5 перших ознак серцевої недостатності у собак

Estimated read time 1 min read

Захворювання міокарда у собак займають одні з провідних позицій у ветеринарній клінічній практиці.

Однією з небезпечних патологій судинно-серцевої системи вважається недостатність міокарда. Завдяки розвитку захворювання, серце не здатне забезпечувати організм киснем в належній мірі.

1. Синюшність слизових

Основа патології-порушення кровообігу у всіх тканинах організму. Кров вважається транспортною системою, що поставляє поживні компоненти і необхідний кисень до всіх клітин організму. За допомогою кровообігу виконується виведення продуктів метаболізму.

При розвитку серцевої недостатності у собаки, перш за все страждає головний мозок.

Виділяють дві ключові форми недостатності серця у вихованців проживають в будинку:

  • Гостра-відрізняється швидким розвитком. У тварини вже на перших етапах розвиваються клінічні ознаки – проблеми з диханням, можливі втрати свідомості, судомні явища і зміна відтінку помітних слизових оболонок – блідість і синюшність. Основою ціанотичності слизових оболонок у собаки може стати анемія або знижений кровообіг на тлі поганого наповнення судин кров’ю. Основою синюшности помітних слизових оболонок виступає нестача кисню в артеріальній крові.
  • Хронічна-відрізняється повільним довгим розвитком протягом пари місяців. У більшості випадків хронічна недостатність серця у улюбленців розвивається протягом декількох років. Захворювання протікає в прихованій формі, виявляючись яскравою симптоматикою при значних навантаженнях.

2. Млявість і байдужість

Другою ознакою розвитку недостатності серця вважається млявість і байдужість.

Зменшення активності улюбленця може вказувати на ряд інших патологій, тому господарі нечасто беруть ознаку до відома.

Загальна слабкість і раптове погіршення витривалості під час навантажень фізичного плану з’являється при різкому зниженні кровотоку в м’язових волокнах. Відзначається зниження метаболічних процесів на тлі серцевої недостатності. Вихованцеві з великими труднощами даються довгі активні прогулянки. Улюбленець любить більше лежати.

При розвитку серцевої недостатності у собаки відзначається і байдужість. Грайливий і допитливий вихованець раптово ставати апатичним, любить ховатися у відокремлених місцях, не бажаючи ще раз контактувати з власним господарем.

Аналогічний ознака може бути ознакою не тільки серцевої недостатності, але і ряду інших патологій, тому рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала для проведення ретельної діагностики.

Синкопи або нетривалі втрати свідомості, з’являються у собак на тлі недостатності серця при правошлуночкової або бівентрикулярной формі патології. В результаті таких змін в організмі, відбувається раптове погіршення кровообігу в структурах головного мозку. Перед втратою свідомості тварина може видати відмітний скрик. Відрізнити синкоп від епілептичних припадків можна по ряду особливих характеристик. Серцева недостатність вимальовується втратами свідомості без судом тоніко-клінічного типу. Тривалість вимикання свідомості-пару секунд, після цього улюбленець себе почуває як раніше.

3. Сильний кашель

Кашель-одна з ознак ураження респіраторного тракту. Поява кашлю у улюбленця може вказувати і на розвиток проблем в роботі м’язи серця. Серцева недостатність відрізняється поява сильного, виснажливого кашлю. Необхідно відзначити, що напади кашлю частіше є симптомом проблем з серцем у собак. У кішок же ознака з’являється дуже і дуже рідко.

Факторами, що провокують кашель у улюбленця при захворюванні серця, стає набряк легеневих структур, а в більшості випадків, розширення лівого передсердя в області мітрального клапана. Відбувається стиснення лівого бронха, викликаючи роздратування і кашель.

4. Виникнення задишки

Крім кашлю, серцева недостатність вимальовується порушенням дихання. На перших кроках розвитку патології відзначається прискорене дихання, собака відкриває рот навіть при нормальній температурі повітря. На більш пізніх етапах відзначається виражена задишка. Напади задишки супроводжуються прийняттям не характерною для тваринного пози. Основою розвитку проблем з диханням ставати кардіогенний набряк або ж застій в легеневих структурах при порушенні кровообігу.

5. Проблеми з вагою-недолік маси тіла або ожиріння

Проблеми з вагою частіше відзначаються при порушеннях процесів обміну. Але в більшості випадків проблеми з вагою можуть вказувати на серцеву недостатність.

Необхідно відзначити, що при серцевій недостатності у цуценят відзначається недолік маси тіла — проблеми з кровообігом порушують всі процеси розвитку і зростання молодого організму.

У дорослому ж віці, при серцевій недостатності відзначається дуже високий набір ваги. Ожиріння буває як одним з ознак проблем з серцем, так і провокуючим аргументом. Тому господареві собаки важливо чітко стежити за будь-якими зміною в стані тварини, навіть коливаннями у вазі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author