Яскраво жовта сеча у кішки

Estimated read time 1 min read

Сеча собою являє речовина, яка виводить організм. Воно містить в собі пристойну кількість шлаків і токсинів. Сеча, що отримується в результаті правильної роботи нирок, відфільтровують кров, світло-жовтого кольору. Фарбування урини може несуттєво змінюватися, в залежності від продуктів, які споживало тварина.

За день з організму виділяється певна кількість сечі. Даний процес називається діурезом. Склад урини визначається рядом моментів. Це показники температури, вологість повітря. Також склад сечі залежить від активності кішки, її статі і віку, а ще стану організму. Фарбування сечі відбувається завдяки нестандартного пігменту, похідного білірубіну (токсична речовина). Пристойна кількість рідини, що виводиться нирками, призводить до того, що сеча матиме нейтральний, слабожелтий забарвлення. При цьому яскраво-жовта сеча, з медовим відтінком, зустрічається при сильній концентрації.

Протягом доби забарвлення сечі може змінюватися, що не повинно нагнітати паніку у власника. Однак якщо у тварини зустрічається стійке фарбування сечі в яскравий жовтий колір, а ще є додаткова симптоматика, рекомендується негайно звернутися до ветеринара за допомогою. В умовах стаціонару клініки проводяться дослідження, в ході яких виявляється причина патологічних змін. Потрібно розуміти, що може викликати зміну забарвлення сечі і як захистити власну кішку від самих різних хвороб.

Причини, що провокують зміни кольору сечі у кішки

Нормальним вважається для кішки фарбування урини в жовтий колір. У певних джерелах згадується порівняння з кольором соломи. Подібний стан не вимагає сторонніх втручань. Потемніння сечі спостерігається у кішки після довгого перебування на вулиці або ж під час спеки року. При цьому доводиться стежити, чи не виникла у кішки дегідратація (зневоднення). Як тільки поклади втраченої рідини з організму заповняться, колір сечі стане колишнім.

Яскраво-жовта сеча у кішки, подібна за кольором з соком свіжовичавленого апельсинового соку – привід бити тривогу. Такі ж зміни вказують на серйозні патології, які пов’язані з порушенням функцій гепатобіліарної і ренальної систем. Головними факторами, що провокують зміну забарвлення сечі у тварин, стають:

  • Пошкодження структурних елементів крові-еритроцитів. Червоні кров’яні тільця починають зруйнуються під дією токсинів, які проникли в організм або ж в результаті згубної діяльності кровепаразитів. Розвиваються серйозні патології. Поразка еритроцитів у тварин і зміна кольору сечі, зустрічається при ураженні лептоспірозом і піроплазмозом (до відома, піроплазмоз у кішок був встановлений тільки в 2005 році, до таких пір, вважали, що хворіють виключно собаки).
  • Дегідратація організму-з’являється у важких формах і призводить до того, що рідини сильно не вистачає, а сухий залишок є. При цьому сеча виділяється, як і раніше, але в менших кількостях і має змістовну яскраво-жовте забарвлення.
  • Захворювання жовчовивідних шляхів і самого жовчного – розвиваються патологічні стани в зв’язку з закупорками проток з’явилися камінням, глистами або новоутвореннями. .

Помітивши, що кішка мочитися темною жовтою сечею, при цьому спостерігаються симптоми загального нездоров’я, рекомендується звернутися за допомогою до фахівців. У побутових умовах встановити причину, а ще призначити лікування, не можливо. Потрібно провести ряд досліджень, серед яких основними є – клінічний аналіз сечі і хімічна панель.

Зміна кольору урини, коли вона ставати яскраво-жовтого кольору, не завжди ознака розвитку патологічних процесів. Фарбування урини може помінятися при довгому вживанні антибіотиків. Колір сечі обумовлюється нітрофуранами, препаратами, які застосовуються в боротьбі з інфекційними агентами вражаючими сечовий міхур, ниркові структури і уретральний канал.

Під час постановки діагнозу і визначення причини змін, доктор передбачає не тільки зміна забарвлення урини. Важливо вивчення каламутних суспензій, навіть в сечі, яка має звичайний колір. Це може говорити про початок процесів патології.

Каламутність сечі діагностується при запаленнях сечового міхура і захворюваннях ниркових структур. Зміна щільності і виникнення каламутності іноді говорить про розвиток злоякісних новоутворень. Довгі запалення в сечовидільної системи в результаті призводять до застійних явищ. Кішка ставати млявою, апатичною. На тлі застійних явищ сечі, розвивається зворотний процес абсорбції речовин, що виникли в результаті процесів обміну, провокуючи інтоксикацію організму і уремію. Останнє вважається найбільш небезпечним станом, що провокує ураження роботи центральної нервової системи. У хворої тварини з синдромом уремії з’являються неврологічні зміни, парези і припадкові стани.

Прозора сеча також не рахується показником норми. Відсутність характерного солом’яного кольору сечі сигналізує про дуже високому виділенні урини на тлі полідипсії, що отличительно для хвороб ендокринної системи. Спровокувати появу прозорої сечі у кішки можуть патологічні зміни в щитовидній залозі і корі надниркових залоз.

