитку;
 • зменшується пластичність покривів шкіри;
 • порушується стан вовняного покриву (він тьмяніє і ставати ламким).

Наступна, після другої стадії – своєрідна, для якої отличительно виникнення ознак, властивих власне дефіциту вітамінних речовин в організмі. Залежно від того, якого власне елемента не вистачає, специфіка відрізняється.

Так, при нестачі вітаміну А, що відноситься до жиророзчинної групи вітамінів і надходить в нормальних умовах в організм поряд з риб’ячим жиром, вершковим маслом, курячим і перепелиним жовтком, зустрічається раптове погіршення якості вовняного покриву, сповільнюється ріст і розвиток організму. З’являються також захворювання очей, запальні процеси в сальних залозах, пошкоджується слизова оболонка і очна рогівка.

Для кішок дефіцит вітаміну А в організм буде причиною втрати важливого для хижаків сутінкового зору. Ретинол накопичується в структурних одиницях печінки. Надлишок вітаміну також небезпечний для організму, як і його недолік, провокуючи анафілактичний шок у певних особин і отруєння організму.

Брак водорозчинних вітамінів групи В, що надходять в організм поряд з рослинними продуктами харчування і білками тваринного походження, призводить до поразок м’язової системи і кістково-м’язового апарату. Страждають при нестачі вітамінів групи в нервові тканини і волокна, в результаті провокуючи порушення роботи всіх систем організму.

Ознаками порушень в організмі стають порушення структури вовни. Важливо, щоб в складі харчування кішок, що живуть в умовах міста, обов’язково були такі водорозчинні вітаміни як вітамін В12 і В6, які впливають на процеси обмінного характеру і беруть участь у виробленні червоних кров’яних тілець.

Дуже важливим вітамінним речовиною вважається аскорбінова кислота. Ставитися до водорозчинних і при хорошій організації харчування тварини, здатне вироблятися в організмі самостійно. Недолік призводить до ослаблення захисних сил організму, підвищуючи можливість розвитку на цьому тлі патологій. Дефіцит вітаміну з призводить до ураження суглобового хряща, набряклим станів, гіперемії тканин ротової порожнини, розвитку цинги.

Ергокальциферол або вітамін D-важливий нутрієнт, без якого не обходяться багато систем організму кішки, а зокрема кісткові структури і їх похідні. Виробляється ергокальциферол самостійно в організмі, під дією випромінювання ультрафіолету. Завдяки вітаміну, баланс магнію, кальцію, фосфору і калію підтримується на належному рівні. Дефіцит вітаміну D призводить до розвитку рахіту у маленьких кошенят.

Токоферол у величезній кількості є в овочах, рослинному маслі, пророщених паростках пшениці. Нестача вітаміну Е, або токоферолу, погано проявляється перш за все, на репродуктивній системі тварин. Гостра нестача може привести до безпліддя і небезпечним для організму. Чоловічі статеві клітини стають млявими і нежиттєздатними, а у самок розвивається хронічний тип безпліддя.

Нестача вітаміну До, що виробляється організмом і надходить в різними продуктами харчування, призводить до порушення факторів крові, а зокрема погано позначаючись на вмісті рівня тромбоцитів в крові. У разі дефіциту вітаміну до розвиваються геморагії, а маленькі пошкодження цілісності шкіри або органів знаходяться всередині, супроводжуються кровотечами.

Визначати наявність авітамінозу у кішок не складає великих труднощів, особливо в другу стадію, коли симптоми вже прекрасно видно.

Володар повинен ретельно стежити за станом тварини, відзначаючи будь-які прояви млявості, апатії, зникнення зацікавленості до улюблених іграшок. У більшості випадків виникає свербіж і розчухи на шкірному покриві.

Авітаміноз у кішок: лікування і профілактика

У багатьох випадках авітаміноз у кішок розвивається в результаті невірно складеного раціону харчування, а ще ВИКОРИСТАННЯ ПРОДУКТІВ, в яких відсутня достатня кількість поживних речовин. Основою авітамінозу стають низькокалорійні недорогі неякісні корми.

Видалення патологічного стану у тварини передбачає корекцію харчування зі збагаченням вітамінними комплексами. Проводяться також постійні прикорм спеціалізованими мінеральними і вітамінними складами.

Лікування діагностованого авітамінозу у кішки в період виношування кошенят має вестися дуже обережно. Під час вагітності організм кішки відчуває дефіцит таких ключових елементів як кальцій, вітаміни і амінокислоти. Перед тим як починати терапію, слід в обов’язковому порядку пройти консультацію з ветеринарним фахівцем.

В інших випадках нестачу вітаміну А ліквідують шляхом введення курячого яєчного жовтка, вершкового масла і печінки жирних морських риб.

Для усунення авітамінозу групи в в раціон харчування вводять пророщені паростки зернових злаків. Успішно з цим справляються паростки пшениці. У спеціальних магазинах для тварин, можна вибрати спеціалізовані пивні дріжджі, збагачені амінокислотою – тіаміном. Також в них необхідну кількість рибофлавіну. Додають в раціон кисломолочні продукти, сметану (тільки не жирну), сир. Потрібно збагачувати раціон тварин, присутніх на натуральному вигодовуванні, м’ясом і рибою.

Нестача вітаміну З (аскорбінової кислоти) ліквідують за допомогою свіжих овочів (морква, гарбуз, ріпа, салатні листи). Можна додавати овочі в каші невеликими дозами. Чудове джерело аскорбінової кислоти-відвар листя і стебел кропиви, а ще ягід шипшини.

Дефіцит вітаміну Е легко видалити, додаючи оливкову та олію соняшникову, овочі та висівки. Різку нестачу вітаміну D лікують шляхом введення необхідної кількості свіжого м’яса і кисломолочної продукції. Добре себе зарекомендували яєчні курячі та перепелині жовтки, пивні дріжджі і пророщені зернові злаки.

Кішки, які не мають безкоштовного доступу на вулицю, а в результаті не здатні поїдати потрібну траву для травлення і заповнення нестачі вітамінів, повинні бути забезпечені свіжою травою, пророщеної в побутових умовах. На підвіконні можна вирощувати такі корисні культури як пшениця і овес.

Головне місце займає профілактика авітамінозу. Важливо виконувати ряд певних правил, для усунення патологічного загального стану здоров’я. Перший пункт-гарне харчування, збалансоване за всіма показниками (тим більше по вітамінним і мінеральним компонентам). Тварина повинна отримувати пророщені паростки пшениці, свіжі овочі і фрукти.

Особлива роль відведена організації моціону кішки. Відсутність можливості вільних прогулянок повинно відшкодовуватися виходом на балкон, вільним доступом до підвіконня. Кішки не випадково прагнуть зайняти місце на підвіконні, так як несвідомо відчувають необхідність в ультрафіолетових променях, корисних і важливих для вироблення деяких вітамінів.

Дефіцит вітамінів здається на перших погляд не серйозною патологією. Насправді це досить хитре захворювання, що провокує розвиток небезпечних збоїв в роботі всього організму. Перед тим як давати власній кішці вітаміни, потрібно пройти консультацію з ветеринарним фахівцем, а ще провести клінічний огляд тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,

You May Also Like

More From Author