Волосся – Як доглядати за жорстким волоссям?

Estimated read time 1 min read

Жорстке волосся може бути трохи складно доглядати. Зазвичай воно здається шорстким за текстурою і означає, що пасма волосся товщі. Проблеми з цим типом волосся зазвичай пов’язані з кучерявістю, сухістю та впертістю, через що їх важко контролювати.

Якщо ви хочете доглядати за своїм жорстким волоссям, життєво важливо ознайомитися з найкращими способами догляду за жорстким волоссям. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке жорстке волосся?

Волосся - Як доглядати за жорстким волоссям?

Жорстке волосся має густіші та ширші за окружністю пасма, ніж інші типи волосся. На відміну від тонкого або середнього волосся, жорстке волосся містить усі три шари волосяного стрижня – кортекс, кутикулу та мозкову речовину.

Причини грубості волосся

  • генетика
  • Гормональний дисбаланс
  • Дефіцит заліза
  • дефіцит кальцію
  • Надмірне використання засобів для термічної укладання
  • Надмірний вплив агресивних хімікатів
  • Певні захворювання
  • Іноді деякі ліки, що відпускаються за рецептом, можуть спричинити грубість волосся, наприклад стероїди та міноксидил – ліки для росту волосся

Як визначити, чи є у вас жорстке волосся?

Щоб перевірити, чи у вас жорстке волосся, візьміть пасмо свого волосся і прокрутіть його між пальцями. Ви зможете відчути густоту і визначити свій тип волосся. Грубі пасма волосся зазвичай виглядають і відчуваються ширше, ніж шматок швейної нитки. Якщо пасмо вашого волосся здається тоншим за швейну нитку, у вас тонке волосся.

Як доглядати за жорстким волоссям?

1. Кондиціонуйте волосся

Кондиціонування жорсткого волосся може вирішити багато проблем, пов’язаних з ним. Застосування живильних кондиціонерів і сироваток дозволяє вашому волоссю лежати рівно і відновлювати його природну форму.

Неслухняне жорстке волосся також добре реагує як на кондиціонуючі креми, що приборкують кучеряве волосся, так і на розгладжуючі сироватки. Шукайте засоби для догляду за волоссям, які борються з проблемами грубого волосся.

2. Уникайте продуктів на основі алкоголю

Спирт є основним інгредієнтом багатьох засобів по догляду за волоссям, особливо лаків для волосся та гелів для волосся. Хоча ці продукти можуть дати вам тимчасові результати для приборкання вашого волосся, вони можуть значно випаровувати вологу з вашого волосся.

Оскільки жорстке волосся більш схильне до пошкодження через сухість, використання продуктів, що містять спирт, швидше за все, зробить ваше волосся сухим. Спробуйте інвестувати в безалкогольні, м’які формули для догляду за волоссям і засоби для укладання.

3. Обмежте термічну укладку

Надмірне використання термічних інструментів для завивки та випрямлення волосся позбавить його вологи. При регулярному використанні тепло може значно пошкодити волосся, зробивши його сухим, кучерявим і таким, що важко доглядати.

Щоб захистити жорстке волосся, дотримуйтеся режиму термоукладання. Щоб мінімізувати шкоду, використовуйте термозахисний спрей і тримайте фен на відстані приблизно шести дюймів від волосся.

4. Маски глибокого кондиціонування

Глибоке кондиціонування — це, мабуть, найкращий спосіб зберегти здоров’я жорсткого волосся. Ви можете обрати маску для волосся, яка живить, зволожує та пом’якшує волосся.

Ви також можете зробити домашню маску для глибокого кондиціонування волосся з натуральних інгредієнтів, таких як кокосова олія, оливкова олія, мед, алое вера та авокадо.

Для додаткового живлення ви також можете спробувати масаж голови гарячою олією раз на тиждень. Олія авокадо, жожоба та кокосова олія ефективно зволожують і захищають ваше волосся, а також зменшують завивання та сухість.

