ᐈ Найбільший замок у світі – 10 найбільших замків світу – великі замки та фортеці – самі великі замки 2024

Estimated read time 1 min read

Незліченна кількість історій, як історичних, так і вигаданих, обертається навколо замків. Ці величні споруди є невід’ємною частиною багатьох культур і донині височіють як визначні пам’ятки архітектури. Природно, що найбільші замки, швидше за все, справляють враження на місцевих жителів і туристів, вирізаючи вражаючі фігури своїми розлогими стінами і високими шпилями.

Існує кілька різних способів кількісного визначення розміру замку, але в цьому списку представлені 10 найбільших замків за площею. Давайте дізнаємося трохи про 10 найбільших замків світу і подивимося, що вони можуть запропонувати з точки зору визначних пам’яток та історії.

10. Единбурзький замок вважається дуже великим

Площа: 117 квадратних кілометрів


Рік побудови: Початок 12 століття


Розташування Единбург, Шотландія


Відмітна особливість: Найстаріша збережена будівля в Единбурзі

Ця велична споруда стоїть на вершині вулканічної скелі, відомої як Касл-Рок, і сягає вражаючих 135 метрів над рівнем моря. Единбурзький замок двічі захоплювали британські війська і двічі відвойовували шотландці. Пізніше замок був укріплений гігантською гарматою Монс Мег, яку туристи можуть побачити і сьогодні.

Единбурзький замок стоїть гордо, як ніколи раніше, після того, як неодноразово був пошкоджений і перебудований протягом своєї історії, і став найбільш відвідуваною визначною пам’яткою Великобританії за межами Лондона. Окрім своєї багатої історії, замок може похвалитися низкою визначних пам’яток, серед яких знамениті “вушка лорда” або “вуха лорда”, які король Яків IV використовував для підслуховування нарад у залі внизу на початку 16-го століття.

Чи знаєте ви?

Ще одна визначна пам’ятка Единбурзького замку – Камінь Долі, відомий символ шотландської монархії, який був вивезений і використовувався на незліченних церемоніях коронації в Англії до того, як його повернули Шотландії в 1996 році.

9. Цитадель Алеппо дуже великий

Площа: 130 квадратних кілометрів


Рік побудови: 13 століття


Розташування Алеппо, Північна Сирія


Відмітна особливість: Найстаріше місто, яке досі заселене

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Стародавнє місто Алеппо протягом тисячоліть було перехрестям численних важливих торговельних шляхів, а прекрасний укріплений палац, що стоїть в його центрі, визнаний одним з найбільших і найстаріших замків у світі. Розкопки на пагорбі Аль-Карамель та прилеглих територіях підтвердили, що Алеппо є найстарішим містом у світі, яке досі заселене. Сама Цитадель була об’єктом численних вторгнень і конфліктів протягом всієї бурхливої історії Алеппо, і, на жаль, прийшла в занедбаний стан в результаті нещодавнього тривалого місцевого конфлікту. Незважаючи на занедбаний стан Цитаделі сьогодні, її все ще можна відвідувати, а розкопки продовжуються, намагаючись дізнатися більше про історію Алеппо.

Чи знаєте ви?

Цитадель Алеппо є головною туристичною визначною пам’яткою Сирії завдяки своїй прекрасній архітектурі та динамічній історії. Масивний замок здіймається на 50 метрів над сусідніми будівлями, слугуючи головним орієнтиром.

8. Високий Замок Хімедзі

Площа: 136 квадратних кілометрів


Рік побудови: 14 століття – 1609


Місцезнаходження Японія


Відмінна риса: Вражаючий білий екстер’єр

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в грудні 1993 року, замок Хімедзі є національним надбанням Японії та визначною пам’яткою, від якої перехоплює подих. Цю розкішну споруду ще називають “Замком білої чаплі”, посилаючись на її витончений, білий фасад, який зберігається в первозданному вигляді завдяки покриттю з білої штукатурки. Замку Хімедзі пощастило залишитися недоторканим, і він ніколи не зазнавав пошкоджень від воєн чи природних катаклізмів. Це один з дванадцяти оригінальних замків Японії.

