ᐈ 10 найбільших компаній світу – великі компанії – самі великі 2024

Estimated read time 1 min read

Зі зростанням людського суспільства зростав і попит на послуги та товари, які забезпечують процвітання економіки. У 21 столітті великі корпорації є більш успішними, ніж будь-коли, і деякі з них зуміли накопичити приголомшливі статки. Найбільші компанії можуть накопичити сотні мільярдів доларів ринкової вартості, що змушує багатьох людей шкодувати, що вони не інвестували в їхні акції, коли мали таку можливість!

Тож, наскільки високою може бути вартість найбільших компаній? Сьогодні ми розглянемо 10 найбільших компаній світу за ринковою вартістю.

10. Компанія ExxonMobil

Ринкова вартість: $344,1 млрд


Розташування штаб-квартири: Ірвінг, Техас, США


Рік заснування: 1999


Генеральний директор: Даррен Вудс

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Ця багатонаціональна нафтогазова корпорація працює в сегментах видобутку, переробки та хімічної промисловості. Вона визнана найбільшою у світі міжнародною нафтогазовою компанією, акції якої котируються на біржі, і володіє найбільшими у світі інтегрованими нафтопереробними потужностями.

Чи знаєте ви?

У 1870 році Джон Д. Рокфеллер створив Стандартну нафтову компанію, яка стала основою для Стандартної нафтової компанії Нью-Джерсі і Стандартної нафтової компанії Нью-Йорка. Відома нам сьогодні компанія ExxonMobil була утворена в результаті злиття цих двох компаній.

9. Компанія JPMorgan Chase

Ринкова вартість: $387,7 млрд


Місцезнаходження штаб-квартири: Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США


Рік заснування: 2000


Генеральний диектор: Джеймі Дімон

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Цей багатонаціональний інвестиційний банк і компанія з надання фінансових послуг був утворений в результаті злиття J.P. Morgan & Co. і The Chase Manhattan Corporation. Це один з найбільших банків у світі за вартістю активів, який надає різноманітні послуги з управління активами та капіталом. JPMorgan Chase вважається банком Bulge Bracket, що означає, що його клієнтами зазвичай є надзвичайно великі установи.

Чи знаєте ви?

JPMorgan Chase має мільйони клієнтів на більш ніж 100 ринках. У ньому також працює приголомшлива кількість співробітників – 250 000 осіб.

8. Компанія Tencent Holdings

Ринкова вартість: $491,3 млрд


Розташування штаб-квартири: Шеньчжень, Китай


Рік заснування: 1998


Генеральний диретор: Ма Хуатенг

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Tencent Holdings вважається однією з найбільш інноваційних компаній світу з однією з найвищих цінностей бренду. Дочірні компанії цього величезного багатонаціонального інвестиційного холдингу в основному спеціалізуються на розвагах, штучному інтелекті та інтернет-технологіях. Tencent Holdings наразі є найбільшим конкурентом Alibaba і потужним виробником ігор та додатків для ПК і смартфонів.

Чи знаєте ви?

Tencent Holdings заявляє, що хоче стати “найповажнішим інтернет-підприємством у світі”.

7. Фірма Berkshire Hathaway Inc.

Ринкова вартість: $491,9 млрд


Розташування штаб-квартири: Омаха, штат Північна Невада, США


Рік заснування: 1839


Генеральний директор: Уоррен Баффет

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Berkshire Hathaway Inc. – це багатонаціональна конгломератна холдингова компанія, яка володіє іншими великими компаніями, такими як GEICO, Duracell, Fruit of the Loom і Helzberg Diamonds. Генеральний директор Уоррен Баффет створив Berkshire Hathaway, придбавши компанії, які, на його думку, були недооцінені, а потім надавши їхнім менеджерам значну свободу для розвитку.

Чи знаєте ви?

Berkshire Hathaway Inc. спочатку починалася як група текстильних фабрик. Пізніше Уоррен Баффет сказав, що вважав свої інвестиції в акції Berkshire нерозумним кроком. хоче стати “найповажнішим інтернет-підприємством у світі”.

6. Компанія Alibaba

Ринкова вартість: $499,4 млрд


Розташування штаб-квартири: Ханчжоу, Китай


Рік заснування: 1999


Генеральний директор: Даніель Чжан

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Alibaba була створена командою на чолі з Джеком Ма, вчителем англійської мови в Ханчжоу. Джек також був засновником China Yellowpages, яка вважається першою інтернет-компанією в Китаї. Alibaba є найбільшою компанією в Китаї, що займається інтернет-торгівлею, електронними платіжними послугами та технологіями.

