5 симптомів туберкульозу у собак

Estimated read time 1 min read

Серйозне захворювання, викликане патогенними мікроорганізмами, може привести до смерті тварини.

Мікобактерії, що вражають собак, здатні передаватися і людині. У зв’язку з цим, дуже і дуже важливо знати, які ознаки властиві розвитку захворювання, спровокованого мікобактеріями, щоб вчасно зуміти надати вихованцеві допомогу і вберегти себе.

1. Збільшення температури

Однією з ознак розвитку у собаки туберкульозу, виступає збільшення показників температури тіла. Ця ознака з’являється не завжди і може бути пропущений господарем. Поширення патогена по організму і локалізація його в конкретних тканинах, призводить в перший час до запалення. Відзначається збільшення температури тіла на 1-2 градуси більше норми. Але виключно при генералізованому хронічному перебігу захворювання.

У багатьох клінічних випадків, при розвитку інших форм захворювання, туберкульоз у собак не вимальовується збільшенням температури.

2. Млявість і зниження апетиту

Млявість і зниження апетиту не відноситься до нестандартних сигналів туберкульозу. Але стійка байдужість у вихованця, втома, сонливість і відмова від корму – привід негайно звернутися за допомогою до ветлікаря.

Небезпека мікобактерій полягає в тому, що вони вражають не тільки легкі. Патоген здатний проникати в організм декількома шляхами. При генералізації туберкульозного процесу, у вихованця крім млявості і апатії, відзначаються:

  • збільшення лімфатичних вузлів в області порожнини живота;
  • порушення процесів регенерації тканин (довго не загоюються рани на шкірі);
  • розлад процесів травлення (постійні напади діареї).
  • ознаки непрохідності кишечника (нудота і подальша блювота, спазми в області черевної стінки, дуже високе утворення газу, болі).

Млявість у собаки на тлі туберкульозної інфекції, може бути пов’язана безпосередньо з ураженням печінкових структур і селезінки. Ці органи стають більше в обсязі, відзначається порушення їх функцій.

3. Посилення виснаження

Небезпека туберкульозної палички і спровокованої патогеном інфекції полягає в довгому прихованому періоді розвитку. Туберкульоз здатний значний час розвиватися в організмі собаки, не виявляючись вираженою клінічною картиною. Потроху відбувається порушення функцій гепаторенальной системи, легенів, травного тракту і імунітету.

На цьому тлі тварина потроху починає втрачати вагу, що призводить до виснаження. Посилюється виснаження спостерігається навіть в разі збереження апетиту у собаки. Улюбленець ставати млявим, апатичним, відзначаються порушення в роботі респіраторного тракту. Згодом, з’являються очевидні симптоми туберкульозу-задишка і кровохаркання.

4. Розвиток задишки

Мікобактерія туберкульозу здатна поширюватися по всьому організму, локалізуючись в тканинах печінки, селезінки, нирок, кісток і травного тракту. Однак найчастіше діагностується ураження туберкульозом легеневих структур. Однією з ознак туберкульозу вважається задишка. Розвиваються проблеми в роботі легенів протягом довгого періоду. Спочатку, при інфікуванні патогеном, з’являються:

  • сухий кашель, що переходить в затяжну форму;
  • глибоке важке дихання;
  • шуми в легенях.

При проведенні рентгенографії легенів, у собаки діагностується інфільтрація або вогнища затемнення. Вони змінюються з вогнищами прозріння. На знімку чітко видно мармуровий малюнок. На тлі туберкульозу, розвиваються фарингіти, що супроводжуються різким збільшенням в обсязі мигдалин і лімфатичних вузлів, розташованих поруч з горлом.

5. Кашель з кров’ю

Неспокійний своєрідний ознака туберкульозу-кашель з кров’ю у собаки. При хорошій роботі імунної системи, респіраторний тракт прекрасно захищений від проникнення мікобактерій. Захист виконує спеціалізований мукоцілліарний кліренс, представлений слизом. Цю слиз виробляють келихоподібних клітини респіраторного тракту. Основна дія мукоциліарного кліренсу-склеювання мікобактерій і видалення їх шляхом хвилеподібних коливань.

Гострий або хронічний процес запалення зверху бронхіального дерева, носоглотки або трахеї, призводить до порушення мукоциліарного кліренсу. Вплив на даний процес мають і токсини. Завдяки цьому, патоген легко проникає спочатку в бронхіальне дерево, а потім і в альвеоли.

Сухий кашель у собаки на перших кроках не супроводжується виділенням крові при туберкульозі. З появою патологічного процесу, кашель з кров’ю ставати частим. Основою виступають розрив судин або ж порушення проникності стінок капілярів, розташованих в легенях.

На виділення крові з легенів при кашлі на тлі туберкульозу впливає збільшення тиску артерій, погана згортання крові і дуже висока фібринолітична активність.

Завдання власника собаки-вчасно помітити початкові ознаки змін, які проявляються млявістю і порушенням апетиту і звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Доктор проведе всі необхідні дослідження і зможе створити відповідну схему терапії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,

You May Also Like

More From Author