Як кішки реагують на зміну погоди

Estimated read time 1 min read

Зміна настрою і загального самопочуття в зв’язку зі зміною атмосферних умов – нормальна практика для людей. Що стосується вихованців проживають в будинку, то вони теж сприйнятливі до змін метеоумов.

Відмінність одна-кішки не здатні сказати, що їх хвилює. Але зрозуміти реакцію тварини на зміну погоди, можна по поведінці улюбленця. Тварина стає пригніченим, регулярно намагається сховатися і довше спати.

Всі тварини пов’язані пов’язані з природою, тому реакція на зміну атмосферних умов вважається фізіологічно обумовленим. Фахівці, які проводили дослідження для з’ясування причин, чому кішки реагують на зміну погоди, так і не змогли виявити важливих факторів.

У більшості випадків вважають, що велику роль в реагуванні на зміну метеоумов, грає особливе будова, а якщо бути точним, чутливість вестибулярного апарату. При зміні метеоумов, змінюється атмосферний тиск, провокуючи вібрацію в барабанній перетинці. Барабанна перетинка реагує не тільки на тиск, але і на зміну повітряної вологості. Все це в комплексі призводить до зміни поведінки тварини.

Відзначається, що кішки, які мають безкоштовний доступ на вулицю, сприйнятливі до перепадів погодних умов набагато більше, ніж домашні вихованці, які проживають виключно в квартирних умовах. Найбільш «поганими» синоптиками, є лисі породи кішок. Вони скручуються в клубок при будь-яких умовах погоди і вважають за краще ховатися під ковдрою навіть в літній період.

Як кішки реагують на зміну погоди

Організм одомашнених тварин зберіг ряд ключових функцій, які допомагають кішкам вижити в диких умовах. Домашні улюбленці здатні реагувати на швидку зміну температури повітря, а ще опадів у вигляді дощу або снігу.

Механізму, який може допомагати чітко віщувати погоду, вчені у кішок не знайшли. Але є кілька гіпотез, максимально наближено пояснюють реагування кішки на зміну погоди.

Перша особливість котячого організму-чуйна барабанна перетинка і злагоджено працює система у внутрішньому вусі. Це дає можливість відчувати наближення змін тиску в атмосфері.

Висока вологість повітря-в основному, провісник дощу або снігу, відчувається тваринам як свербіж в області вушної раковини. Кішка може старанно вмивати вушні раковини в бажанні позбутися від дискомфортних почуттів.

Зміна тиску атмосфери має безпосередній вплив у кішок на роботу травного тракту, а зокрема – шлунка. Тварина на тлі даних процесів намагається знайти траву, щоб пожувати її або ж п’є більш ніж зазвичай, води.

Чи є у кішок інші механізми, які здатні передвіщати чітко погоду або ж вони користуються перерахованими вище, не відомо. Не звертаючи уваги на це більшість власників кішок, ретельно спостерігаючи за зміною в поведінці тварини при зміні погоди, відзначають, що тварина дуже чуйно відчуває настання холодів, дощу і навіть бурі.

Крім цього, кішки, також як собаки і ряд інших тварин, прекрасно реагують на найрізноманітніші вібрації в повітрі, а ще перепадів тиску, що дає можливість тваринам передвіщати серйозні стихійні лиха, наприклад смерчі, землетруси та інші натуральні лиха.

Зрозуміти, що гряде зміна атмосферних умов з поведінки кішки, можна, ретельно зазначивши ряд відмінних ознак. Основними вважаються:

  • млявість-кішка любить більше спати і менше рухатися;
  • відмова від корму, вибірковий або повний (тварина може відчувати голод, підходить до миски з їжею і йде);
  • зміна місця відпочинку-кішка змінює улюблений гамачок або лежак на крісло, стілець біля батареї або хазяйську ліжко;
  • зміна поведінки-тварина не дається себе погладити, а якщо і дає можливість це, то на якийсь час.

В даному випадку робити спроби виправити ситуацію немає необхідності. Як тільки погода помінятися, стан улюбленця покращитися. У цей період можна давати кішці улюблені ласощі, збагачені вітамінами або мінералами.

Необхідно виділити, що уважне спостереження за поведінкою кішки при передбачуваних змінах атмосферних умов, дає можливість визначити наявність допустимих хвороб.

Так, у кішок на ранній стадії розвитку артриту, дуже часто зустрічається пригнічений стан і кульгавість. Чим раніше тварина буде показано професіоналу, тим вище шанси на успішне лікування.

Деякі кішки можуть покашлювати під час несприятливих метеоумов. Такі ж зміни можуть бути симптомом серцевих патологій. З першого погляду, зв’язок підозріла. Насправді, атмосферний тиск впливає на тиск в артеріях. При підвищенні тиску артерій, робота серця збільшується і з’являються можливі порушення.

Артрити-досить постійна патологія в області суглобів, діагностується у домашніх кішок, особливо в похилому віці. Говорити про запальні процеси в області суглобів тварини, можуть – відсутність активності тварини під час сирої погоди або в холодний період року, накульгування, спроби більше лежати. Одночасно з цим при артриті відзначаються – втрата апетиту, припухлість в області суглобів і відчуття болю при спробах доторкнуться до них.

Як допомогти вихованцеві

Метеочутлива кішка, стан якої змінюється з приходом сонячних днів і сухої погоди, не повинна отримувати ніякої допомоги від людини. Необхідно залишити улюбленця в спокої, давши йому час на відновлення. Багато сплячу, на думку власника, кішку, не варто торсати і намагатися залучити в гру. Тварина може втратити апетит – тому не потрібно намагатися силою його погодувати.

Є й ряд ознак, які не залежать від метеоумов. Підозрюючи внутрішню патологію у кішки, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Давати ліки без призначення фахівця не просто не розумно, а небезпечно небезпечними результатами.

Підозрюючи високий тиск у кішки, господарі роблять спроби давати людські препарати, що провокують ряд значних порушень. Навіть магнезія щоб тиск зробити менше, не завжди здатна дати хороші результати, зате в більшості випадків може викликати смертельний результат.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author