Мутабельні знаки зодіаку: що означають і які входять до їх числа

Estimated read time 1 min read

Езотерика

robertss 25.09.2023 Article

Адаптивні, мінливі, гнучкі — це характеристики представників мутабельних знаків зодіаку. Чому їх так називають, чим вони відрізняються від інших представників зодіакального кола? Усе про астрологічних хамелеонів розповіли фахівці в галузі езотерики Кайл Томас і Ніна Кан.

Суть і особливості групи мутабельних знаків зодіаку

Представники цих знаків легко і позитивно дивляться на життя, приймають його таким, яким воно є, не вимагають більшого і радіють кожному моменту. Щоб зрозуміти справжню природу мутабельних знаків, потрібно знати їхні відмінності від інших.

Що таке мутабельні знаки зодіаку?

Це категорія знаків зодіаку зі спільною ознакою: вони всі належать до однієї модальності й народилися на стику двох пір року, у міжсезоння. Ці знаки завершують кожен сезон, спостерігаючи закінчення одного періоду життя і готуючись до вступу в новий. Така особливість робить їх справжніми оптимістами, готовими до пригод і відкриття незвіданих горизонтів у житті.

Які знаки зодіаку належать до мутабельних? Загалом їх чотири. Це Близнюки, Діва, Стрілець і знак Риби. Кожен із них народжений у третій місяць одного з чотирьох сезонів року або на стику двох сезонів:

 • Близнюки (22 травня-21 червня) завершують весну, вступають у літо.
 • Діва (22 серпня-23 вересня) закриває літо і зустрічає осінь.
 • Стрілець (23 листопада-22 грудня) народжується на стику пізньої осені та ранньої зими.
 • Риби (20 лютого-20 березня) закривають зодіакальне коло і приходять у цей світ на стику зими і ранньої весни.

Така астрологічна особливість робить цих людей філософами, готовими до будь-яких життєвих обставин, пише Cosmopolitan. Вони ніби готують представників інших модальностей до трансформації, м’яко направляючи енергію в потрібне русло. Робити все це знову і знову їм дозволяють певні риси характеру.

Ключові особливості мутабельних знаків

Представники мутабельної модальності сильно відрізняються від інших знаків зодіаку. Авторка книг з астрології Ніна Кан вважає, що вони можуть впоратися з несподіваними змінами. Їм притаманні такі якості:

 • Гнучкість і неупередженість.
 • Уміння бачити ситуацію з усіх боків.
 • Дар збирати інформацію й утримуватися від різких суджень доти, доки ситуація не проясниться.

Якщо їхній день не задався зранку, мутабельні знаки трохи губляться, але потім беруть себе в руки і завершують день на позитивній ноті. У їхньому характері відбивається вплив стихії, властивої конкретному знаку зодіаку:

 • Близнюки — Повітря: легкість, обмін інформацією, комунікація, побудова зв’язків з іншими людьми.
 • Діва — Земля: прагматичність, уміння логічно мислити.
 • Стрілець — Вогонь: пристрасть до нового, навчання, пошук, вміння ділитися знаннями.
 • Риби — Вода: глибокий зв’язок із несвідомим, занурення в себе, схильність до містики.

Як особливі, усвідомлені та високорозвинені особистості, вони потребують гармонійного партнерства. З ким сумісні мутабельні знаки? За своєю природою ці люди підлаштуються під будь-яку людину. Але найміцніші пари, готові разом розвиватися і проходити життєвий шлях пліч-о-пліч, створять із представниками кардинальних знаків зодіаку — Овном, Раком, Терезами, Козерогом.

Характеристика чотирьох мутабельних знаків

Вважають, що в мутабельних знаках горить своєрідний маяк, який веде їх по життю правильною дорогою. Астролог Кайл Томас вважає, що ці знаки мають вроджену здатність бути гнучкими і пристосовуватися. Що потрібно знати про зоряних хамелеонів, про Близнюків, Діву, Стрільця і Риб?

Близнюки

Ці люди вміють бути попереду всіх, бо їхній головний козир — інформація. Вони легко інтегруються в будь-яке суспільство, поважають чужі традиції і закони, тож подорожі і зміна місця роботи для них — це частина життя. Вони дуже цікаві співрозмовники, бо черпають інформацію з різних джерел. Щоправда, не завжди пірнають глибоко, в суть, але такого рівня достатньо, щоб блиснути знаннями.

У Близнюків часто просять поради, оскільки вони вміють розглянути ситуацію під різними кутами. У них є одна важлива особливість: ці люди постійно змінюють думку, з легкістю перемикаючись на протилежну.

Діва

Справжні трудоголіки, які із захватом занурюються у свою справу, — це Діви. Практичні, дисципліновані, вибіркові, вони вміють аналізувати ситуацію і робити правильний вибір. Ці люди легко підлаштовуються під різні життєві обставини. Вони знаходять спільну мову з будь-якими людьми, доброзичливі та розумні.

Практичні Діви доводять до логічного завершення будь-яку справу. Педантичність змушує їх удосконалюватися, але не до фанатизму, вони вміють тримати баланс між адекватністю та одержимістю.

Стрілець

Любителі філософії, духовності, вічні шукачі істини — це Стрільці. Вони, як і Близнюки, люблять подорожі. Стрільці занурюються в культуру і традиції інших країн, збагачуючи свій розум. Справжні авантюристи не вміють фіксуватися на одній темі.

Вони не бояться пуститися в сплав гірською річкою, запустити стартап, кардинально змінити образ. Бояться самотності, не терплять нудьги. Стрільців люблять люди, у них багато друзів і знайомих, готових розділити нове захоплення і пляшку хорошого вина.

Риби

Представники знака постійно розвиваються у сфері спілкування і стосунків, прагнуть краще пізнати себе та інших людей. Дуже товариські, готові прийти на допомогу. Їхнє головне завдання в житті — знайти себе, свій дім, шлях, сім’ю, світ. Не отримуючи бажаного, дуже страждають, але беруть себе в руки і шукають нові цілі.

На жаль, вони не відчувають чужих кордонів і занадто вникають у чуже життя, навіть якщо їх про це не просять. Їм необхідно вчитися опікуватися собою і власними інтересами, зберігши цілісність і енергію.

Мутабельні знаки — ментальні акробати, які вміють бути гнучкими, підлаштовуватися, шукати компроміс і підхід. Знаючи їхні астрологічні особливості, простіше зрозуміти і прийняти природу знака, а їм самим стати впевненішими у своїх силах.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Енергетичний вампір: як розпізнати і захиститися від його впливу

Емілія: значення імені, характер і доля

Позначки:, , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author