Основні молитви, які має знати кожен православний

Estimated read time 1 min read

Кожній людині часом доводиться відчувати на своєму життєвому шляху чимало різних труднощів, від впливу яких може залежати їхній подальший результат. І коли власних зусиль виявляється недостатньо, єдиною надією залишається пряме звернення до Бога.

У церковно-православній культурі душі людей опиняються наодинці зі своїм головним земним рятівником під час прочитання певної молитви. При цьому її слова, що звучать з вуст, мають бути вивчені напам’ять.

Якщо детальніше розглянути особливості всіх існуючих молитов, то виявиться, що всі вони відрізняються один від одного не лише за змістом, але й за спрямованістю. Тому у скрутну хвилину, опинившись у непростій чи безвихідній ситуації, будь-якій людині не завадить скористатися християнськими молитвами. Їх існує величезна кількість, проте три з них є найпоширенішими та найголовнішими.

Отче наш

Це одна з найдавніших молитов, яку має знати кожен православний.

У священних словах Біблії говориться, що молитва Отче Наш була написана самим Ісусом Христом у ті часи, коли він проповідував своїм вихованцям своє вчення про те, як правильно молитися.

Під час прочитання цієї молитви християни починають звернення до Бога з прославлення його подвигів, сили і значущості для всіх земних обителів. Далі починається друга частина, де ті, хто потребує допомоги, згадують про свої проблеми з проханням подолати їх.

Отче наш – універсальна молитва. Її вимовляють для позбавлення хвороб. Вона допомагає покращити настрій, підняти силу духу, пережити втрату близьких та багато іншого.

Під час її виголошення вдома чи церкві перед іконою дуже важливо вірити у сказане, вимовляти слова чітко і фокусуючи всі думки на необхідний результат.

Читаючи її текст, людина може:

  • Подолати депресію;
  • Розкрити себе;
  • Розвинути оптимістичний погляд життя;
  • Позбутися хвороб і неприємностей;
  • Очистити душу від гріховних думок.

Текст молитви звучить так:

Отче наш, що Ти на небесах!

Нехай святиться ім’я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля Твоя,

бо на небесах і на землі.

Хліб наш насущний дасть нам сьогодні;

і залиши нам наші борги,

як і ми залишаємо боржником нашим;

і не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

Бо Твоє є Царство і сила і слава на віки.

Амінь.

Псалом 90 Живі у допомозі

Молитва живої допомоги і нехай воскресне Бог використовувалася в давнину бідними і багатими людьми, яким була потрібна допомога Бога.

Нині вона також не втратила своєї популярності.

Важливим моментом для будь-якої молитви є правильний душевний настрій і висока увага віруючих, яка має бути зосереджена на кожному слові, що вимовляється.

Молитву Живі у допомозі за своїм значенням є охоронною та оберігаючою. Як правило, її вимовляють перед іконостасом для звільнення свідомості від поганих і неблаговірних думок.

Важливо пам’ятати, що проголошення цієї молитви викликає великі труднощі. Тому під час її виголошення дозволяється користуватися текстом, викладеним на папері. Її текст звучить так:

Живий у допомозі Вишнього, у даху Бога Небесного оселиться.

Рече Господеві: Заступник мій єш і Притулок мій, Бог мій, і надіяюся на Нього.

Як Той визволить тебе від мережі ловчі, і від словесі бунтівна.

Плещма Свої осінить тебе, і під крилом Його надіяшся.

Зброєю обійде ця істина Його, не злякавшись від страху нічного, від стріли, що летять у дні, від речі в темряві минущі, від сряща та біса полуденного.

Впаде від країни твоя тисяча, і темрява праворуч тобі, до тебе ж не наблизиться.

Обач твоїми очима дивишся, і відплата грішників побачиш.

Бо Ти, Господи, надія моя, Вишнього поклав притулок твій.

Не прийде до тебе зло, і рана не наблизиться до телеси твого.

Як Ангелом Своїм заповісти про тебе, зберегти тя на всіх шляхах твоїх.

На руках обіруть тебе, та не коли споткнеш об камінь ногу твою.

На аспіда і василіска наступиш, і попереши лева та змія.

Як на Мене упова, і визволю і;

покрию і, бо пізнане ім’я Моє.

Покличе до Мене, і почую його;

з ним є в скорботі, вимучу його, і прославлю його;

Довготою днів виконаю його, і явлю йому спасіння Моє.

Сама суть Псалом 90 полягає в тому, що кожен, хто свято вірить і сподівається на Божу допомогу, наділяється вищою небесною силою, яка завжди допоможе за будь-яких труднощів. І чим сильніше у людей складається віра, тим вища Божа благодать.

Символ віри

Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, А видимим усім і невидимим, в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, Іже, від Батька народженого перш за все вік; Світла від Світла, Бога істина і від Бога істина, народжена, не створена, єдиносущна Батькові, Ним же вся биша. Нас заради людина і нашого заради спасіння того, хто зійшов з небес і втілився від Духа Святого і Марії Діви, і втішалася. Розп’ятого ж за нас при Понтійському Пілаті і хворого і похованого. І воскреслого третього дня за Писанням. І піднявся на небеса, що сидить праворуч Отця. І поки майбутнього зі славою судити живим і мертвим, Його ж Царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворця, що від Отця, що виходить. Іже з Отцем і Сином поклоняється і славиться, промовляючи пророки. У Єдину Святу Соборну та Апостольську Церкву. Сповідую єдине хрещення на залишення гріхів. Чаю Воскресіння мертвих та життя майбутнього століття. Амінь.

Молитва «Богородице, Діво, радуйся»

Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господи з Тобою, Благословена Ти в жінках і благословенний Плід чрева Твого, як Спаса породила Ти душ наших.

Ісусова молитва

Господи Ісусе Христе, Син Божий, помилуй мене, грішного.

Позначки:, , , , , , ,

You May Also Like

More From Author