Чи знаєте ви?

Замок Хімедзі має особливе культурне значення для японців, адже він символізує людину, яка живе в гармонії з природою. Ця концепція перегукується з витонченою архітектурою та плануванням, які, як кажуть, нагадують крила чаплі.

7. Будайський замок один з найбільших

Площа: 146 квадратних кілометрів


Рік побудови: 13 століття


Розташування Будапешт, Угорщина


Відмінна риса: Замкові сади і музеї

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Будайський замок, відомий як місце проведення різноманітних виставок та заходів, розташований на Замковій горі, на будайській стороні Будапешта. У цій історичній пам’ятці розташовано кілька різних музеїв, які надають відвідувачам можливість дізнатися про все – від місцевої історії до життя відомого угорського ілюзіоніста Гаррі Гудіні. За свою історію Будайський замок 31 раз піддавався облозі і зазнав значних пошкоджень під час різних конфліктів. Архітектурний стиль замку змінювався з кожною перебудовою або реконструкцією, і врешті-решт перетворився на менш пишну, більш імпозантну споруду, яку ми бачимо сьогодні.

Чи знаєте ви?

Хоча за відвідування самого Будайського замку стягується помірна плата, вхід до району Будайського замку та Замкових садів, як правило, безкоштовний. У Замкових садах часто проводяться тимчасові виставки та фестивалі.

6. Спішський замок – великий замок світу

Площа: 162 квадратних кілометра


Рік побудови: 12 – 15 століття


Розташування Східна Словаччина


Відмітна особливість: Неодноразове використання в якості знімального майданчика

Будучи спочатку романським, славний Спішський замок тепер має більше готичних елементів, які перетворили його на вражаючу руїну, що залишилася донині. Родина Чаків була останньою, хто жив у замку, і вони покинули його на початку 18 століття на користь більш комфортного житла. У 1780 році Спішський замок якось загорівся і продовжував руйнуватися, поки не був частково відновлений як офіційна власність Словаччини. Вражаючий, стражденний вигляд Спішського замку з тих пір використовувався як місце зйомок фільмів “Останній легіон” і “Серце дракона”.

Чи знаєте ви?

Місцеві жителі стверджують, що в Спішському замку мешкає “Біла пані” – покійна сестра володаря замку, яка померла від горя після того, як її юну підопічну викрали.

5. Один з найбільших замків Європи Замок Гогензальцбург

Площа: 178 квадратних кілометрів


Рік побудови: 1077 – 1519


Розташування Зальцбург, Австрія


Відмітна особливість: Найбільший збережений замок у Центральній Європі

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Найбільший повністю збережений замок у всій Центральній Європі, замок Гогензальцбург, спочатку був побудований для захисту князівства та архієпископів. Міцна фортеця чудово виконувала свою функцію і жодного разу не була захоплена ворожими військами. Ця приваблива австрійська пам’ятка вражає потужним силуетом на тлі панорами Зальцбурга і запрошує відвідувачів до численних музейних експонатів, які розповідають про життя архієпископів. Гості також можуть не поспішаючи оцінити зовнішню архітектуру замку Гогензальцбург, яка залишилася практично незмінною від свого історичного коріння.

Чи знаєте ви?

Замок Гогензальцбург має досить незвичний герб: лев, який тримає ріпку. Існують різні версії, як він міг з’явитися, але найбільш вірогідним поясненням є відображення сільськогосподарської спадщини родини архієпископа Койчаха.

4. Великий Віндзорський замок

Площа: 179 квадратних кілометрів


Рік побудови: 11 століття


Розташування Беркшир, Англія


Відмітна особливість: один з найстаріших палаців Великої Британії: Одна з офіційних резиденцій королеви

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Віндзорський замок часто називають найбільшим населеним замком у світі, і, безумовно, найбільшим в Англії. Це одна з офіційних резиденцій королеви Англії, яка проводить тут багато своїх приватних вихідних та відпусток. У верхньому корпусі, де розташовані приватні житлові апартаменти, також знаходиться шанована королівська бібліотека. Її фонди включають безцінні малюнки класичних майстрів, таких як Леонардо да Вінчі, Рафаель і Мікеланджело. Частина вмісту королівської бібліотеки була втрачена під час пожежі 1992 року, але більшість експонатів було благополучно знайдено, а пошкоджені частини замку відреставровано.

