4 основні шляхи зараження кішки позбавляємо

Estimated read time 1 min read

Захворювання у вихованців проживають в будинку, особливо у кішок, вимагають великих енерговитрат і часу. У ветеринарній практиці фіксують дуже велике число найрізноманітніших хвороб. Серед них, особливе місце займають дерматологічні хвороби, однією з яких вважається лишай.

Стригучий лишай відрізняється локалізованим або ж генералізованим ураженням шкіри. Дуже часто діагностують лишай у кішки, спровокований грибками Microsporum і Trichophyton в молодому віці. У цей період у кішки істотно ослаблений імунітет, що бути позитивним аргументом для розвитку грибків на шкірі.

Які шляхи зараження існують і як уберегти власного вихованця від зараження стригучий лишай, буде описано далі.

Шлях Перший — від хворої тварини

Дуже часто різні інфекції, в тому числі і грибкові, передаються при прямому контакті від хворої тварини. Ризик підхопити лишай у кішки зростає, якщо вона має прямий доступ на вулицю. Гуляючи з іншими тваринами, тварина може інфікуватися. І тут ключову роль відіграє імунна система. Якщо імунітет у вихованця на найвищому рівні, кішка отримує гарне харчування, підібране ветлікарем, розвиток позбавляючи в даному випадку мінімально. Організм кине всі сили на усунення патогена і недопущення розвитку його на шкірному покриві.

Позбавляємо кішка може інфікуватися не тільки від своїх побратимів, а й від собак, в тому числі і домашніх. Про це потрібно не забувати, якщо в квартирі живе кілька тварин, тісно контактують між собою. Адже собаки частіше гуляють на вулиці і можуть принести в будинок спори грибка.

Шлях другий — через предмети побуту

Інфікування може статися під час використання інфікованих мисок для їжі і води, а ще нашийників, лежанок або інших предметів, з яким стикається кішка. для того щоб не дозволити подібного результату, потрібно віполнять чистоту. Це стосується не тільки побутових предметів, а й статі та інших поверхонь. Важливо систематично проводити обробку мисок для прийому їжі і поїлок, а ще систематично прати при великих температурах килимки і лежанки.

Основним пунктом попередження в даному випадку вважається часте купання кішки з особливими шампунями, що володіють протигрибковим і протипаразитарним ефектом. Про вибір засобу потрібно отримати консультацію з професіоналом. Є велика кількість догляду лінійок, розроблених з урахуванням індивідуальних характеристик шкіри і шерсті кішки.

Шлях третій- «від черевик»

Інфікування кішки стригучий лишай може статися і при контакті тварини з вуличним взуттям власника. Дуже багато людей залишають взуття біля входу, куди спокійно може підійти кішка, щоб обнюхати і потертися об черевики або інше взуття. Для безпеки, потрібно систематично мити підошву черевиків, а ще частіше прати килимок біля дверей.

Важливо час проводити від часу обробку житла із застосуванням засобів для дезінфекції. На певний період часу обробки, щоб не дозволити контакт тварини із засобами домашньої хімії, рекомендується поміщати кішку в спеціалізований бокс-перенесення. Бажано, щоб тварина була привчена до нього з самого молодого віку.

Необхідно підкреслити і той момент, що обробка житла потрібна не тільки для того щоб не допустити інфікування кішки позбавляємо. На власному взутті володар може принести в будинок безліч інших інфекцій, погано позначаються на здоров’ї тварини.

Шлях четвертий — на вулиці через знаходяться навколо предмети

Один з дуже популярних шляхів зараження кішок, що мають безкоштовний доступ на вулицю – через знаходяться навколо предмети. Перевірити кішку, що гуляє самостійно, виходить нечасто. З якими предметами стикається тварина, тертися тулубом або обнюхує, неможливо визначити. Але слід мати на увазі, що з даними предметами контактують і інші тварини, частіше бездомні.

Повністю зменшити вихід на вулицю улюбленця-сенсу немає. Але ось намагатися попередити контакт з іншими тваринами, дійсно можливо:

  1. Для цього, важливо вигулювати кішку або перебувати поруч під час прогулянки. Це на превеликий жаль, не завжди можливо, тим більше якщо вихованець волелюбний, не визнає повідків і нашийників. У подібному випадку, головна міра попередження-поліпшення стану імунітету. Важливо потурбуватися про повнораціонне харчування, наявність вітамінно-мінеральних комплексів в меню.
  2. Однією зі складових частин попередження розвитку самих різних хвороб, в тому числі і стригучого лишаю, вважається Регулярний огляд у ветеринарного фахівця. Самостійно в побутових умовах визначити наявність позбавляючи у тварини не можливо. Це реально зробити тільки під час використання спеціалізованих ламп і зіскрібків з уражених ділянок.
  3. Систематично доведеться проводити оцінку стану шерсті і шкіри улюбленця. При перших ознаках позбавляючи, ворсинки починають обламуватися, а шкіра виглядає роздратованою.

Основою розвитку грибкової патогенної мікрофлори при попаданні на покриви шкіри, ставати не тільки поганий раціон харчування. Найчастіше діагностується стригучий лишай у кішок в молодому віці. Є і генетична схильність. Наприклад, перські кішки і екзоти, схильні до самих різних захворювань покриву шкіри більше, ніж їх родичі інших порід. У зв’язку з цим власникам подібних кішок слід приділити стану шкіри і шерсті багато уваги. Грають роль і наявність супутніх хвороб у розвитку стригучого лишаю. Завдання власника-взяти до уваги всі заходи попередження і вчасно звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні.

Дізнайтеся відповіді на всі питання про лишай у кішки>>>

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author