Пілінг – Який пілінг кращий: хімічний чи лазерний?

Estimated read time 1 min read

Ви втомилися від проблем із прищами, зморшками чи темними плямами? Якщо ви перепробували всі креми та лосьйони, але жодних ліків, можливо, настав час розглянути варіанти хімічного пілінгу та лазерної шліфовки.

Але як вирішити, чи варто вибрати хімічний пілінг чи лазерне шліфування? У цій статті буде обговорено все, що вам потрібно знати про них, щоб ви могли зробити усвідомлений вибір.

Що таке хімічний пілінг?

Пілінг - Який пілінг кращий: хімічний чи лазерний?

Хімічний пілінг — це косметична процедура в клініці, яку проводить дерматолог для «лущення» або відлущування пошкодженої шкіри. У цьому процесі використовується хімічний розчин, який допомагає шкірі відшаровуватися. Як тільки це буде зроблено, нова шкіра знизу з’явиться. Ця нова шкіра свіжа, гладка, виглядає менш зморшкуватою та менш пошкодженою.

Хімічний пілінг зазвичай роблять для розгладження шкіри обличчя, шиї та рук. Розчин, який використовується для хімічного пілінгу, містить такі хімічні речовини, як гліколева кислота, трихлороцтова кислота, саліцилова кислота, молочна кислота або карболова кислота (фенол).

A. Види хімічних пілінгів

Залежно від глибини дії хімічні пілінги можна розділити на три види. Це:

1. Поверхневі:

Поверхневий пілінг проникає тільки в поверхневий шар шкіри, тобто в епідерміс. Цей метод використовується для лікування таких захворювань, як акне та мелазма.

2. Середній:

Пілінги середньої глибини проникають до папілярної дерми. Зазвичай використовується для лікування поверхневих рубців, пігментних розладів, дисхромії, множинного сонячного кератозу тощо.

3. Глибокі пілінги:

Глибокі пілінги проникають у ретикулярну дерму і можуть використовуватися для лікування глибоких, шрамів і сильного фотостаріння.

Хімічний пілінг часто поєднується з іншими методами відновлення поверхні, щоб оптимізувати результат. Важливо відзначити, що ступінь клінічних змін безпосередньо залежить від глибини проникнення. Однак час загоєння також збільшується зі збільшенням глибини проникнення засобу для пілінгу.

B. Чи безпечний хімічний пілінг?

Хімічний пілінг — це популярна косметична процедура шкіри, яка загалом безпечна, якщо її виконує кваліфікований дерматолог. Однак ви повинні дотримуватися всіх передопераційних і післяопераційних процедур, запропонованих вашим лікарем. Це допоможе вашій шкірі швидше зажити і уникнути будь-яких ускладнень.

Що таке лазерне шліфування?

Подібно до хімічних пілінгів, лазерна шліфовка — це техніка відновлення шкіри, яка зменшує сліди від прищів, зморшки, пігментні плями, тощо. У цій техніці світло та тепло використовуються для покращення , тонусу та кольору шкіри. Завдяки лазерній шліфовці ідентифікована частина шкіри піддається контрольованому впливу світла та тепла. Потім ця оброблена шкіра запускає механізм загоєння, і утворюється нова шкіра.

Усі доступні на сьогоднішній день лазерні методи можна розділити на категорії абляційні та неабляційні. Неабляційна форма є більш м’якою і, отже, швидко заживає. Він працює, нагріваючи верхній шар шкіри, не пошкоджуючи її. Абляційна форма пошкоджує верхній шар шкіри, тому для загоєння потрібно більше часу.

A. Варіанти лазерної шліфовки

Існують різні варіанти лазера на вибір залежно від стану шкіри. До них належать:

1. CO2 лазер:

CO2-лазер — це абляційна лазерна технологія, яка використовується для лікування бородавок, рубців на шкірі, зморшок тощо.

2. Імпульсний лазер на барвнику:

Ця форма лазерної шліфовки використовується для зменшення почервоніння, розбитих капілярів, гіперпігментації , розацеа тощо.

3. Фракційний лазер:

У цій техніці лазерна енергія розбивається на тисячі маленьких променів, які впливають на дуже крихітну ділянку шкіри. Ця процедура використовується для лікування вікових плям.

4. Ербієвий лазер:

Ця техніка сприяє ремоделюванню колагену та широко використовується для в’ялості шкіри, пігментних плям, тонких ліній, зморшок тощо.

