Чи буде тічка у собаки після стерилізації переваги і недоліки процедури

Чи буде тічка у собаки після стерилізації переваги і недоліки процедури - Ветеринар

Собаківники, які погодилися придбати суку, повинні бути готовими до періодичних інстинктивних реакція власного вихованця. Кожні 6 місяців протягом 3 тижнів у тварини відбувається тічка. Це період, коли собака готова мати своє потомство і прагне до цього. У неї серйозно змінюється поведінка, вона стає неслухняною, не реагує на команди, а біля будинку чергують самці. Позбутися від природного інстинкту допоможе кастрація.

Переваги, і недоліки стерилізації

Стерилізація собаки-це видалення яєчників хірургічним шляхом, після якого тварина стає безплідним. Процедура має власні негативні і позитивні сторони.

 • завершуються періодичні гормональні вибухи;
 • тварина перестає «цілити» територію на вулиці і вдома;
 • операція вважається попередженням захворювань в онкології матки і яєчників, молочних залоз;
 • можливе завершення фізіологічних кровотеч;
 • в ході випадкової в’язки собака не завагітніє і не заразиться статевими інфекціями.
 • загальний наркоз складно переноситься, при певних хворобах він взагалі шкідливий;
 • відбувається порушення гормонального фону, після цього вихованець починає набирати вагу, з’являється ожиріння;
 • можливий розвиток нетримання сечі;
 • якщо стерилізувати собаку раніше 1 року, то збільшується ризик виникнення раку кісток.

Важливо! Ветеринари схиляються до того, що стерилізація потрібна для вихованців проживають в будинку, тим більше якщо їх не збираються розмножувати.

Чи є тічка у стерилізованих собак

Наявність тічки у стерилізованої собаки залежить від варіанту проведеної процедури. Якщо були видалені яєчники і матка, то кровотечі відбуватися не буде. Операція необоротна. Після неї порушується гормональний фон, тварина не зможе мати потомство. Спостерігалися випадки, коли наднирники брали на себе функцію яєчників і у суки знову з’являлася тічка. Однак подібне трапляється дуже і дуже рідко.

Під час вибору господарем перев’язки труб у тварини будуть збережені всі тілесні процеси: відбувається тічка кожні 6 місяців, гормональний фон не змінюється. Тварина стає більш поступливим, слухняним і не може мати потомство. Це оборотна процедура. При бажанні можна відновити фертильну функцію вихованця.

Чи буде тічка у собаки після стерилізації переваги і недоліки процедури - Ветеринар

Як краще стерилізувати собаку, щоб не було тічки

Щоб не було тічки після подібного роду процедури, її необхідно проводити методом кастрації. Це означає, що вихованцеві видалять репродуктивні органи. Після чого тічка йти не буде. Зміниться гормональний фон тварини, зникнуть яйцеклітини, так як не зможуть визрівати. Сука стане безплідною.

При інших видах тічка у собаки після стерилізації зберігається. Тварина не може мати потомство, але поведінкові інстинкти залишаються.

Чи буде тічка у собаки після стерилізації переваги і недоліки процедури - Ветеринар

Зараз популярний вид процедури, який враховує впровадження чіпа з вмістом тестостерону під шкіру. Він змінює гормональний фон улюблениці, після цього вона не може завагітніти. Тічка зберігається, поведінка тварини стає іншим. Ефект триває рік. Після чіп змінюють на новий.

Важливо! Перед початком втручання хірургічним шляхом необхідно отримати консультацію з ветеринаром і підібрати для улюбленця найоптимальніший спосіб.

Причини і симптоми

У більшості випадків тічка у стерилізованої собаки з’являється знову. Це виконується з наступних причин:

 1. Після того як проведена операція залишився шматочок тканини яєчника, який в подальшому розростається і починає продукувати статеві гормони.
 2. Спадкова патологія. Іноді у собаки можна виявити здоровий або деформований яєчник в нехарактерному для нього місці. Після того як проведена операція він продовжує виконувати власну функцію, і тічка відновлюється.
 3. Розвиток пухлини, що викликає зміну гормонального фону.
 4. Іноді виробництво статевих гормонів беруть на себе наднирники.

Всі дані процеси супроводжуються певними симптомами:

 • виникає інтерес до псів;
 • тварина проявляє агресію;
 • починає цілити територію;
 • з’являються кровотечі з петлі.

Що зробити, якщо є тічка

Якщо після стерилізації у собаки знову з’явилася тічка, необхідно звернути до ветлікаря. Він повинен призначити огляд, щоб з’ясувати причину стану. Потрібно провести деякі процедури:

 • аналіз на гормони;
 • дослідження на пухлинні маркери;
 • УЗД органів малого таза і порожнини живота.

Чи буде тічка у собаки після стерилізації переваги і недоліки процедури - Ветеринар

Після проходження дослідження доктор видасть висновок і розповість про подальші дії. Дуже часто рекомендують:

 1. Почекати і подивитися за улюбленицею. Може бути, це тимчасова зміна в організмі, яке пройде самостійно.
 2. Застосовувати препарати для придушення статевого потягу. Вони допоможуть відновити спокійну поведінку собаки.
 3. Повторити втручання хірургічним шляхом. Процедура не надає гарантії позбавлення від проблеми, так як залишки яєчника знайти важко.

Важливо! Не можна самовільно лікувати тварини, рекомендується все варіанти обговорити з лікарем.

Помилки початківців собаківників

Не мають великого досвіду собаківники часто виконують помилки. Найбільш відомими з них вважаються:

 1. Сука повинна обов’язково народити перед стерилізацією. Це міф, психологічний і фізичний стан вихованця ніяк не змінюється після пологів. Собаки не переживають про те, що у них не було потомства. Пологи навпаки як правило провокують ускладнення.
 2. Вихованець буде безконтрольно гадити. Це буває з самками великих порід і при проведенні стерилізації в зрілому віці. В інших варіантах все залишається в нормі.
 3. Улюблениця буде переживати, і її поведінка зміниться в гіршу сторону. Це неправда, вихованець буде доброзичливим і життєрадісним.
 4. Залишиться великий шрам. У перший час він буде, але шкіра собак регенерується досить добре. Через пару місяців його майже не видно.

Дуже часто господарі собак вдаються до стерилізації. Метою стає звільнення від тічки і неслухняного поведінки в цей період. Однак не всі різновиди операцій повністю здатні усунути статеве бажання. Деякі з них зберігають поведінкові інстинкти і течку, при цьому перешкоджають зачаттю.

Позначки:, , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author