Чим і як годувати акваріумних равликів?

Чим і як годувати акваріумних равликів? - Ветеринар

Акваріум із рибками — досить гарна задумка. Він вдало вписується в будь-яке оформлення, приємний оку і заспокоює нерви. А якщо доповнити його равликами, то морський світ помітно зміниться.

Ці молюски — приємні та невибагливі у догляді підводні мешканці. Однак їхня життєдіяльність здебільшого залежить від їхнього харчування, тому необхідно знати деякі його тонкощі. Від цього сильно залежить, чи стануть для вас равлики улюбленими улюбленцями або додадуть непотрібного колориту в акваріумне життя.

Єдині правила годування

Акваріумні равлики — це найкращі санітари вашого резервуара. Вони виконують чесний клінінг, оскільки живляться бактеріальним нальотом, що утворюється на водній поверхні, склі та рослинах. А ще водоростями, тож інколи звільнятимуть ємність від плантацій, що розрослися.

І самі ситі, і в акваріумі чисто. Якщо навіть ви забудете погодувати панцирних вихованців, від голоду вони не помруть. Однак є в цьому і деякі труднощі.

 • Не варто поруч із равликами поміщати екзотичні рослини. Велика ймовірність того, що вони будуть з’їдені або поламаються під їхньою вагою.
 • Не можна перегодовувати таких молюсків. У цьому варіанті вони збліднуть, і не те що перестануть чистити акваріум, а набагато більше забруднять його продуктами діяльності.

Годувати равликів дуже часто не рекомендується ще й через їхню плодючість.

Посилене харчування стимулює їхню дітонароджуваність, і незабаром основна частина акваріумного простору заповниться малюками — молюсками. Це проявляється на якості води, а якщо равлики живуть поряд з іншою живністю, то і на ній теж. Зокрема, це призведе до нестачі кисню і накопичення токсинів у товщі води.

Багато равлиководів вважають за краще не годувати їх власне, взагалі, якщо їхні вихованці проживають в акваріумі з рибками. Равлик завжди знайде чим поїсти. Однак риб він не чіпатиме. Йому за ними просто не встигнути.

У багатьох випадках равлик сам може стати об’єктом переслідування. Одні рибки щипають їм вуса, інші — застосовують їх як корм. Такими фатальними сусідами для молюсків стануть, наприклад, тетрадон, цихліди, фахака, барбус і навіть золота рибка. Тому купуючи равликів, уточніть усі деталі утримання їхнього виду. Можливо, вам знадобиться для них окремий акваріум.

Літраж акваріума вибирають із розрахунку: на 1 равлика — 10 літрів води. Це найкраща кількість, що дає змогу відчувати равлику себе зручно, не забруднюючи при цьому воду продуктами власної діяльності.

Відповідь на запитання, наскільки часто необхідно годувати акваріумних равликів, буде неоднозначною. Один вид вимагає харчування кілька разів на день. Для іншого цілком достатньо і пари разів протягом тижня. Якщо молюск живе поряд з рибами, його годують рідше, ніж самотніх особин. Частина їжі за обсягом має бути не більшою, ніж сам равлик.

Показником того, що ви перегодовуєте равлика, вважається недоторкана протягом декількох годин частина корму. Хоча з іншого боку, це свідчить про те, що тварина не сприймає цей корм як джерело їжі.

Голодування для равлика також протипоказане, як і перегодовування. Він перестане ставати більшим у розмірах, розмножуватися і в підсумку загине.

Що можна давати?

Равлики невибагливі в їжі. І кормова база у них досить простора. Для початку позначимо, чим вони можуть харчуватися в акваріумі без додаткової підгодівлі.

 • Бактеріальний наліт — сіра плівка, що утворюється на водоростях, стінках резервуара, каменях.
 • Водорості, що здебільшого скупчуються на інших рослинах і склі. Але, за нестачі живлення здатні пошкоджувати й інші рослини. Деякі в гонитві за зеленню переривають ґрунт, викопуючи її з корінням. Хоча існують і подібні представники морської флори, які для равликів є неїстівними. Наприклад, канадська елодея.
 • Мертва риба .
 • Корм для рибок. Певні види равликів дуже добре розмножуються власне в тому акваріумі, де риб годують рясно, і частина корму сідає на дно. Вони заносяться в нього з придбаною рослинністю та іншою атрибутикою. Черевоногі віддають перевагу потопаючому корму, оскільки з водної поверхні дістати їм його не виходить. Перевагу віддають таблетованим формам або пластинам.
 • Ікра риб.

