Причини які надихнуть вас вийти на пішу прогулянку

Estimated read time 1 min read

Чим корисна ходьба?

За годину ходьби спалюється близько 200-300 ккал. Не так уже й багато? Зате ходьба не така травматична, як, наприклад, біг.

Запобігає раку кишечника

Дослідження показують: фізично активні люди на 30% менше ризикують зіткнутися з раком товстої та прямої кишки, ніж ті, хто мало рухається. Для профілактики пухлин досить ходити лише пів години на день. Але звернутися до прогулянок потрібно, не коли ви підходите до віку ризику (рак товстої і прямої кишки зазвичай виникає після 50 років), а ще в молодості.

Нормалізує тиск

При малорухливому способі життя кров в основному циркулює в черевній порожнині та грудній клітці. При ходьбі 80% крові спрямовується до рук та ніг. Це веде до зниження системного артеріального тиску, зменшує ризик гіпертонії та серцево-судинних захворювань. Щоб отримати ефект, потрібно ходити по 30-40 хвилин на день 5 разів на тиждень у трохи прискореному темпі.

Знижує ризик варикозу

При ходьбі активно скорочуються м’язи гомілки. Вони стискають вени, розташовані в їхній товщі, завдяки чому кров виштовхується вгору. Це допомагає уникнути її застою, накопичення у венах, розтягування стінок судин. Для профілактики варикозу потрібно ходити щонайменше 30 хвилин на день. А на додаток до цього частіше вставати з офісного крісла або з дивана і розминатися.

Зміцнює кістки

Під час фізичного навантаження, яке дає ходьба, кістки краще засвоюють кальцій. До того ж м’язи, прилеглі до кісток, скорочуючись під час руху, тиснуть на них, і це сприяє зміцненню скелета. А ще ходьба зміцнює м’язи та зв’язки, які допомагають підтримувати рівновагу. Це знижує ризик падінь і, як наслідок — переломів.

Знімає стрес

Під час ходьби витрачаються адреналін та кортизол — гормони, які викидаються у кров у стресових ситуаціях. А ще виробляються ендорфіни, що покращують роботу мозку та підвищують настрій. Американські вчені встановили: для нервової системи корисна навіть п’ятихвилинна прогулянка. Але краще гуляти довше — хоч пів години.

Сприяє схудненню

За годину ходьби спалюється близько 200-300 ккал. Не так уже й багато? Зате ходьба не така травматична, як, наприклад, біг. Вона менше навантажує суглоби, які у повних людей і так страждають, і серце. А головне краще переноситься, тому люди рідше відмовляються від неї, ніж від потогінних тренувань.

Позначки:, , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author