B. Чи безпечна лазерна шліфовка?

Лазерна шліфовка зазвичай є безпечною процедурою, якщо її виконує досвідчений і ліцензований косметичний хірург. Однак ви повинні знати, що іноді може спостерігатися аномальне загоєння або інфекція, хоча це рідко. Ви також повинні ретельно стежити за доглядом після процедури для швидкого загоєння та оптимізації результатів.Осінь вважається «лазерним сезоном». 


Це тому, що під час лазерного лікування ваша шкіра стає гіперчутливою до сонячного світла на рік. 


Тому багато косметичних хірургів рекомендують робити лазерну шліфовку восени або взимку, коли день коротший, і ви проводите більшу частину часу в приміщенні.

Пілінг - Який пілінг кращий: хімічний чи лазерний?

Ключові відмінності між хімічним пілінгом і лазерним шліфуваннямХімічні пілінги


Лазерне шліфування


плюси


Хімічний пілінг допомагає виправити тонкі зморшки навколо рота або гусячі лапки. 


Це може зробити шкіру гладкою.


Розгладжує шкіру та вирівнює тон шкіри. 


Стимулює вироблення колагену, який підтягує шкіру та дарує сяйво в довгостроковій перспективі


мінуси


Хімічний пілінг не підходить для усунення глибоких зморшок. 


Це може викликати сильну сухість шкіри та свербіж.


Може бути постійне освітлення або потемніння шкіри. 


Може спричинити почервоніння шкіри, яке з часом посилюється.


Технічне обслуговування


Не дряпайте, не свербіть і не намагайтеся здерти шкіру рукою після пілінгу. 


Це може створити шрами. 


Використовуйте сонцезахисний крем і м’який зволожуючий крем, щоб шкіра була комфортною. 


Поговоріть зі своїм дерматологом, якщо у вас виникнуть проблеми


Включіть сироватку з вітаміном С, сонцезахисний крем і ретиноїди в свій щоденний режим догляду за шкірою після лазерної шліфовки. 


Уникайте подряпин або свербіння шкіри після процедури. 


Проконсультуйтеся зі своїм косметичним хірургом, щоб зрозуміти, як правильно проводити щоденний догляд для досягнення максимальних результатів.


Час відновлення


При середньому пілінгу відновлення може зайняти 7-14 днів. 


Після глибокого пілінгу ви можете очікувати появи нової шкіри протягом 2 тижнів, але почервоніння може тривати кілька місяців.


Загоєння лазерної шліфовки може тривати від 1 до 3 тижнів, залежно від області лікування та використаної техніки.


Усунення недосконалостей


Це може усунути більш глибокі недоліки.


При цьому видаляється лише зовнішній шар шкіри.


Вартість


Хімічний пілінг дешевше лазерного шліфування. 


Якщо базовий пілінг може коштувати 100 доларів, то повний пілінг може досягати 4000 доларів.


Лазерне шліфування коштує дорожче хімічного пілінгу. 


Вартість залежить від обраного типу лазерної методики. 


У той час як абляційний лазер може коштувати 2000 доларів США, неабляційне лікування дешевше і може коштувати приблизно 1000 доларів США.

Пілінг - Який пілінг кращий: хімічний чи лазерний?

Що краще: хімічний пілінг чи лазерне шліфування для мого типу шкіри?

Хоча хімічний пілінг або лазерне шліфування мають однакову кінцеву мету, важливо вирішити, який з них підходить саме вам. Приймаючи рішення, поговоріть зі своїм лікарем про свої очікування, як швидко ви хочете отримати результат і, звичайно, про ваш бюджет. Знайте, що хімічний пілінг найкраще підходить для виправлення поверхневих нерівностей шкіри. З іншого боку, лазерне шліфування добре працює для ремоделювання колагену.

Якщо говорити про час відновлення та час простою, деякі хімічні пілінги, які проводяться в клініці, майже не мають часу простою. Ви можете відчути легке лущення та сухість, і ви готові повернутися до повсякденного життя. Для лазерної шліфовки час простою залежить від типу лазера, який ви вибрали. Наприклад, абляційна лазерна шліфовка може зайняти кілька місяців, щоб повністю відновитися.

Нарешті, вам потрібно зрозуміти свій тип і тон шкіри, щоб вирішити, яке лікування підійде вам найкраще. Це важке рішення, тому завжди звертайтеся до свого дерматолога, щоб прийняти обґрунтоване рішення. Наприклад, якщо у вас темніший тон шкіри, не всі методи хімічного пілінгу та лазерного шліфування підійдуть вам. Для гіперпігментації хімічний пілінг може творити дива. З іншого боку, для вм’яних шрамів більше підходить лазерне лікування шкіри. Залежно від вашого стану ваш дерматолог може також запропонувати поєднання хімічного пілінгу та лазерної шліфовки, щоб отримати найкращий результат.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author