Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Estimated read time 1 min read

Довгоочікувана The Last Of Us Part I вийшла на PlayStation 5, а в недалекому майбутньому відвідає і РС. Розповідаємо в огляді, чи варто ремейк уваги і як багато в ньому відмінностей від оригінальної гри.

 • Розробник: Naughty Dog
 • Видавець: Sony Interactive Entertainment
 • Дата виходу на PS5: 2 вересня 2022 року
 • Дата виходу на PC: 28 березня 2023 року

КУПИТИ НА PS5

КУПИТИ НА РС

Мабуть, не варто пояснювати, наскільки великий вплив справила оригінальна The Last of Us на ігрову індустрію. Подібно до великої Half-Life, тайтл вивів наратив на вищий рівень, і показав, що ігри можуть бути не просто розвагою, а й цілком здатні розповідати дорослі історії. Ця теза Naughty Dog підкріпила багатьма роками пізніше, випустивши The Last of Us Part II , про яку зламалося чимало копій у спорах користувача.

Втім, перша частина теж здатна підкинути небагато їжі для роздумів. Вирішення Джоела у фіналі викликало багато суперечок, і далеко не всі гравці були з ним згодні. Що саме зробив герой – залишимо за кадром: якщо ви ще не знайомі із сюжетом The Last of Us, то, напевно, захочете дістатися до переломного моменту самостійно, а не дізнатися про нього з рецензії.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Як би там не було, ремейк перед нами, і тепер настав час поговорити, чи варто його випускати. Нагадаємо, оригінальна гра вийшла у 2013 році на PlayStation 3, а роком пізніше на PS4 з’явився ремастер , який злегка підтягнув графіку та збільшив частоту кадрів. Цей ремастер доступний і на PlayStation 5 за зворотною сумісністю , і навіть зараз він виглядає досить непогано, тому анонс ремейку був сприйнятий аудиторією з обережністю – деякі геймери не бачили сенсу у його існуванні.

Що ж, коли ви запустите The Last of Us Part I, то зрозумієте, що як мінімум щодо картинки ремейк куди краще ремастера. Якщо офіційні скріншоти, які порівнюють ігри, ще викликали питання, то наживо гра дійсно виглядає приголомшливо. Моделі персонажів та їх анімація стали реалістичнішими, особи не відрізнити від справжніх, і навіть NPC та противники вражають опрацюванням деталей.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Потрібен деякий час, щоб звикнути до зовнішності Еллі, що змінилася, але разом з тим не можна сказати, що вона стала гіршою – просто дівчинку зробили трохи більше схожою на реальну людину. При цьому дизайн її та інших персонажів не провалюється в «зловісну долину»: The Last of Us Part I дивишся як дорогий CGI-фільм, не сумніваючись у правдоподібності персонажів.

Також розробники покращили освітлення, деталізацію локацій, відображення. Якщо ремайстер, незважаючи на те, що добре постарівся, все-таки відчувається грою покоління, то ремейк виглядає на рівні кращих ААА-тайтлів сучасності. Іронічно, але тепер перша частина The Last of Us красивіша за сиквел, що вийшов у 2020-му.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

На PlayStation 5 гра працює в режимах пріоритету якості та продуктивності. Перший забезпечує 4K при 30 кадрах за секунду, другий видає 1440р при 60 fps. Крім того, на дисплеях з підтримкою VRR (Variable refresh rate) можна вимкнути обмеження кадрової частоти та отримати більше 40 fps при 4K та більше 60 fps при 1440р.

В обох режимах The Last of Us Part I виглядає чудово; в режимі якості додає чіткості картинки, в режимі продуктивності підвищується плавність геймплея. Який із них вибрати – залежить від ваших уподобань. Проблем із частотою кадрів помічено не було, а компактність локацій дозволила Naughty Dog наповнити їх великою кількістю деталей та зробити більш інтерактивними.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Втім, взаємодію з оточенням можна назвати у кращому разі поверхневою. Так, тепер при стрільбі від колон можуть відлітати уламки, а килим реалістично деформується, коли ним ступає Джоел. Разом з тим, об’єкти більші за пляшки та цегли «прибиті» до поверхонь, і навіть не сподівайтеся, що випадково зачеплена табуретка відлетить убік. Все, як у 2013 році.

Та й з інших аспектів ремейк не зазнав серйозних змін у порівнянні з оригіналом. Розробники обіцяли переробити геймплей, відштовхуючись від ігрових механік The Last of Us Part II, але внесли небагато нововведень. Зокрема, Джоел так і не навчився повзати і повертатися, а противники, хоч і помітно порозумнішали, все ще не називають один одного за іменами, як це було в сіквелі. Якщо говорити про інновації, то варто відзначити взяту з Part II анімацію апгрейду зброї, коли головний герой справді робить роботу з її поліпшення, а не просто крутить ствол у руках.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Але чи потрібен The Last of Us новий геймплей – питання спірне: оригінальна гра запам’яталася повільною, неспішною дією, в якій відчувалися кожен крок, удар і постріл. Зробити Джоела спринтером та суперменом у рамках постапокаліптичної драми навряд чи стало б гарним рішенням. Хоча безперечно можна було б скоротити кількість набридливих головоломок з піддонами, ящиками та сходами.

Naughty Dog прокачали в рімейку звук у навушниках – тепер він підтримує 3D Tempest Audio, що забезпечує кращу чутність безлічі джерел і дозволяє точно позиціонувати розташування противників. Не забули і про функції геймпада DualSense: тятива цибулі натягується із зусиллям, а постріл із дробовика відчувається інакше, ніж стрілянина з револьвера. Чекати великої кількості просунутих віброфункцій не варто, проте можна включити підкреслення інтонацій у діалогах вібрацією контролера.

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Крім того, автори додали багато опцій доступності, що дозволяють гравцям з обмеженими можливостями грати з комфортом, і дали можливість детально налаштувати складність ігрового процесу. Гра може бути хардкорно складною, не прощає помилок і відправляє до початку кампанії після загибелі, а може стати дуже легкою для тих, хто бажає просто насолодитися сюжетом.

The Last of Us Part I ніби зависла між статусом ремайстра та рімейку. З одного боку, серйозно тут змінилася лише графіка, тоді як сюжет залишився тим самим, а геймплей відчувається таким самим, як у оригінальній грі. З іншого боку, картинка все-таки сильно покращала, а ігрові механіки зазнали мінорних змін. Це не ремейк рівня Resident Evil 2 Remake або Mafia: Definitive Edition , а й не рядовий ремастер, в якому ледве підтягують роздільну здатність і оновлюють текстури, як Mass Effect: Legendary Edition .

Огляд The Last of Us Part I – Між ремайстром та рімейком

Можливо, для гравців, знайомих з оригіналом, The Last of Us Part I не має надто великої цінності: вони отримають плюс-мінус ту ж гру, хоч і відповідну щодо графіки сучасним стандартам. Зате на новачків чекає ААА-тайтл, який захоплює всі параметри, від картинки і сюжету до геймплею. Це актуально насамперед щодо РС-геймерів, які вперше познайомляться з культовим дітищем Naughty Dog. А потім, можливо, і другу частину випустять на комп’ютери. Сподіватимемося.

ПЛЮСИ
 • Чудова графіка
 • Якісний об’ємний звук
 • Все ще приголомшливий сюжет
 • Неймовірна увага до деталей
 • Безліч опцій доступності
МІНУСИ
 • Крім графіки, покращень дуже мало
 • Деякі механіки помітно застаріли
 • З ремейку вирізали мультиплеєр
Позначки:, , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author