Вільні радикали – Як зменшити вплив вільних радикалів на шкіру?

Estimated read time 1 min read

Чи замислювалися ви коли-небудь про те, що відбувається з вашою шкірою, коли вона постійно піддається впливу високої концентрації забруднюючих речовин? Що ж, це викликає збільшення вільних радикалів, які шкідливі для вашої шкіри.

Вільні радикали з часом можуть призвести до появи на шкірі темних плям, ознак старіння та зморшок. Але ефективний режим догляду за шкірою може допомогти вам захистити шкіру від них.

Давайте подивимося, що таке вільні радикали і як можна мінімізувати завдану ними шкоду.

Що таке вільні радикали?

Вільні радикали - Як зменшити вплив вільних радикалів на шкіру?

Організм людини виробляє високореактивні та нестабільні молекули, відомі як вільні радикали, під час клітинних метаболічних процесів. Технічно вони є побічним продуктом вашого метаболізму. Однак вони також можуть вироблятися в організмі через вплив хімічних речовин, забруднюючих речовин тощо, присутніх у навколишньому середовищі.

Частота вашого впливу забруднюючих речовин або канцерогенів (агентів, що викликають рак) визначає ступінь пошкодження вашої шкіри. Якщо ваше робоче місце або будинок знаходяться поблизу промислової зони, ваш вплив на забруднення набагато вищий. Це збільшує ймовірність пошкодження шкіри.

Деякі з таких забруднювачів навколишнього середовища, які викликають утворення вільних радикалів:

  • Пил
  • Смог
  • Сигаретний дим
  • Засоби для миття підлоги
  • Пестициди
  • UVA та UVB промені

Тривалість життя вільних радикалів дуже мала – приблизно частки секунд. Однак протягом цього короткого періоду часу вони мають тенденцію накопичуватися у ваших клітинах і пошкоджувати ваші ліпіди, білки та ДНК, викликаючи різні захворювання та прискорюючи процес старіння. Вони пошкоджують колаген вашої шкіри, через що на шкірі з’являються зморшки, темні плями та тонкі лінії. У деяких випадках мутації ДНК навіть призводять до серйозних захворювань, таких як рак.

Як вільні радикали шкодять вашій шкірі?

Наше тіло майже на 60% складається з води [2] і великої кількості атомів кисню. Деякі з цих атомів проходять через процес окислення, коли атоми кисню розщеплюються і стають вільними радикалами. Завдяки цьому процесу окислені атоми викрадають електрони звідусіль. Вони притягують електрони від інших атомів. Якщо вони не отримують достатньо електронів від атомів, вони намагаються вкрасти їх із ваших здорових клітин, навіть із ДНК вашої шкіри, таким чином ризикуючи здоров’ям вашої шкіри.

Це біологічний процес, як згадувалося раніше. Це постійний процес, який постійно відбувається в нашому організмі, але що вам потрібно зробити, це спробувати мінімізувати цей процес, наскільки це можливо. Якщо цим вільним радикалам вдасться залучити електрони від здорових клітин шкіри, це призведе до ранніх ознак старіння, таких як зморшки, в’ялість шкіри, тьмяність, сухість, пігментні плями, гіперпігментація.

Теорія старіння та вільних радикалів, вперше підсумована в 1956 році, припускає, що вільні радикали руйнують клітини шкіри, що призводить до швидкого старіння шкіри. Крім того, з віком ваше тіло втрачає здатність боротися з ушкодженнями, спричиненими вільними радикалами. У результаті ваше тіло виробляє більше вільних радикалів, а окислювальний стрес пошкоджує більше клітин організму. Природно, вони викликають дегенеративний процес старіння, окрім інших проблем шкіри.

Вільні радикали - Як зменшити вплив вільних радикалів на шкіру?

Як мінімізувати шкоду від вільних радикалів?

Антиоксиданти можуть допомогти вам зменшити вплив вільних радикалів. Складені з кількох молекул і атомів, антиоксиданти задовольняють потребу вільних радикалів. Вони можуть пожертвувати додатковий електрон атомам вільних радикалів, щоб ті не викрадали електрони з ваших здорових клітин і не завдавали шкоди. У процесі вони самі не дестабілізуються.

Ви можете отримати антиоксиданти зі звичайної їжі. Обов’язково включайте у свій раціон вітамін А, вітамін С і вітамін Е, оскільки вони багаті антиоксидантами. Ви також можете приймати антиоксидантні добавки.

Яка їжа містить антиоксиданти?

А. Шпинат

Шпинат вважається одним з найбільш поживних овочів. Він не тільки містить антиоксиданти, але й багатий на вітаміни та мінерали. Він також низькокалорійний. Згідно з аналізом рослинної дієти [ 5 ], шпинат може містити до 0,9 ммоль антиоксидантів на 100 грамів. Шпинат є хорошим джерелом антиоксидантів лютеїну та зеаксантину, які можуть боротися з пошкодженням очей, викликаним вільними радикалами.