Чи знаєте ви?

Відвідати Віндзорський замок можна цілий рік – навіть коли там перебуває королева. Прапор Королівського штандарту майорить високо над Круглою вежею замку на знак того, що вона перебуває в гостях.

3. Майже найбільший замок в світі Празький замок

Розмір: 228 квадратних кілометрів


Рік побудови: 9 – 18 століття


Розташування Прага, Чехія


Відмітна особливість: найбільший цілісний замковий комплекс у світі: Найбільший цілісний замковий комплекс у світі

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Празький замок є найбільшим цілісним замковим комплексом у світі згідно з Книгою рекордів Гіннеса. Першою кам’яною будівлею цієї славетної споруди був костел Діви Марії, хоча до наших днів збереглися лише поодинокі залишки первісної споруди. За роки свого існування Празький замок пережив чотири великі реконструкції, що надало йому еклектичного архітектурного стилю. Основними помітними стилями в будівництві замкового комплексу є романський, готичний і бароковий. У Празькому замку знаходиться собор Святого Віта, над будівництвом якого працювало кілька століть і багато архітекторів. Вітражі є особливо цінним аспектом собору, їх розробив відомий художник Альфонс Муха.

Чи знаєте ви?

Стильні вікна Празького замку спостерігали за походженням слова “дефенестрація”, коли пара католицьких регентів та їхній секретар були викинуті з вікон за порушення права на свободу віросповідання.

2. Майже найбільший замок світу Форт Мехрангарх

Площа: 265 квадратних кілометрів


Рік побудови: 14 – 17 століття


Розташування Джодхпур, Індія


Відмітна особливість: Сім різних воріт

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Хоча жителі Індії називають такі грандіозні споруди фортами, а не замками, ця прекрасна фортеця, безперечно, вважається індійським еквівалентом замку і цілком заслуговує на своє місце в цьому списку. Ця вражаюча споруда має сім воріт, через які можна потрапити до форту, кожна з яких була зроблена різними правителями. Вражаючий замок розташований на скелястій кручі під назвою Бхакур-Черія, що в перекладі означає “Гора птахів”. Форт Мехрангарх – це історичне місце, овіяне легендами та переказами, в тому числі про прокляття та людські жертвоприношення.

Чи знаєте ви?

Далеко не суворий на вигляд, форт Мехрангарх щедро прикрашений. Вітражі, вигадливо розставлені дзеркала, фрески та золоті орнаменти роблять цей індійський замок справжнім дивом для споглядання.

1. Найбільший замок у світі Мальборк

Площа: 471 квадратних кілометрів


Рік побудови: 1274 – 1466


Розташування Мальборк, Польща


Відмінна риса: Цегляна конструкція

ᐈ Найбільший замок у світі - 10 найбільших замків світу - великі замки та фортеці - самі великі замки 2024

Замок Мальборк – найбільший замок у світі. Також відомий як Марієнбург або Замок Тевтонського ордену в Мальборку, ця польська пам’ятка вважається найбільшою цегляною фортецею у світі. Група німецьких хрестоносців, відомих як Тевтонські лицарі, збудували цю колосальну споруду, керуючись військовою стратегією. В унікальній цегляній споруді використовувалася червона цегла набагато більшого розміру, ніж та, яку ми зазвичай використовуємо сьогодні, що зробило цей замок і візуально вражаючим, і майже непроникним. Лише час і занепад зносили цей замок, коли він більше не використовувався, але, на щастя, був відреставрований протягом 19-20 століть.

Чи знаєте ви?

Сад і цвинтар замку Мальборк – це одне ціле, що відповідає середньовічній традиції. Тут досі поховані останки давно померлих лицарів і ченців монастиря.

Позначки:, , , , , , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author