Чи знаєте ви?

На сайти та послуги Alibaba припадає близько 80% всієї електронної комерції та понад 60% посилок, що доставляються в Китаї.

5. Компанія Facebook

Ринкова вартість: $541,5 млрд


Місцезнаходження штаб-квартири: Менло-Парк, Каліфорнія, США


Рік заснування: 2004


Генеральний директор: Марк Цукерберг

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Facebook, на сьогоднішній день найбільша соціальна мережа у світі, була заснована студентом Гарварду Марком Цукербергом. Спочатку він планував, що Facebook буде використовуватися студентами Гарварду як інструмент для налагодження контактів. Соціальна мережа набула популярності, як пожежа, і через кілька років була відкрита для громадськості.

Чи знаєте ви?

Багато людей вважають соціальні мережі марною тратою часу і не схвалюють їх використання. Facebook заборонений у таких країнах, як Китай, Іран, Бангладеш і Північна Корея.

4. Корпорація Microsoft

Ринкова вартість: $750,6 млрд


Розташування штаб-квартири: Редмонд, штат Вашингтон, США


Рік заснування: 1975


Генеральний директор: Сатья Наделла

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Корпорація Microsoft була заснована Біллом Гейтсом та Полом Г. Алленом, які почали свою діяльність з удосконалення існуючих мов програмування та розробки нових. Microsoft придбала операційну систему в іншої компанії і модифікувала її, створивши MS-DOS, яка потім стрімко злетіла в популярності. Зараз Microsoft настільки успішна, що принаймні один з її продуктів присутній майже на кожному персональному комп’ютері у світі.

Чи знаєте ви?

Приваблива назва “Microsoft” – це портманто зі слів “мікрокомп’ютер” і “програмне забезпечення”. Facebook заборонений у таких країнах, як Китай, Іран, Бангладеш, Північна Корея та Бангладеш.

3. Компанія Alphabet

Ринкова вартість: $766.4 млрд


Місцезнаходження штаб-квартири: Маунтін-В’ю, Каліфорнія, США


Рік заснування: 2015


Генеральний директор: Ларрі Пейдж

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Alphabet – це материнська компанія Google та кількох її колишніх дочірніх компаній, яка була створена в результаті корпоративної реструктуризації Google, що відбулася у 2015 році. Цей корпоративний крок був зроблений з метою оптимізації Google і більш ефективного розподілу ресурсів в інших компаніях, таких як YouTube, Android і Chrome.

Чи знаєте ви?

Плани Ларрі Пейджа щодо створення Alphabet та реструктуризації Google виношувалися роками, але він просто замовчував їх. Він назвав проект “Javelin”.

2. Компанія Amazon.com

Ринкова вартість: $777,8 млрд


Розташування штаб-квартири: Сіетл, штат Вашингтон, США


Рік заснування: 1994


Генеральний директор: Джефф Безос

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Amazon.com – це загальновизнане ім’я, яке вважається першопрохідцем у сфері онлайн-торгівлі. Коли засновник компанії Джефф Безос вперше сів за мозковий штурм, він склав список з 20 товарів, які, на його думку, будуть добре продаватися в Інтернеті. Він продовжував звужувати список, врешті-решт обравши книжки як основний напрямок своєї діяльності. Пристрої для читання електронних книг Kindle компанії залишаються популярними і сьогодні.

Чи знаєте ви?

Якщо ви відчуваєте себе благодійником, фонд AmazonSmile Foundation жертвує 0,5% від вартості покупки своїх товарів на вибір покупця з переліку благодійних організацій.

1. Компанія Apple Inc.

Ринкова вартість: $926,9 млрд


Розташування штаб-квартири: Купертіно, Каліфорнія, США


Рік заснування: 1976


Генеральний директор: Тім Кук

ᐈ 10 найбільших компаній світу - великі компанії - самі великі 2024

Apple Inc. є найбільшою компанією у світі. Хоча її початкова назва була “Комп’ютерна компанія Apple”, зараз вона пропонує своїм клієнтам різноманітні пристрої та програмне забезпечення. Окрім своїх інноваційних продуктів, Apple пишається своїми зусиллями, спрямованими на захист довкілля. Станом на 2018 рік усі її об’єкти на 100% працюють на відновлюваних джерелах енергії.

Чи знаєте ви?

Багато людей вважають покійного Стіва Джобса обличчям Apple, і це цілком зрозуміло – саме його любов до яблук дала назву компанії. Однак насправді він був співзасновником Apple разом зі Стівом Возняком та Рональдом Вейном.

Позначки:, , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author