5. Збільште споживання вітамінів

Використання засобів для догляду за волоссям може захистити ваше волосся зовні, але ви також повинні думати про те, що міститься всередині. Те, що ви їсте або п’єте, може впливати на стан вашого волосся зсередини. Вітаміни A, C, D, E, біотин, ніацин, залізо особливо важливі для здоров’я волосся.

Якщо вам важко отримати ці поживні речовини з їжі, подумайте про прийом їх як добавок. Це допоможе вам заповнити недоліки у вашому раціоні. Ми рекомендуємо поговорити зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки.

6. Підстригти волосся

Незалежно від типу вашого волосся, вкрай бажано підстригати волосся кожні 8-10 тижнів. Регулярне підстригання може допомогти зменшити посічені кінчики та покращити вигляд і відчуття вашого волосся. Крім того, зістригаючи нездорові посічені кінчики, ваше волосся буде менше розлітатися та ламатися, завдяки чому воно виглядатиме густішим і навіть блискучим.

7. Виберіть правильну кисть

Кругла або плоска щітка з достатнім простором між щетинками є ідеальним вибором для жорсткого волосся. Розчісуйте жорстке волосся, коли воно трохи вологе, щоб мінімізувати завивку та сплутування. Намагайтеся уникати надмірного розчісування.

8. Використовуйте шовкову наволочку

Використання шовкової наволочки може запропонувати надзвичайну користь для жорсткого волосся. Шовкові наволочки мають гладку поверхню, яка запобігає тертю волосся, яке виникає внаслідок підкидання та обертання під час сну, таким чином запобігаючи пошкодженню. Вони також поглинають менше вологи, даючи волоссю можливість зберегти свою природну жирність.


Волосся - Як доглядати за жорстким волоссям?

Волосся стає більш жорстким із віком?

Як і ваша шкіра, ваше волосся так само вразливе до наслідків часу. З віком ваше волосся, як правило, стає сухішим, а окремі пасма стають більш грубими.

Різниця між жорстким і кучерявим волоссям, тонким і густим волоссямЖорстке волосся


Кучеряве волосся


тонке волосся


Густе волосся


1. Жорстке волосся просто означає густіші пасма волосся, ніж будь-яка інша структура волосся, наприклад тонка та середня.


1. Кучеряве волосся не обов’язково має бути грубим.


1. Тонке волосся – це текстура волосся невеликого діаметру.


1. Густе волосся означає густоту волосся або кількість фолікулів на голові.


2. Жорстке волосся дійсно має широкий діаметр. 


Він має типовий діаметр близько 120 мікрон.


2. Незалежно від текстури, тонке, середнє чи жорстке, кучеряве волосся більш схильне до ламкості, ніж інші типи волосся.


2. Він має типовий діаметр близько 50 мікрон.


2. Густе волосся здебільшого помилково сприймають як жорстке, але жорстке волосся визначається діаметром, а не густотою.


3. Через широку текстуру він може зіткнутися з сухістю та іншими пошкодженнями.


3. У більшості випадків кучеряве волосся має сухе та кучеряве волосся та схильне до сплутування.


3. Якщо у вас тонке волосся, воно може здаватися світлим, оскільки йому бракує природного відскоку.


3. Густе волосся вимагає багато часу, щоб висохнути, а вологі пасма викликають багато проблем зі шкірою голови.


4. Тонкі, кучеряве, хвилясте, яке б у вас не було тип волосся, воно може бути грубим.


4. Для здоров’я локонів необхідний сприятливий баланс вологи і білка.


4. Тонке волосся може бути прямим або хвилястим, як у будь-якого кавказького типу волосся.


4. Густе волосся має тенденцію пушатися і бути схильним до ламкості.

Висновок

У природно жорсткого волосся стрижні волосся товщі та ширші в окружності, ніж у інших типів волосся. Якщо ви належним чином доглядаєте за жорстким волоссям і доглядаєте за ним, воно виглядатиме повнішим, маючи більший об’єм і форму, з легкістю тримаючи будь-яку зачіску.

Як і інші типи волосся, якщо ваше волосся піддається занадто сильному нагріванню та укладанню, воно може стати сухим, ламким і кучерявим.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author