Як правильно заряджати новий телефон, щоб акумулятор служив утричі довше

Estimated read time 1 min read

Мобільні телефони та смартфони сьогодні стали речами, якими ми користуємося частіше, ніж будь-якими іншими побутовими предметами. За такого постійного використання, здавалося б, усі мають на «відмінно» знати правила користування ними. На жаль, це негаразд. Навіть у такій звичайній справі, як зарядка телефону, існує безліч різноманітних, частіше застарілих думок, які не тільки не мають жодних підстав для застосування, але й можуть завдати деякої шкоди акумулятору телефону.

Що поєднує всі види сучасних мобільних електронних пристроїв

Незалежно від того, чим воліє користуватися сучасний користувач – Xiaomi , iPhone, Samsung або дешеву модель китайського виробництва, всі вони мають акумулятори, що працюють на загальних принципах і потребують відповідного звернення.

Основна маса телефонів працює на літієво-іонних (li ion) акумуляторах, що мають високу надійність, хорошу ємність і простоту в експлуатації.

Мобільні телефони найчастіше швидко розряджаються від соціальних мереж, месседжерів, граючи у найкращі ігри на андроід та відеочатів

У нових моделях все частіше використовуються акумулятори li polymer (полімерно-літієві), які відрізняються від іонних, тим, що замість рідкого електроліту мають більш стійкий сухий полімерний матеріал.

Обидва види акумуляторів забезпечені контролерами, які відповідають за зарядку та розрядку обладнання, і не допускають позаштатних ситуацій, наприклад, переповнення акумуляторних елементів.

Такі технології характерні для більшості сучасних гаджетів з різними платформами, від Android до Windows Phone, iOS та інші. На подібних акумуляторах працюють не тільки телефони та смартфони, а й планшети, ноутбуки, смарт-годинники, мобільні GPS-навігатори тощо.

Як правильно заряджати новий телефон?

Як правильно заряджати новий телефон, щоб акумулятор служив утричі довше

Купуючи новий телефон у магазині, більшість покупців не надто напружуються, вивчаючи інструкцію. Телефон просто дістається з коробочки, вставляється сім-карта і апарат потрапляє в експлуатацію. Слід зазначити, що такі покупці роблять абсолютно правильно.

Всі проникливі історії про необхідність розгону акумулятора шляхом неодноразового спустошення зарядки і стовідсоткової зарядки давно застаріли і актуальні тільки для старих моделей, які ще зустрічаються на руках у бабусь і працюють на NiMH і NiCd електролітах.

Навіть вперше заряджати новий акумулятор на телефоні тепер немає потреби, оскільки відповідно до рекомендацій виробників вони зберігаються частково зарядженими (до 50%).

Правила заряджання li ion та li polymer акумуляторів телефону

Як правильно заряджати новий телефон, щоб акумулятор служив утричі довше

Сучасна апаратура випускається з розрахунком на те, що використовуватиметься вона не більше 2 років, а після цього власник змінює її на нову модель. Але в нашій країні прийнято не лише купувати нові телефони, а й передавати старі батькам, бабусям, молодшим братам і таке інше. Тому бажано вживати всіх заходів, щоб максимально продовжити термін дії акумулятора. Для цього слід дотримуватися кількох нескладних правил:

  1. Обмежувати час зарядки телефону і відключати його при досягненні рівня 80-90%, тобто. не залишати його із зарядним пристроєм на всю ніч;
  2. Не чекати повного спустошення заряду, а заряджати апарат час від часу, щоб показники постійно знаходилися в межах від 40 до 80% від рівня зарядки;
  3. Уникати перегріву та переохолодження телефону, тобто. взимку забирати у внутрішні кишені одягу, а влітку не залишати на сонячних місцях;
  4. Якщо телефон не використовується, то зберігати його з частковим наповненням і час від часу відновлювати зарядку.

Усі ці умови пов’язані з особливостями акумуляторів, які найефективніше працюють за відсутності максимальних піків. Статистика експлуатації показує, що з такої експлуатації термін дії збільшується майже втричі (від 500 до 1500 циклів повної зарядки).

Як краще проводити зарядку телефону

Оптимальним режимом заряджання є часте, коротке підключення телефону до джерела електроенергії через зарядний пристрій, що додається виробниками до кожного телефону. У разі потреби можна використовувати і чужу зарядку, оскільки всі вони мають однакові роз’єми. Потрібно лише стежити, якщо телефон при цьому нагрівається, отже, використовується неякісний перехідник, яким краще не користуватися.

Приєднувати апарат можна до різних джерел живлення:

  • стаціонарної мережі;
  • комп’ютер через USB;
  • автомобільного адаптера (прикурювача);
  • пауер-банку, через який телефон заряджається прямо у сумці.

Якщо смартфон має функцію швидкого заряджання, то можна користуватися нею, але обмежувати час знаходження апарата на зарядці (до досягнення 50%), після цього засобом зв’язку вже можна користуватися і функцію можна відключати.

Як правильно заряджати телефон – вимкненим чи увімкненим?

Власники можуть скористатися телефоном і в той час, коли він знаходиться на зарядці. Потрібно лише пам’ятати, що це сповільнює процес. Крім того, якщо витрата зарядки йде швидше, ніж її поповнення, апарат може нагріватися, тому такий режим експлуатації бажано виключити. Наприклад, якщо запущені програми (навігатор і т.п.), включений Wi-Fi, Bluetooth, то телефон при зарядці може споживати струм більше 1 ампера, в цьому випадку краще використовувати зарядний пристрій зі струмом на виході 2 ампера, так як при недостатній силі струму телефон при навантаженні не заряджатиметься, а розряджається.

Іноді (один раз на 2-3 місяці) потрібно займатися калібруванням акумулятора, тобто. довести заряд до нуля (повністю розрядити телефон) і лише потім приєднувати телефон до джерела живлення. Ця процедура необхідна для того, щоб відрегулювати роботу індикатора, що показує рівень зарядки, і поступово відбивати невірні дані.

Ось і всі вимоги до зарядки різних телефонів і смартфонів. Дотримуватись їх нескладно і згодом вони стають такими ж звичними, як щоденне чищення зубів.

Позначки:, , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author