Гіперпігментація – Що таке гіперпігментація?

Estimated read time 1 min read

Зусилля приховати темні плями за допомогою макіяжу можуть бути виснажливими! Завдяки пошкодженню сонця, рубцям від прищів і гормональному дисбалансу темні плями або гіперпігментація сьогодні стали поширеною проблемою.

Наш головний дерматолог доктор Харіш Кутам, акредитований член Індійської асоціації дерматологів, венерологів і лепрологів (IADVL) і косметичних хірургів Індії, вважає, що швидкого вирішення проблеми гіперпігментації немає. Однак релігійне використання місцевих кремів або своєчасне лікування в офісі може з часом зникнути з темних плям. Розповімо як.

Що таке гіперпігментація?

Гіперпігментація - Що таке гіперпігментація?

Гіперпігментація — це стан шкіри, при якому ділянки шкіри темніші за решту. Темні плями на обличчі, шиї та навколо рота утворюються через відкладення додаткового меланіну – пігменту, що виробляє колір.

Коли клітини, що виробляють пігмент (меланоцити), пошкоджені, вони виробляють більше меланіну, який з’єднується разом. Скупчення меланіну на певних ділянках шкіри призводять до темних плям або гіперпігментації. Це може виникнути на будь-якому типу шкіри та віковій групі, але в цілому нешкідливо.

Причини гіперпігментації

  • Вплив сонця
  • Запалення шкіри
  • Мелазма
  • Вікові плями або сонячні лінзи
  • Певні препарати

Поширені типи гіперпігментації та їх симптоми

Гіперпігментація - Що таке гіперпігментація?

Важливо, щоб ви зрозуміли різні форми гіперпігментації, перш ніж ми зануримося в методи лікування кожної з них.

Постзапальна гіперпігментація (ПІГ) виникає внаслідок пошкодження шкіри, акне або травми внаслідок таких процедур, як хімічні пілінги, дермабразія та лазерна терапія через підвищене вироблення меланіну. Плями можуть мати рожевий, червоний, коричневий або чорний колір.

Сонячні лентигіни (вікові плями або плями на печінці) і мелазма проявляються на ділянках шкіри, які піддаються впливу сонця. Коли шкіра піддається впливу шкідливих променів UVA та UVB, це запускає меланоцити, щоб виробляти більше меланіну як захисний механізм. Високий рівень меланіну залишає на шкірі знебарвлені плями.

Мелазма також виникає через гормональні зміни у вагітних жінок (її також називають маскою вагітності). Вікові плями, як правило, є результатом фотостаріння – сонячних променів, які прискорюють процес старіння шкіри.

Доктор Харіш рекомендує відвідати дерматолога, якщо ви помітили зміну кольору шкіри або розміру, форми та структури наявних родимок.

Лікування гіперпігментації

1. Актуальні креми

Топічні креми є першою лінією лікування гіперпігментації. Будьте послідовними у використанні кремів або сироваток і очікуйте видимих ​​результатів лише через тижні або місяці використання.

A. Гідрохінон

Гідрохінон – це освітлювач шкіри, який зменшує кількість меланіну в шкірі. 

B. Азелаїнова кислота

Прищі викликають запалення та можуть залишити на шкірі гіперпігментацію. Азелаїнова кислота усуває знебарвлення та є м’яким ексфоліантом, який не змивається. Це один з найбезпечніших і ефективних методів лікування гіперпігментації.

C. Койкова кислота

Койєва кислота – це природний засіб для освітлення шкіри, отримане з грибка. Він пригнічує вироблення тирозину, амінокислоти, необхідної для синтезу меланіну.

D. Ретиноїди

Ретиноїди – це широкий термін, який використовується для похідних вітаміну А. Найбільш поширеними формами ретиноїдів є ретинол і третиноїн. Вони є дивовижним інгредієнтом у догляді за шкірою, відомим своїми неймовірними перевагами, такими як запобігання старінню та освітлення шкіри.

E. Вітамін С

Вітамін С або аскорбінова кислота є потужним антиоксидантом, який зменшує гіперпігментацію, спричинену сонячними променями. Він функціонує шляхом пригнічення активності ферменту тирозинази, який відповідає за синтез меланіну.