А настав час поговорити про те, чим ви можете підгодувати ваших вихованців.

Насамперед це зелень і овочі. Багато черевоногих — переконані вегетаріанці. Ви можете побалувати їх капустою і морквою, огірками, гарбузом і кабачками, горохом. Особливу перевагу віддають салату і шпинату. Дозволяється давати равликам кріп, петрушку, селеру, кульбабу, кропиву і подорожник.

З овочами і зеленню діє подібне правило: вони мають бути м’якими, щоб равлик зміг їх прогризти. Для цього їх після педантичного миття проварюють кілька хвилин або ошпарюють окропом. Звільняють від шкірки і нарізають невеликими шматками. Таку їжу слід видавати молюскам помірно. В іншому разі та частина, яку вони не подужали, залишиться в акваріумі, буде гнити і псувати воду.

З фруктів черевоногі молюски віддають перевагу яблукам, бананам, грушам і винограду, дині та кавуну, полуниці, ківі та іншим солодким плодам.

Рекомендується видаляти з ємності харчові залишки, які не були з’їдені.

Щоб занурені фрукти й овочі не спливали, і равлики змогли дістати їх, до них закріплюють спеціалізовані пристрої або наколюють на вилку.

Крім зелені, равлики їдять і м’ясо. Його їм дають у вигляді фаршу. А ще раціон збільшують дафніями, мотилем, трубочником.

Дозволяється годувати равликів кукурудзяною, вівсяною і рисовою крупою, гречкою, льоном і ячменем. Змінити харчування можна грибами. Арахіс і насіння, гарбузове і соняшникове, стануть для равликів прекрасним джерелом білка і рослинного жиру.

Зрозуміло, у практично всіх видів равликів власні переваги в їжі. Наприклад, ампулярії і котушка люблять зелень: овочі, водорості. А меланія харчується органічними рештками і кормом. А хелени, взагалі, хижаки. Ведуть полювання за іншими молюсками, хоча можуть задовольнитися і мотилем.

Існують і декоративні види, для яких розроблено своєрідний корм. Всі особливості харчування варто уточнити під час купівлі равликів.

Досить важливо для всіх черевоногих споживати достатньо кальцію для формування їхньої раковини.

Його вони черпають із води. Тому слід зберігати її жорсткість, утримуючи рН на рівні 7,0 і вище. Цього можна досягти, підмішуючи у воду подрібнений мармур, крейду або черепашки інших молюсків. Деякі кладуть раковини молюсків, устриць або каракатиці в цілісному вигляді, і равлики відкушують від них частину. А ще можна вибрати спеціалізовані препарати, що дозволяють зберігати кількість кальцію на хорошому рівні.

Харчування молодих особин

Виростити вдома молоде равликове потомство вам великих труднощів не складе, якщо дотримуватися простих правил його утримання.

Щоб невеликі равлики не стали кормом для інших жителів акваріума, їх краще відселити в окрему ємність.

Дуже часто молодняк підживлюють рибним кормом. Але він має бути ретельно подрібненим. З рослинної їжі їм підійде салат і огірки, ряска і річчія. Зелень ошпарюють окропом і роблять дрібнішою. Обов’язково акваріум з молодими особинами має добре освітлюватися. Це стимулює ріст водоростей, які їм життєво потрібні.

Досить важливо для черевоногих малюків, проте, як і для дорослих, ретельно мити всю зелень, що потрапляє до них. І чистити її від шкірки. Отрутохімікати, які знаходяться в ній, дуже небажані для равликів.

Заборонені продукти

Незважаючи на те, що равлики невибагливі в їжі, деякі обмеження все ж є.

 • Під забороною перебувають кислі овочі та фрукти: цитрусові, помідори, а ще будь-які соління. Кислота, що міститься в таких продуктах, руйнує панцир молюска.
 • Не можна годувати равликів жирною їжею. Тому, якщо Ви хочете підкріпити їх м’ясом, не застосовуйте для цього свинячий фарш або баранину. Спеції, копченості, маринад і солодощі теж протипоказані.
 • Не радять для равликів сиру картоплю. Вона містить солонін, шкідливий для них.
 • Не потрібно пропонувати черевоногим і борошняні вироби. Їхня система травлення не пристосована для перетравлення подібних продуктів. Вони викличуть непрохідність кишечника, і тварина загине.

Догодити равликам — нехитра справа. Трохи уваги — і ці невибагливі, «комунікабельні» тварини стануть не тільки підставою для захоплення, а й корисними співмешканцями для домашнього водного світу.

Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author