4 причини панкреатиту у собаки

Estimated read time 1 min read

Серед хвороб системи травлення у вихованців проживають в будинку ветеринарні доктора дуже часто діагностують запалення підшлункової залози.

Патологічний процес з’являється в результаті дострокової активації нестандартних ферментів, що знаходяться в ацинарних клітинних структурах.

Причин розвитку запалення в підшлунковій залозі багато, але основними виступають різні варіанти отруєнь і годування тварини неправильними продуктами.

1. Харчові отруєння

Підшлункова залоза займає важливе місце в процесі травлення. Заліза активно формує своєрідний сік, потрібний для правильного перетравлення їжі. Крім цього, у підшлункової залози є і ендокринна функція. Клітини залози виробляють ряд гормональних речовин, наприклад наприклад як інсулін і глюкагон. Поступаючи в кров’яне русло, гормони виконують регуляцію глюкози в крові.

Однією з причин порушення в роботі органу стає харчове отруєння. Кожен раз, як в організм надходить небезпечна речовина поряд з їжею, з’являється ризик розвитку запалення. Аргументом, що провокує розвиток запалення в залозі, як правило виступає їжа з людського столу. Деякі вихованці активно перевіряють відро для сміття, витягаючи звідти недоїдки, дуже часто вже зіпсувалися.

Харчове отруєння може з’явитися у собаки, яка не гребує поїданням недоїдків, обраних з землі. Запідозрити харчове отруєння у улюбленця при появі подібних ознак, як:

 • розлад шлунку-проносу;
 • напади нудоти (дуже високе слиновиділення) і виверження шлункового вмісту; і слабкість в м’язах (у важких випадках отруєння); ;
 • відчуття болю в животі.

Поява перших ознак нездоров’я у тварини-привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала.

Доктор зможе надати допомогу якісно і швидко. Якщо ж можливості відразу звернутися в клініку немає, потрібно в побутових умовах спробувати викликати у тварини блювоту за допомогою слабкого марганцовочного розчину.

2. Дуже високий вміст добавок до їжі в кормі

Дуже часто домашні собаки отримують готові корми, виготовлені в дуже великих масштабів. У будь-якому кормі, навіть самому якісному, містяться спеціалізовані речовини і консерванти, які дійсно дають можливість збільшувати термін придатності продукту. У м’яких консервах міститься менше консервантів, ніж в сухих кормах. Це пов’язують з технологією зберігання.

В процесі виготовлення кормів для тварин застосовують також різні добавки і стабілізатори, що дозволяють посилити якості смаку продукту, зробивши його привабливим для вихованця. Погані виробники собачих кормів дуже часто додають в корми небезпечні речовини, погано які впливають на роботу органів знаходяться всередині собак.

Серед добавок застосовуються в кормах для тварин, виділяють:

 • бутильований гідроксіанізол;
 • бутильований гідрокситолуол;
 • пропіленгліколь;
 • пропилгалатт;
 • этоксихин.

Часте проникнення в організм добавок до їжі погано проявляється на роботі всього організму. Якщо ж кількість добавок мінімально, наслідків можна не боятися, так як вираженого канцерогенного впливу не доведено.

Якісний сухий корм популярний серед господарів домашніх собак, так як економить пристойну кількість часу на приготування їжі. Однак в більшості виробничих кормів застосовують субпродукти, що містять в собі ряд речовин, небезпечних для вихованців. При цьому такі добавки, наприклад як емульгатори, не несуть поживної цінності, не дозволяють жирам і воді розпадатися.

У кормах присутні штучні ароматизуючі речовини і барвники, які залучають тварин, але завдають шкоди здоров’ю собаки. І перш за все, страждає підшлункова залоза. Більшість добавок до їжі мають накопичувальний ефект, потроху підриваючи організм і провокуючи розвиток патологічних процесів.

3. Отруєння токсичними речовинами

Ще однією основою розвитку панкреатиту у собак стають токсичні речовини, що провокують отруєння організму. Необхідно відзначити, що іноді самі господарі вихованців проживають в будинку стають основою розвитку проблем в області системи травлення.

Отруєння токсичними речовинами відбувається при поїданні на вулиці самих різних продуктів, обраних з землі, недоїдків і кісток.

Крім цього, отруєння токсичними речовинами і розвиток на цьому тлі панкреатиту, з’являється при:

 • порушення правил зберігання промислового корму;
 • дачі улюбленцю зіпсувалися продуктів при натуральному годуванні;
 • поїданні тваринам медичних препаратів, залишених господарем у вільному доступі, попаданні домашньої хімії в систему травлення або ж самих різних гербіцидів;
 • великої кількості м’яса в раціоні тварини – пристойна кількість протеїнової їжі погано проявляється на здоров’я, викликаючи ряд патологічних процесів.

При отруєнні продуктами небезпечна речовина потрапляє в організм через травний тракт (іноді досить злизати токсичну речовину з вовняного покриву). Нехарчове отруєння організму відрізняється проникненням токсинів через покриви шкіри або ж при попаданні речовин хімії через респіраторний тракт. Інтоксикація може бути спровокована укусами токсичних комах, а ще при вдиханні парів бензину і вуглекислого газу.

Початкові ознаки отруєння з’являються через 2-3 години (при попаданні в організм щурячої отрути), а в більшості випадків, через 7-8 годин.

Симптомами отруєння вважаються:

 • дуже високе виділення слинного секрету;
 • поява нудоти і блювоти;
 • розлад шлунку-пронос (в калових масах спостерігаються домішки крові і слизу);

При відсутності своєчасної допомоги у собаки відзначається зміна дихання, напади кашлю і хрипи, частішає частота скорочень серця, можливе збільшення тиску артерій. З носових ходів може виникнути Піна, а на останніх стадіях розвивається набряк легенів.

4. Годування невідповідним кормом

Четверта популярна причина панкреатиту-порушення раціону харчування. При появі в будинку маленького цуценя, завдання власника потурбуватися про збалансоване харчування. Рекомендується отримати консультацію з ветеринарним фахівцем з приводу калорійності і збалансованості харчування. В іншому випадку, якщо харчування цуценя незбалансоване, в подальшому можливі проблеми в роботі всього травного тракту.

Запалення підшлункової залози-одна з частих патологій, що з’являються у собак при неправильному харчуванні.

Необхідно відзначити, що небезпеки розвитку панкреатиту у собаки, яка отримує готові гранульовані корми менше, ніж у тих, які годуються натуралкою. Дуже часто господарі собак грішать тим, що дають їжу з людського столу, вважаючи, що від невеликого шматочка не буде біди. Зрозуміло, пригощати собаку можна і необхідно, але робити це слід правильно. Жирна, смажена, солона або солодка їжа – під забороною.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,

You May Also Like

More From Author