Воші – Як позбутися вошей?

Estimated read time 1 min read

Ваша дитина останнім часом надто часто чеше голову? Якщо так, вам, ймовірно, слід перевірити, чи немає на їхній шкірі голови та волоссі крихітних коричневих створінь — головних вошей.

Не лякайся! Це не хвороба і не означає, що ваша дитина брудна або не дотримується гігієни. Головні воші турбують багатьох людей, у тому числі дорослих, у той чи інший період їхнього життя. Ось як ви можете впоратися з ними та відігнати їх. Продовжуйте прокручувати.

Що таке головні воші?

Воші - Як позбутися вошей?

Воші дрібні (2-3 мм завдовжки) і безкрилі паразити. Паразит — це організм, який живе на/в іншому організмі (хазяїні), щоб отримувати харчування від хазяїна. Одна воша завбільшки з кунжутне зерно. Вони живуть на голові людини і смокчуть кров зі шкіри голови.

Різні фази життєвого циклу головної воші:

 • яйце
 • німфа
 • Дорослий

Існує 3 види людських вошей: головна воша (Pediculus humanus capitis), тілесна воша (Pediculus humanus corporis) і крабова воша (Pthirus pubis).

Причини появи вошей

Воші є заразними і викликаються через передачу від голови до голови. Ваша шкіра голови може бути заражена вошами, якщо ваша голова тісно стикається з уже зараженою вошами головою.

Ви також можете заразитися вошами, якщо користуєтеся спільними особистими речами, такими як гребінці, щітки, навушники, рушники, головні убори, постільна білизна, меблі тощо. Однак такий вид передачі через неживі предмети зустрічається рідко. Найбільш поширеною причиною є пряма передача.

Симптоми вошей

 • Свербіж шкіри голови.
 • Відчуття, що щось повзає по шкірі голови.
 • Виразки на шкірі голови через розчісування.

Як діагностуються головні воші?

 • Уважно розглядаючи волосся.
 • Проведіть по волоссю гребінцем із дрібними зубцями, щоб утримати вошей і гнид (білі яйця вошей, схожі на пластівці лупи).

Лікування головних вошей

1. Безрецептурні препарати

A. Піретрин – Це звичайний безрецептурний препарат від вошей. Це пестицид, отриманий з квіток хризантеми, і його можна використовувати людям старше 2 років. Перметрин (Nix) є синтетичною формою піретрину.

B. Диметикон

Цей безрецептурний препарат не є пестицидом, який покриває вошей і порушує їх здатність контролювати воду. Цей препарат ефективніший за пестициди.

2. Ліки, що відпускаються за рецептом

A. Лосьйон на бензиловому спирті

Це лікарський засіб, що відпускається за рецептом, і його можна застосовувати людям старше 6 років.

B. Малатіон (Ovide)

Це ще один пестицид, який можна використовувати людям старше 6 років. Однак це не рекомендується вагітним і годуючим жінкам.

C. Ліндан

Цей пестицид можна використовувати в крайньому випадку, оскільки він може спричинити серйозні наслідки, такі як судоми та смерть. Випускається у вигляді лосьйонів і шампунів.

3. Природні методи

A. Масла та розчісування

Вичісуйте вошей і гнид з голови гребінцем з дрібними зубцями. Нанесіть оливкову або кокосову олію, щоб полегшити розчісування. Це потрібно робити кожні 2-3 дні, доки не зникнуть ознаки вошей.

B. Забивання майонезом

Відомо, що майонез вбиває вошей. Нанесіть майонез на волосся масажними рухами, накрийте шапочкою для душу і залиште на ніч. Наступного ранку вмийтеся та розчешіть гребінцем з дрібними зубами, щоб видалити вошей і мертві яйця. За потреби повторіть через тиждень.

C. Оніміння за допомогою кондиціонера

Намочіть волосся та нанесіть на волосся кондиціонер розчісуйте волосся гребінцем із широкими зубцями та розділіть пасма. За допомогою гребінця з дрібними зубами видаліть усіх вошей з волосся. Кондиціонер не вбиває вошей, але приголомшує їх приблизно на 20 хвилин.

D. Лікування оцтом

Проти вошей ефективно ополіскування волосся оцтом, розведеним у воді. Оцет дозволяє розчинити клей, який утримує гниди на стрижнях волосся. За допомогою гребінця з дрібними зубцями вичешіть гниди з волосся.

Домашня гігієна для запобігання подальшому зараженню

1. Виперіть постільну білизну та рушники гарячою водою.

2. Продезінфікуйте підлогу та пропилососіть меблі.

3. Замочіть гребінці та щітки для волосся в гарячій воді.Слова застереження


Не використовуйте ліки у великих дозах.


Не використовуйте більше одного препарату.


Якщо ви користуєтеся шампунем проти вошей, обов’язково мийте голову в раковині, щоб не піддавати своє тіло дії препарату, що міститься в шампуні.


Поради щодо запобігання вошам

Воші - Як позбутися вошей?

 • Не діліться предметами, які безпосередньо контактують з головою, такими як гребінці, щітки, аксесуари для волосся, головні убори, шоломи, шарфи, гарнітури та рушники.
 • Уникайте прямого контакту. Це особливо важливо для дітей шкільного віку, оскільки вони можуть отримати це під час контакту голова до голови під час гри.
 • Тримайте свої речі окремо. Переконайтеся, що ваші діти зберігають свої речі, як-от одяг, головні убори чи гребінці, в окремих ящиках чи шафах у своїй школі чи дитячому садку.

Коли звернутися до лікаря?

Воші не викликають серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо ви думаєте, що у вас або вашої дитини є воші, і на шкірі голови з’явився свербіж, почервоніння, лущення або невеликі горбки, пора звернутися до лікаря. Він може призначити противошиві шампуні або ліки.

Хто ризикує заразитися вошами?

Діти, які грають, найімовірніше заразяться вошами. Люди, які працюють з дітьми, наприклад вихователі дитячих дошкільних закладів, шкільні вчителі, персонал дитячих садків, мають підвищений ризик зараження вошами.

Воші зникають самі?

Головні воші іноді можуть зникати самі по собі, якщо у них недостатньо партнерів для зараження. Без належного лікування вони можуть залишатися у вашій голові протягом багатьох днів, місяців або років. При правильному лікуванні від вошей легко позбутися всього за два тижні.

Чи можуть воші жити на подушках?

Заражена особина може поширювати вошей через прямий контакт голови з такими предметами, як подушки. Оскільки головні воші не стрибають і не літають, вони зазвичай не можуть виживати більше 24 годин. Їм потрібен господар, щоб виживати та отримувати їжу.

Висновок

Найбільшим джерелом вошей є контакт голова до голови. Незважаючи на те, що наголошується на прибиранні речей, воші – це паразити, які зазвичай живуть на голові, щоб харчуватися кров’ю. Якщо ви або ваша дитина підозрюєте вошей, вашою найкращою зброєю є хороший гребінь від вошей і лікувальні шампуні. Візьміть у свої руки цих моторошних маленьких істот і вбийте їх. Якщо вони вперті, поговоріть зі своїм лікарем про можливі ліки, які ви можете приймати.

Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author