Сеча може бути бурого відтінку, обумовленого наявністю великої кількості в урине міоглобіну, нестандартного пігменту, протеїнового Походження. Це протеїн, відмітний для м’язових волокон, а виникнення міоглобіну в сечі – сигнал про початок процесі руйнування м’язів. Міоглобін може з’являтися в урине іноді при дуже високих фіз.навантаженнях, а через час самостійно пропадає. В іншому випадку, бура сеча у кішки вказує на серйозні патологічні зміни.

Будь-які зміни патологічного плану в організмі тварини, а зокрема в печінці та нирках, відрізняються конкретною симптоматикою. Кішка страждає від дискомфортних почуттів, а ще може відчувати біль. Спроби сходити на лоток змушують тварина негарно гнутися і виробляти крики болю. З’являється хвилювання, що супроводжує будь-який позив до походу в туалет.

Поставити точний діагноз можливо тільки в умовах стаціонару клініки на підставі лабораторних та інструментальних досліджень.

Не потрібно займатися самолікуванням і затягувати з візитом до ветеринара, так як поява у кішки яскраво-жовтої сечі небезпечно розвитком значних складнощів, аж до летального результату.

Діагностика допустимих хвороб

Головне завдання ветлікаря-виявити важливий фактор, що спровокував виникнення відмінних симптомів у кішки. Рекомендується ретельно подивитися за кішкою будинку, перед тим як відвідувати фахівця. На огляді у лікаря характеристики дозволять точніше поставити правильний діагноз, прискоривши перевірку. Зі свого боку, це потрібно для призначення адекватної схеми лікування, що має максимальну ефективність. Власнику тварини бажано підкреслити наступні пункти:

  • Тип виділення сечі. Рекомендується поспостерігати, як кішка ходить на лоток, можливо вона проявляє хвилювання і дискомфорт, спостерігаються крики в процесі сечовипускання.
  • Кількість виділеної урини. Доктор обов’язково запитає, скільки сечі виділилося у кішки з початку зміни відтінку. Зміна обсягу сечі (збільшення кількості виділеної урини або зменшення), що не пов’язано з факторами фізіологічного типу (активністю або жарким періодом пори року), прямий сигнал, який свідчить про початок патологічних змін в системі нирок і сечового міхура.
  • Специфіка запаху. Істотна складова діагностики для визначення виду патологічного процесу. Зміна кольору сечі, що супроводжується відразливим, гнильним запахом, провокується запальними процесами, що з’являються на тлі активізації та розвитку патогенної бактеріальної мікрофлори. Поява запаху аміаку-серйозний сигнал, який вказує на розвиток недостатності ниркових структур. Присутність запаху лаку для нігтів в сечі (ацетон) – явне свідчення ендокринних порушень (цукровий діабет).
  • Зміна характеристик струменя. Сечовий міхур без патологічних змін, спорожняється систематично, без перешкод. Якщо по ходу струменя трапляються якісь перешкоди, сеча не виходить нормально. У кота переривається Цівка, частіше вказує на розвиток сечокам’яної хвороби і запалень в передміхуровій залозі. Зміна струменя діагностується і при механічних пошкодженнях хребта і пухлинах, що локалізуються в області ренальної системи і хребта.
  • Присутність крові в сечі і нетримання. Чи не можливість контролювати сечовипускання, особливо у дорослої кішки – не ознака порушень в поведінці, а сигнал, який вказує на запальний процес. Кров, виявлена в сечі – ознака, наявності каменів в сечовидільної системи, які по ходу руху дратують слизові оболонки. Кров може бути свідченням злоякісних пухлин не тільки в самих нирках, але і в інших системах.

Потрібно призначення рентгенографічного та ультразвукового досліджень для точної постановки діагнозу. Інструментальні методики дослідження дозволяють побачити стан самого міхура і нирок.

Проводяться також забір крові у кішки для проведення хімічного і загального аналізу. Це необхідно для діагностування допустимих кровопаразитарних патологій.

Терапія і профілактика

Причина, що послужила пусковим механізмом для зміни відтінку урини, визначає тип лікування. У разі кровопаразитарних хвороб, що відрізняються вираженою симптоматикою, призначаються спеціалізовані ліки, активно ведуть боротьбу з патогенами.

При захворюваннях запального типу в ренальної системі, призначаються протимікробні препарати. Призначаються антибіотики індивідуальним курсом, який коригує лікар який лікує.

Якщо ж при діагностиці було встановлено наявність конкрементів в нирках, проводитися лікування хірургічним шляхом. Можливо, знадобиться дроблення каменів ударно-хвильовим методом з подальшим виведенням залишків каменів. У важких випадках, проводитися порожнинна операція.

Обов’язковий пункт терапії-введення полівітамінних комплексів, а ще іммунномоделірующіх препаратів. З метою попередження хвороб, що супроводжуються зміною кольору сечі, потрібно систематично відвідувати ветлікаря і дотримуватися норм утримання тварини, приділяючи йому дуже багато уваги.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,

You May Also Like

More From Author