На що звертати при виборі ДБЖ

Estimated read time 1 min read
UPS (Uninterruptible Power Supply) дослівно в перекладі означає Джерело безперебійного живлення. У Польщі його частіше називають джерелом безперебійного живлення або ж просто ДБЖ. Коротко, ДБЖ-це пристрій, оснащений батареєю, яка збирає електроенергію, передану пристроям, підключеним до ДБЖ, у разі розмикання. Як мінімум, таке було його перше призначення.

Ті, хто думає, що джерело безперебійного живлення — даний пристрій, єдина функція якого — підтримувати роботу комп’ютера при відключенні електрики, помиляються. Сучасні джерела безперебійного живлення виконують абсолютно іншу функцію — здебільшого профілактичну. Вони оберігають підключені до них пристрої від перешкод з електричної мережі. А якщо ви хочете купити якісний ДБЖ, переходить в інтернет магазин за посиланням https://elektrokonyk.com.ua/ups-dbzh/.

Скільки разів ваш комп’ютер перезавантажувався в ході роботи без особливої причини? Більшість фахівців в даному випадку починають припускати апаратний збій, але причина може бути зовсім в іншому. Несподіваний, але нетривалий стрибок або падіння напруги. Захід, який досить не просто задокументувати.

Типи ДБЖ

На ринку можна знайти багато джерел безперебійного живлення, які для звичного покупця відрізняються здебільшого вартістю. Але чи дійсно всі ДБЖ працюють однаково? Серед ДБЖ, які ми розглядаємо в даній публікації, є три основні групи:

 • Джерела безперебійного живлення з званим пасивним резервом, часто іменовані просто off-line
 • Джерела безперебійного живлення з лінійно-інтерактивною топологією
 • Джерела безперебійного живлення з подвійним перетворенням, або ж просто on-line.

Автономні джерела живлення дешеві, але забезпечують лише базовий захист від перебоїв в подачі електричної енергії. Крім того, до них можна включати не всі пристрої, а виключно ті, які як правило справляються зі специфічним для них анодним напругою.

Лінійно-інтерактивні джерела живлення базуються на Автономній конструкції, але мають досить таки великі можливості. Вони оберігають не тільки від втрати напруги живлення, але і від перешкод в мережі. Вони дорожче, ніж в офлайні, але все таки по кишені багатьом покупцям. Залежно від виробника і моделі, вони можуть застосовуватися для живлення пристроїв, що містять двигуни.

Джерела живлення On-line забезпечують комплексний захист, генерують ідеальне анодне напруга і можуть застосовуватися для живлення найбільш чутливих навантажень. На превеликий жаль, за подібний захист доводиться дорого платити. Додатковим мінусом вважається досить висока втрата енергії, викликана способом їх роботи.

Як підібрати джерело безперебійного живлення

Ми підбираємо джерело безперебійного живлення відповідно до наших потреб, визначаючи його ключові показники. Найбільш важливими вважаються форма анодного напруги, Час роботи від акумулятора, потужність і наявність комунікаційного роз’єму. Дуже корисні зручна панель управління з можливістю глушіння сигналу хвилювання, можливість заміни батарей або додаткових протинапружених фільтрів, і ще відповідний термін гарантії. Однак не потрібно покладатися на фізичні характеристики джерел живлення, тобто зовнішній вигляд, вага або відомі «водні властивості».

Щоб спростити вибір потрібного ДБЖ, ми розділили їх за призначенням, тобто:

 • ДБЖ для дому
 • Домашній ДБЖ — для живлення пристроїв, відмінних від комп’ютера
 • ДБЖ для малого підприємства або однієї робочої станції
 • ДБЖ для більш великої компанії, для декількох або більше робочих станцій
 • ДБЖ для захисту серверів і мережевих пристроїв
 • ДБЖ для спеціальних застосувань

Головним джерелом перешкод в мережі є самі пристрої. Це особливо стосується поганої якості пристроїв, і ще пристроїв з дуже високою потужністю або невірно підключених.

