Сінгапур: столиця, популярні місця для відпочинку та визначні пам’ятки

Estimated read time 1 min read

Одна з найменших у світі держав, що розкинулася на десятках островів в Індійському океані, приваблює шанувальників східної культури. Первозданна природа тропіків сусідить із сучасною архітектурою, величезними хмарочосами, багаторівневими дорожніми розв’язками та історичними пам’ятками.

Де знаходиться Сінгапур

Сінгапур — це країна чи місто? Республіка Сінгапур — це незалежна держава, що розташована в Південно-Східній Азії, але в державі є і місто з такою назвою. До складу країни крім мегаполісу входять понад 50 островів-супутників, розташованих у Сінгапурській протоці. Яка столиця Сінгапуру? Столиця держави — однойменне місто Сінгапур.

Де знаходиться Сінгапур? Острів-держава розташований у південній частині Малайського півострова між Малайзією та Індонезією. Станом на грудень 2022 року загальна площа острова становила понад 730 км², а берегова лінія простяглася на 193 км.

Як дістатися до Республіки Сінгапур

Найшвидший спосіб дістатися до Сінгапуру з Казахстану — авіатранспорт. Рейси в країну з однією пересадкою здійснюються з аеропортів:

  • Алмати. Пересадка в Міжнародному аеропорту Хамад (Катар). Час у дорозі з урахуванням пересадки — 14 годин 45 хвилин.
  • Астани. Пересадка в Міжнародному аеропорту Дубаї (ОАЕ). Час у дорозі з урахуванням пересадки — 31 година 35 хвилин.

Усі гості Сінгапуру повинні мати електронну візу для в’їзду в країну. Щоб отримати її, необхідно заповнити просту онлайн-заявку.

Мова та валюта

Згідно з Конституцією Сінгапуру, офіційними мовами країни є китайська (путунхуа), англійська, тамільська та малайська. Остання має додатковий статус національної мови.

Офіційна валюта Республіки Сінгапур — сінгапурський долар. Вартість одного сінгапурського долара станом на липень 2023-го становить близько 330 тенге.

Митні правила

У Сінгапурі серйозно ставляться до законів, тому жодних поблажок для туристів немає, а штрафи за порушення великі. Деякі види товарів у Сінгапур ввозити не можна, а для деяких необхідно заздалегідь отримати дозвіл на ввезення або сплатити мито.

Ввозити в країну заборонено:

  • жуйки;
  • тютюн (нюхальний і жувальний), тютюн для кальянів, розчинний тютюн і нікотин, продукти, що імітують тютюн, включно з електронними сигаретами, будь-який тютюн і нікотин для місцевого застосування, наприклад нікотинові пластирі;
  • сильнодіючі медикаменти або медикаменти, що містять наркотичні речовини, без рецепта або лікарського припису, будь-які наркотики;
  • запальнички у формі пістолета, петарди та феєрверки;
  • продукцію еротичного та порнографічного змісту;
  • слонову кістку;
  • копії програмного забезпечення, відеозаписи на компакт-дисках і касетах;
  • а також кастети, нунчаки і ножі з викидним лезом.

Щоб ввезти до Сінгапуру тварин і рослини, м’ясо, рибу та продукти з них, фрукти й овочі, обладнання для відео- або радіозв’язку, диски з комп’ютерними іграми або фільмами, необхідно отримати дозвіл. Платити мито необхідно за ввезення до Сінгапуру сигарет і сигар, автомобільного пального, алкоголю, нових товарів для особистого використання вартістю понад 600 сінгапурських доларів.

Крім цього, необхідно декларувати готівку, якщо сума перевищує еквівалент у 20 тисяч сінгапурських доларів.

Пам’ятки Сінгапуру

Що подивитися в Сінгапурі? Ресурси Visit Singapore , Singapore Flyer , Visit Jurong Bird Park радять побувати на набережній Клар-Кі, у парку Меліон, відвідати Сади біля затоки, парк птахів Джуронг, покататися на колесі огляду, а також побачити храм Шрі Маріамман і Музей цивілізацій Азії.

Набережна Клар-Кі

Колись це була промислово-торгова зона, а тепер — туристичний район. Тут для туристів відкриті сотні магазинів, ремісничих крамниць і великих торговельних центрів, а ввечері запалюють вогні нічні клуби, закусочні та ресторани.

Дозвілля тут не обмежується пішими прогулянками. Уздовж набережної обладнано причали, звідки на водні екскурсії вирушають прогулянкові катери та річкові трамвайчики.

Парк Мерліон

Парк розкинувся в гирлі річки Сінгапур. Головною тотемною твариною парку став вигаданий Мерліон — істота з тулубом риби і головою лева.

Як пише Visit Singapore , статуя Мерліона височіє на 8,6 м і важить 70 т. Її створив місцевий майстер Лім Нанг Сенг за проектом Кван Сай Хеонга. Відвідування парку краще планувати на ранкові або вечірні години, коли відступає спека.

Сади біля затоки

Сади біля затоки (Gardens by the bay) — одна з найбільш упізнаваних визначних пам’яток міста. Тут розташовані знамениті футуристичні дерева. Вони захоплюють своїм підсвічуванням уночі та вражають уяву вдень.

Вхід до парку розміром 100 га безкоштовний для туристів. На території, купивши квитки, можна відвідати величезні оранжереї, Квітковий купол, Хмарний ліс і підвісний міст, що проходить між величезними деревами, розташований на висоті 22 м.

Колесо огляду

Колесо огляду Singapore Flyer офіційно було запущено в 2008 році. Як повідомляє офіційний сайт туристичного об’єкта, колесо височіє на 165 м і має діаметр 150 м, що робить його одним із найбільших у світі.

На колесі розташовані 28 обладнаних кондиціонером капсул для пасажирів. Деякі з них — це VIP-кабінки, в яких подають шампанське. Повний оберт колеса займає близько 30 хвилин.

Парк птахів Джуронг

Парк птахів Джуронг став найбільшим в Азії та одним із найбільших парків птахів у світі. Джуронг став домівкою для 400 видів птахів, зібраних з усієї планети. Тут для пернатих створено умови, максимально наближені до їхнього природного середовища існування.

Сайт парку повідомляє, що основна територія розділена на кілька величезних вольєрів, у яких живуть птахи і куди можуть заходити відвідувачі.

Храм Шрі Маріамман

Шрі Маріамман — найстаріший індуїстський храм у Сінгапурі. Він входить до числа сінгапурських пам’яток національного значення, а центральне місце в ньому займає богиня-мати Маріамман.

Храм височіє посеред Чайнатауна на тлі сінгапурських хмарочосів. З вежі храму на відвідувачів дивляться фігурки індуїстських богів, дракони, леви.

Музей цивілізацій Азії

Відвідування Музею азіатських цивілізацій — це можливість познайомитися з багатою культурою Азії. У галереях музею використані різні сучасні демонстраційні та інтерактивні технології. Вони дають змогу отримати детальну інформацію про артефакти, що експонуються в музеї.

Загалом у музеї 11 галерей, що представляють окремі регіони Азії. Уся площа музею займає 14 тис. м².

Сінгапур цікавий туристам у будь-яку пору року. Зачаровують його вулиці та визначні пам’ятки, що зберігають історію та культурну спадщину країни. Шопінг, розваги, насичене культурне життя міста — все це робить відвідування Сінгапуру незабутнім.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author