Як правильно мити руки

Estimated read time 1 min read

Більшість людей зізналися, що миють руки в середньому не більше 20 секунд за раз, тоді як рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я тривалість повноцінного миття рук з милом становить 40-60 секунд. Щоб нагадати про важливість і основних принципах правильної гігієни рук, Drogas вже шість років проводить кампанію “Мийте руки правильно!”.

Проведене опитування вказує на ряд істотних недоліків в повсякденних звичках, в тому числі на надмірний поспіх:

  • 10% респондентів миють руки лише пару секунд,
  • 28% – 10 секунд,
  • 33% – від 15 до 20 секунд,
  • 15% не знають, скільки приділяють цього часу.

Лікарі-інфектологі підкреслюють: “Сучасне життя вимагає від нас швидких дій у всьому, але миття рук поспіхом впливає поверхнево і не позбавляє нас від небезпечних мікробів і бактерій. В результаті втрачається сам сенс миття, якому, починаючи від нанесення мила і закінчуючи сушінням рук, необхідно приділяти мінімум в два рази більше часу, ніж звично більшості населення. Якщо є slow food, з таким же успіхом можна ввести і поняття slow handwashing”.

Найбільш популярний засіб для миття рук – рідке мило: їм частіше користуються 79% опитаних. За словами лікарів, це найбезпечніший вид мила – якщо на кусковому милі можуть розмножуватися мікроби, то рідке мило від них захищено дозатором.

Як правильно мити руки

Позитивно оцінюється той факт, що 85% респондентів під час спалахів інфекційних захворювань, в тому числі грипу, частіше миють руки, щоб захистити себе і оточуючих від зараження. Також жителі відповідально ставляться до своїх дітей – 79% визнають, що в повсякденному житті ретельно стежать за чистотою рук у дітей і нагадують про необхідність їх мити.

“Результати опитування показують, що суспільство досить компетентно в питаннях миття рук, але до верхньої позначки ще далеко. До того ж знати – це одне, а робити – зовсім інше. Тому, нагадуємо про принципи правильного миття рук. Це простий, але дуже ефективний спосіб уникнути різних захворювань.”

Візьміть за звичку мити руки відразу по приходу додому, перед їжею, до і після відвідин туалету – це значно знижує ймовірність захворювань, що передаються фекально-оральним шляхом.

Якщо мило і вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, який містить щонайменше 60% спирту. Товари та послуги для рук на основі спирту можуть швидко зменшувати кількість мікроорганізмів на руках.

  • Як правильно мити руки

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author