Породи собак, схильні до травмування очей

Estimated read time 1 min read

Породи собак, схильні до травмування очей

Розглянемо породи собак, які найчастіше стикаються з очними травмами та хворобами. Розповімо про симптоми, можливу профілактику і про те, як допомогти вашому вихованцю зберегти зір!

Породи собак із найбільш проблемними очима

Від проблем із очима не застрахована жодна порода собак. Тим не менш, у деяких груп зустрічаються загальні захворювання очей, пов’язані з їх фізіологією.

1. Брахіцефали: собаки з укороченою мордою

Породи собак, схильні до травмування очей Пекінес Породи собак, схильні до травмування очей Мопс Породи собак, схильні до травмування очей Чихуахуа Породи собак, схильні до травмування очей Пті-брабансон Породи собак, схильні до травмування очей Брюссельський гриффон Породи собак, схильні до травмування очей Бельгійський гриффон

У таких порід очі відносно великого розміру, до того ж вони сильно випирають з очних ямок, тому схильні до травм. Собака може пошкодити очі під час гри з родичами чи господарем. Також не виключено попадання в око якогось стороннього предмета. Особливу небезпеку є спільне проживання кішок та мініатюрних собак з круглими та великими очима. Часто кішки, захищаючись, мітять кігтями саме у око. Хвороба котячих подряпин – одна з найнебезпечніших, оскільки зазвичай глибоке пошкодження, а на котячих пазурах накопичується багато мікробів. Ветеринарний лікар, мікрохірург С. В. Сароян розповідає про випадок лікування виразки рогівки у пекінеса від удару котячим кігтем.

2. «Зморшкуваті» породи собак

Породи собак, схильні до травмування очей Чау чау Породи собак, схильні до травмування очей Шарпей

Такі хвостаті часто стикаються із заворотом повік: вії ніби обертаються всередину ока і дряпають рогівку. Ці ж породи схильні і до виворотів повік.

3. Собаки з відтягнутим вниз нижньою повікою

Породи собак, схильні до травмування очей Бассет-хаунд Породи собак, схильні до травмування очей Англійський бульдог Породи собак, схильні до травмування очей Ротвейлер Породи собак, схильні до травмування очей Боксер

Тварини часто страждають від вродженої патології — неправильного напряму зростання повік. Внаслідок цього на століттях накопичуються бруд та пил, розвивається кон’юнктивіт. У таких порід собак повіки не можуть повноцінно стулятися, зволожувати та захищати рогівку ока, тому вона може сильно пересихати та травмуватися.

Породи собак, схильні до травмування очей

4. Собаки з довгою шерстю на морді

Породи собак, схильні до травмування очей Ши-тцу Породи собак, схильні до травмування очей Бішон фризе Породи собак, схильні до травмування очей Мальтійська болонка Породи собак, схильні до травмування очей Японський хін Породи собак, схильні до травмування очей Йоркширський тер’єр

Волосся часто потрапляє в очі і травмує рогівку.

Тривожні симптоми

Насамперед, має насторожити появу неприродних, рясних та каламутних виділень із очей собаки. Ще одна характерна ознака – запалення тканин навколо очей. Якщо у собаки почервоніла кон’юнктива або припухли повіки, це може говорити про травму або кон’юнктивіт. Також повинні насторожити каламутні очі або поява білястих плям. Варто звернути увагу на світлобоязнь чи мимовільне примружування. При будь-яких із перерахованих симптомів варто звернутися до ветеринару. Захворювання очей швидко розвиваються та призводять до серйозних ускладнень!

Що робити, якщо у собаки травмоване око

Спочатку необхідно оглянути і за необхідності промити око (для цього можна використовувати кип’ячену воду). Далі слід звернутися до лікаря. Для нормалізації запалення та зниження ризику ускладнень можна використовувати регенеративні краплі Репарин-Хелпер®. Ветеринарні лікарі часто призначають їх на лікування запалень очей різного ступеня тяжкості. Репарин-Хелпер® ефективний як у разі консервативної терапії, так і післяопераційний період. Препарат стимулює процес регенерації, з ним відновлення пошкоджених тканин проходить швидше та якісніше. Лікарі зазначають, що ризик утворення рубця на рогівці знижується за його використання. З докладними відгуками ветеринарних лікарів про застосування препарату Репарін-Хелпер ви можете ознайомитися на сайті: https://reparin.ru/vet/.

Будьте обережні під час активних ігор, не допускайте контактів з агресивно налаштованими тваринами, вчасно проводьте грумінг та вакцинацію, а за будь-яких тривожних ознак звертайтеся до професіоналів!

Матеріал підготовлений за участю експертів бренду Репарін-Хелпер®

Породи собак, схильні до травмування очей

Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author