Б. Квасоля

Боби відомі тим, що містять надзвичайно багато клітковини. Але боби також є джерелом антиоксидантів. 100 грамів квасолі можуть забезпечити вас майже 2 ммоль антиоксидантів. Навіть деякі боби містять спеціальний антиоксидант під назвою кемпферол, який має ряд вражаючих переваг для здоров’я.

C. Червонокачанна капуста

Червонокачанна або фіолетова капуста містить 2,2 ммоль антиоксидантів на кожен грам. Його кількість майже в чотири рази більша, ніж у звичайній капусті. Червонокачанна капуста також є хорошим джерелом вітамінів K, C і A. Вона містить особливий антиоксидант під назвою антоціани, який може зменшити ймовірність серцевих захворювань.

D. Буряк

Буряк, або буряк, є чудовим джерелом антиоксидантів. У 100 грамах буряка міститься до 1,7 антиоксидантів. Вони також містять клітковину, залізо, фолат і калій. Буряк особливо багатий беталаїном – антиоксидантом, який може очистити товсту кишку та травний тракт, а також знижує ризик раку.

D. Помідор

Помідори містять антиоксиданти під назвою лікопін. Він може діяти проти вільних радикалів, а також захищати ваше тіло від хвороб серця та раку. Помідор також містить вітамін С, який є джерелом антиоксидантів.

E. Чорниця

Чорниця містить багато антиоксидантів і поживних речовин. 100 грамів чорниці містять 9,2 ммоль антиоксидантів. Багато дослідників вважають, що чорниця містить найбільшу кількість антиоксидантів серед інших фруктів і овочів.

F. Чорний шоколад

Чорний шоколад наповнений антиоксидантами, поживними речовинами та мінералами. У 100 грамах міститься до 15 ммоль антиоксидантів. Шоколад із високим вмістом какао, як правило, містить більше антиоксидантів.

Як включити антиоксиданти у свій звичайний догляд за шкірою?

1. Вітамін С

Вітамін С є антиоксидантом. Ви можете отримувати його зі звичайного споживання їжі або застосовувати місцево для живлення шкіри. Він нейтралізує дію вільних радикалів і захищає шкіру від окисного стресу. Вітамін С також допомагає підтримувати ваш колаген здоровим. Ви можете наносити лимонний сік на обличчя, оскільки він є хорошим джерелом вітаміну С. Ви можете спробувати застосувати засіб проти старіння та антиоксидантів від SkinKraft, щоб запобігти пошкодженню клітин шкіри та омолодити шкіру.

2. Ніацинамід

Ніацинамід є формою вітаміну B3. Ви знайдете його як інгредієнт у багатьох продуктах по догляду за шкірою. Дослідження показують, що місцеве застосування ніацинаміду мінімізує ознаки старіння, включаючи тонкі лінії, зморшки, гіперпігментацію, почервоніння та вікові плями.

3. Вітамін Е

Ви знайдете багато засобів для догляду за шкірою, що містять вітамін Е. Він може зменшити шкоду, спричинену UVA та UVB. Цей антиоксидант допомагає посилити природний захист шкіри. Вітамін Е бореться з дією вільних радикалів у вашій шкірі та зменшує акне, зморшки та інші ознаки старіння.

4. Зелений чай

Вживання зеленого чаю може принести вам багато переваг. Він має більш високий рівень антиоксидантів. Але ви також можете наносити екстракт зеленого чаю місцево на шкіру, щоб зменшити шкоду, завдану УФ-променями. Він також чудово бореться з окисним стресом.

5. Гінкго білоба

Екстракт листя гінкго білоба можна використовувати як інгредієнт для запобігання старінню у вашому догляді за шкірою. Він зменшує дію вільних радикалів і захищає шкіру від інфекцій.

Висновок

Вільні радикали можуть утворюватися у вашому тілі природним шляхом або виникати в результаті тривалого впливу забруднюючих речовин навколишнього середовища. Ви не можете не уникнути накопичення вільних радикалів у ваших клітинах, однак ви точно можете запобігти шкоді, яку вони завдають здоров’ю вашої шкіри. Обов’язково дотримуйтеся ретельного режиму догляду за шкірою, який містить продукти, багаті антиоксидантами, як-от вітамін С. Крім того, додайте достатню кількість багатих антиоксидантами продуктів, таких як буряк, шпинат, помідори тощо, щоб допомогти вашій шкірі боротися з вільними радикалами. . По суті, дотримуйтеся здорового способу життя, харчуйтеся здорово та доглядайте за своєю шкірою, щоб уникнути будь-яких проблем.

Позначки:, , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author