F. Ніацинамід

Ніацинамід є похідним вітаміну B3, який допомагає в лікуванні гіперпігментації, спричиненої сонячними променями. Це також допомагає у виробництві колагену .

2. Косметичні процедури

Зазвичай їх виконує сертифікований дерматолог у своєму кабінеті та вимагає професійного обладнання. Деякі з ваших варіантів:

Інтенсивне імпульсне світло h4 Інтенсивне імпульсне світло (IPL) або фотодогляд за обличчям виконуються в кабінеті дерматолога або в медичному спа-центрі. Потужні та швидкі спалахи світла проникають у шкіру, де розщеплюють меланін. Крихітні фрагменти меланіну піднімаються на поверхню шкіри.

A. Хімічні пілінги

Хімічний пілінг можна описати як контрольоване хімічне випалювання шкіри. Він використовує такі хімічні речовини, як гліколева кислота (альфа-гідроксикислота) або молочна кислота для видалення верхніх шарів шкіри. Це видаляє темні плями або гіперпігментовану шкіру та дозволяє свіжим клітинам шкіри підняти поверхню.

B. Лазерна терапія

Якщо ваша гіперпігментація глибша, подумайте про лазерну шліфовку. Світлові промені спрямовані на шкіру для видалення епідермальних шарів шкіри. Щоб зрозуміти, чи сумісна ваша шкіра з лазерною терапією, зверніться до лікаря.

C. Мікродермабразія

Мікродермабразія – це дерматологічне лікування, яке використовується ручним апаратом, приєднаним до абразиву. Коли цю машину прокатують по шкірі, вона видаляє верхній шар шкіри та пов’язану з нею пігментації. Для максимального ефекту процедуру проводять у кілька прийомів.

3. Домашні засоби

Незважаючи на те, що багато людей вважають ефективними домашні засоби для лікування гіперпігментації, вони не мають наукового підтвердження. Тим не менш, ви можете спробувати ці:

A. Алое Віра

Активним інгредієнтом алое вера є алоїн, який допомагає депігментувати шкіру. Нанесіть чистий гель алое вера перед сном і змийте наступного ранку. Повторюйте, поки не побачите видимі зміни на шкірі.

B. Солодка

Екстракт кореня солодки містить активну речовину під назвою глабридин, яка надає освітлюючий ефект на шкіру.

C. Зелений чай

Зелений чай містить поліфеноли, які допомагають пригнічувати активність тирозинази. Ви можете вибрати серед різноманітних місцевих засобів для догляду за шкірою, які містять зелений чай.


Діагностика гіперпігментації

Гіперпігментація - Що таке гіперпігментація?

Гіперпігментація діагностується під час фізичного огляду сертифікованим дерматологом. Щоб зрозуміти тип і ступінь тяжкості гіперпігментації, ваш дерматолог може порекомендувати біопсію.

Обстеження за допомогою лампи Вуда проводиться, щоб виключити інші порушення пігменту шкіри, такі як вітіліго. Процедура передбачає використання світла для освітлення певних ділянок вашої шкіри та виконується в темній кімнаті.

Поради щодо запобігання гіперпігментації

  • Використання сонцезахисного крему є першим засобом профілактики гіперпігментації. Виберіть сонцезахисний крем широкого спектру дії і нанесіть його за 20 хвилин до виходу на вулицю.
  • Носіть капелюхи, сонцезахисні окуляри, палантини та захисний одяг під час перебування на вулиці, щоб захистити шкіру від різких променів.
  • Зверніть увагу на порядок догляду за шкірою. Додайте м’який відлущувальний миючий засіб, що містить саліцилову кислоту ( бета- гідроксикислоту ). Використовуйте хороший зволожуючий крем для зволоження та запобігання подальшому розвитку прищів.

Чи є постзапальна гіперпігментація постійною?

Постзапальна гіперпігментація (PIH) зникає сама по собі. Для зникнення темних плям може знадобитися 3-24 місяці. Може бути стійка гіперпігментація, яка відмовляється зникати сама по собі, що вимагає певного лікування.

З такою кількістю доступних варіантів лікування вам більше не доведеться жити з темною шкірою.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author