Чи знаєте ви, що двигун ліфта у вашому багатоквартирному будинку буде причиною несправності вашого ПК? Це, зрозуміло, крайній варіант, але цілком можливий. Машина для прання, що працює на такій же «фазі», може мати подібний ефект. На превеликий жаль, зараз все більше і більше пристроїв живляться від мережі-таким чином ми не можемо уникнути перешкод. Вам необхідно тільки захистити себе від них. Але перш ніж перейти до методів захисту, потрібно дізнатися, що нас чекає.

Чому ми застосовуємо джерела безперебійного живлення?

Більшість користувачів комп’ютерів не особливо зацікавлені в харчуванні власних побутових пристроїв. Ми звикли, що в розетці є «електрика» і підключені до неї пристрої працюють, як годиться. Непогано, якщо підключений пристрій має звичайну конструкцію, наприклад, чайник, і на його роботу впливає дуже мало факторів. Ще гірше, якщо ми приєднуємо складну електроніку, якій для правильної роботи потрібні відповідні параметри живлення.

Харчування пристроїв електричним струмом-досить не просте питання, повне і детальне з’ясування якого, зрозуміло, виходить за рамки даного керівництва.

Три головних параметра електромережі:

 • ефективна напруга
 • частота
 • форма кривої напруги.

У Польщі такі параметри визначені стандартом PN — IEC 60038, і вони становлять 230 В, 50 Гц, синусоїдальна хвилеподібна форма. Зрозуміло, те, що ми отримуємо «в розетку», часто далеко від норми.

В електромережі з’являються різні обурення, пов’язані як з працюючими в ній пристроями, так і з зовнішніми причинами. Переважна більшість збурень відбувається на час, і їх тривалість не перевищує декількох секунд. Але навіть даний тип перешкод може привести до великих пошкоджень обладнання, підключеного до мережі.

Які типи збурень з’являються в мережі електричного постачання?

Відхилення і зміна напруги. Стандарт в Польщі враховує в якості правильного напруги 230 в — + 10%. Так що в дійсності в розетці може бути від 207 до 253 В, і все буде в порядку. Відхилення-це довге коливання напруги таким чином, що воно перестає підходити стандарту. З іншого боку, флуктуація — це та сама зміна, але відбувається протягом короткого періоду часу. Обидва стани перешкод викликані включенням в мережу пристроїв високої потужності. Коливання може бути викликано раніше згаданим мотором ліфта в будівлі, а відхилення — духовкою електричні плити в нашій квартирі.

Спотворення напруги живлення. Параметром, що описує рівень спотворень синусоїдальної хвилі, вважається так званий показник THD (Total Harmonic Distortion). Польський стандарт визначає, що рівень цього спотворення не повинен бути більше 5%. Вирішальним фактором, що вносить даний тип спотворень, вважаються пристрої, що живляться від імпульсних джерел живлення, тому, як не дивно, і комп’ютери.

Перенапруга. Самим з досить небезпечних станів мережевих перешкод вважається перенапруження. Це короткострокове, але непередбачене збільшення напруги в мережі, важливий елемент якого викликаний близькими ударами блискавки. Даний тип перешкод теж може бути викликаний відключенням великих індуктивних навантажень — наприклад, нещасливого двигуна ліфта в будівлі.

Напруга живлення зменшується. Це неспокійний стан, який можна практично легко спостерігати. Фейди також можна розділити на дві групи. Нетривалі, від яких відмінно оберігають джерела безперебійного живлення, і довгострокові, від яких може захистити хіба що генератор з відповідним запасом палива.

Я торкнувся тільки найголовніші з них. Багато з них захищені правильно підібраним ДБЖ. Тепер будь-якому з нас доведеться дати відповідь на питання, чи варто застосовувати ДБЖ.Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author