ᐈ 4 найбільші клубки шпагату у світі – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Хоча деякі люди можуть асоціювати клубки шпагату з іграми котів, крихітні екземпляри, з якими бавляться наші котячі друзі, є лише початком – деякі клубки важать тисячі фунтів і є вищими за дорослу людину!

Як ми часто бачимо у світових рекордах, багато людей стверджують, що їм вдалося сплести найбільший клубок зі шпагату у світі. Хоча справжній переможець може бути лише один, кілька інших учасників все ще займають почесні місця за розміром. Читайте далі, щоб дізнатися більше про 4 найбільші клубки шпагату в світі, а також про те, як кожен з них виріс до приголомшливих розмірів, які роблять їх відомими сьогодні.

4. Найбільший клубок нейлонового шпагату

Розмір: 12.6 метрів в окружності, 5 443 кілограмів


Місцезнаходження: Бренсон, Міссурі, США


Рік створення: 1987


Творець: J.C. Payne

ᐈ 4 найбільші клубки шпагату у світі - самі великі 2024

З 1987 по 1991 рік чоловік, відомий як Джей Сі Пейн, збирав нейлоновий шпагат з якомога більшої кількості сусідніх молочних заводів і ранчо. Потім він почав скручувати те, що, безсумнівно, мало стати світовим рекордсменом. Пейн підтвердив своє творіння у Книзі рекордів Гіннеса як найбільший у світі клубок нейлонового шпагату, а невдовзі придумав, як заробити на своєму дорогоцінному рекордсмені. У 1993 році Пейн продав свою кулю з нейлонового шпагату музею Ріплі “Хочеш – вір, хочеш – ні”, і дехто стверджує, що він заробив на цьому 25 000 доларів.

Чи знаєте ви?

Музей Ріплі в Бренсоні, штат Міссурі, в якому зберігається клубок Пейна, за словами менеджера Джона Діксона, був побудований навколо цієї дивовижі! Щоб витягти масивний клубок шпагату, довелося б розібрати частину будівлі.

3. Найбільша куля з сизалевого шпагату, побудована однією людиною

Розмір: 3.6 метрів у діаметрі, 7 892 кілограмів


Місцезнаходження: Дарвін, штат Міннесота, США


Рік створння: 1950


Творець: Френсіс А. Джонсон

ᐈ 4 найбільші клубки шпагату у світі - самі великі 2024

Цей клубок шпагату став відомим як один з найбільших придорожніх атракціонів у всьому штаті Міннесота, а почалося все з простого дозвілля. Френсіс Джонсон мав репутацію дещо ексцентричного чоловіка, і його невимушене хобі скручувати сизалеві шпагати швидко перетворилося на цілеспрямований проект. Фактично, Джонсон проводив по чотири години на день, щодня, протягом 29 років, скручуючи свій дивовижний клубок з сизалевого шпагату.

Спочатку Джонсон почав скручувати у своєму підвалі, але згодом йому довелося винести свій проект на вулицю, поки він не став занадто великим, щоб пролізти через дверний отвір. Опинившись на вулиці, він використовував залізничний домкрат, щоб обертати кулю і допомагати їй зберігати рівномірну сферичну форму.

Чи знаєте ви?

Хоча Джонсон спочатку почав катати кулю з власного шпагату, сусідні фермери дізналися про його проект і почали жертвувати свій власний сизалевий шпагат, щоб зробити свій внесок в атракціон, що зароджується.

2. Колишній найважчий клубок шпагату

Розмір: 9 652 кілограмів


Місцезнаходження: Озеро Небагамон, штат Вісконсін, США


Рік створення: 1979


Творець: Джеймс Френк Котера

ᐈ 4 найбільші клубки шпагату у світі - самі великі 2024

Хоча цей гігантський клубок шпагату кілька років був найважчим і найбільшим клубком шпагату у світі, він був перевершений і переважений. Цей важкий клубок шпагату сконструював Джеймс Френк Котера, якого часто називають “JFK” або “Бабак”. Починаючи з 1979 року, він витрачав чотири дні щотижня на обмотування незліченної кількості мішків шпагату навколо цього проекту, і стверджує, що не планує припиняти обмотування до самої смерті.

Котера з гордістю розповів історію про те, як він вірить, що отримав послання від Бога, який сказав йому припинити пити і змінити своє життя. Він каже, що Бог сказав йому, що якщо він кине пити, то стане відомим як “єдиний у світі справжній бабак Джона Кеннеді, який обмотує шпагатом”.

Чи знаєте ви?

На додаток до своєї гордості і радості, Котера також виготовив менший клубок шпагату, відомий як “Джуніор”, який важить 21 кілограм на честь його власного 1947 року народження.

1. Найбільша куля з сизалевого шпагату, створена громадою

Розмір: 12.5 метрів в окружності, 9 059+ кілограмів


Місцезнаходження: Кокер-Сіті, Канзас, США


Рік створення: 1953


Творець: Френк Стоубер та інші

ᐈ 4 найбільші клубки шпагату у світі - самі великі 2024

Куля з сизалевого шпагату в Кокер-Сіті, штат Канзас, є найбільшою кулею у світі. Чоловік на ім’я Френк Стоубер почав намотувати шпагат у 1953 році, а завершену кулю подарував Кокер-Сіті у 1961 році. Очевидно, Стоубер почав скручувати старий шпагат з тюків сіна, яким він годував свою худобу, і продовжував робити це протягом багатьох років як цікавий спосіб провести час.

Ця всесвітньо відома пам’ятка вже вражала, коли Штобер передав її у спадок, і вона тільки збільшується – місто проводить щорічний “шпагатний марафон” щороку в серпні, де відвідувачі та члени громади можуть взяти участь у створенні ще більшої кулі з сизалевого шпагату.

Чи знаєте ви?

На той час, коли Стоубер подарував свою кулю з шпагату місту Кокер-Сіті, він встиг сплести 487 кілограмів шпагату у величезну сферу

Позначки:, , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author