Найприбутковіший бізнес у Казахстані на сьогоднішній день

Estimated read time 1 min read

Найприбутковіші стартапи в Казахстані не вимагають великих грошових вкладень. За кілька тисяч доларів можна організувати прибуткове підприємство. У топ-10 найприбутковіших бізнесів увійшли підприємства у сфері харчування, навчання та клінінгу.

Кав’ярня

Невелика кав’ярня стане найприбутковішим бізнесом, враховуючи любов казахстанців до кави. Дослідження недавнього часу показали, що казахстанці споживають понад 10 млн кг кави на рік. При цьому тільки третина казахстанців готує каву вдома, а половина офісних працівників потребують щонайменше двох чашок напою, що бадьорить, на день.

Початкове вкладення — купівля кавомашини. Клас кавомашини потрібно підбирати, виходячи із запланованого потоку відвідувачів. Почати можна з напівпрофесійної машини вартістю $1000-1500 (400-600 тис. тенге). З поступовим зростанням доходів і збільшенням потоку клієнтів можна переходити на дорожчі професійні зразки.

Важливо також вдало вибрати приміщення для кав’ярні. Приміщення ідеальне, якщо воно:

 • розташоване на першому поверсі та має окремий вхід;
 • розташоване в центрі міста;
 • неподалік є офіси, університети чи зупинки транспорту.

Не варто витрачати багато грошей на старті на інтер’єр. Хоча саме унікальний і концептуальний дизайн може привабити нових відвідувачів і стати візитною карткою закладу.

Автомийка самообслуговування

За інформацією сайту прем’єр-міністра РК, щороку в Казахстані збільшується виробництво автомобілів. Відповідно, зростає потреба в різних автомобільних сервісах.

Найприбутковішим бізнесом, що вимагає невеликих вкладень, можна назвати автомийки самообслуговування. Найбільшу складність при відкритті автомийки становить пошук відповідного місця розташування. Середня автомийка вимагає площу від 300 м².

Доведеться витратитися на потужні насоси та очисне обладнання. Для відкриття автомийки потрібен стартовий капітал до $20 тис. (8,5 млн тенге). Якщо вдасться забезпечити хороший потік клієнтів, вкладення окупляться за кілька років, і мийка почне приносити гарний прибуток.

Торговий автомат

Прибутковим і досить пасивним способом доходу можна вважати різного роду автомати з продажу продуктів харчування і напоїв. Бізнес можна починати з одного б/в автомата вартістю до $2 тис. (850 тис. тенге), а в міру надходження прибутку купувати нові.

Орендна плата не буде важкою ношею для такого бізнесу, оскільки потрібно оплатити тільки 1 м². Залежно від регіону орендна плата може становити $10-100 (4-40 тис. тенге). Бізнес має низку переваг:

 1. Окупність. Націнка на продукти та напої перевищує оптову вартість у 2-5 разів.
 2. Не потрібно задіювати персонал. Купівля нового автомата не вимагає найму нового співробітника: власник своїми силами може обслуговувати близько 20 автоматів.
 3. Мобільність. Якщо через невдале розташування автомат не приносить прибуток, його можна перевезти в інше місце.

Приватний дитячий садок

У Казахстані зростає народжуваність, що підвищує попит на дитячі дошкільні установи. Оскільки державні дитячі садки не справляються з потоком дітей, уже зараз приватні дитячі садки — прибутковий бізнес. З кожним роком їхня прибутковість зростатиме.

Для такого бізнесу потрібен стартовий капітал близько $40-50 тис. (20 млн тенге). Основні витрати:

 • оренда великого приміщення і його ремонт;
 • купівля меблів, великої кількості іграшок, навчальних матеріалів тощо;
 • підбір і виплата зарплати кваліфікованим вихователям.

Садок краще готувати «на виріст» — починати з малокомплектних груп, поступово збільшуючи кількість дітей. Окупиться бізнес за два роки.

Магазин спортивного харчування

Спорт і здоровий спосіб життя стають дедалі більш затребуваними у жителів Казахстану. Популярними видами спорту залишаються:

 • фітнес;
 • пауерліфтинг;
 • бодібілдинг.

Одними тренуваннями ці види спорту не обмежуються, потрібні ще й спортивні добавки.

Для розміщення магазину не потрібно багато місця, а на перших порах достатньо стійки і кількох стелажів. Важливо вдало вибрати локацію: магазин має розташовуватися недалеко від спортивних залів. Товари таких магазинів зацікавлять не тільки професійних спортсменів, а й тих, хто хоче підтягнути тіло до літа.

Доставка питної води

Казахстанці все частіше стикаються з проблемою нестачі питної води. Хтось скаржиться на якість води, а хтось побоюється використовувати водопровідну воду для пиття і приготування їжі.

UNECE (Європейська економічна комісія ООН) також вказує на певні проблеми з якістю води в Казахстані. За словами фахівців організації, населення потребує більшої кількості питної води.

Бізнес досить прибутковий. Основне початкове вкладення — купівля транспорту. Якщо мікроавтобус і невелика вантажівка вже є, старт бізнесу виявиться швидким і відразу почне приносити прибуток. З найманого персоналу будуть потрібні:

Клінінг

Послуги з прибирання приміщень стають дедалі популярнішими в Казахстані. Зайняти нішу у сфері чистоти може як індивідуальний підприємець, так і ціла клінінгова компанія. У першому випадку можна надавати послуги з прибирання квартир або невеликих кабінетів. Такий вид прибирання не вимагає придбання чогось складнішого, ніж швабри, ганчірки та мийні засоби. Роботу можна виконувати самому або найняти одного співробітника. Навіть за мінімальної ціни отримаєте прибуток із третього місяця роботи. Для створення невеликої клінінгової компанії знадобляться більш серйозні вкладення в обладнання від $2,5-3 тис. (1 млн тенге):

 • промислові пилососи;
 • машини для миття підлог;
 • пристосування для миття вікон;
 • витрати на персонал.

За грамотно складеного бізнес-плану вже з перших місяців будете отримувати стабільний дохід.

Курси англійської мови

На думку Forbes, англійська мова стане другою мовою для більшості населення планети. Уряд РК у контексті світової глобалізації реалізує концепцію тримовної освіти. Для отримання хорошої посади в Казахстані потрібне знання англійської на рівні В1-В2 (знання мови, достатнє для спілкування з носіями).

Курси англійської мови можна проводити в онлайн-режимі. Такий варіант підійде як приватному підприємцю, так і невеликій компанії. Якщо ж у бізнесмена є команда досвідчених викладачів і невеликий стартовий капітал на оренду класів, можна відкрити школу англійської мови.

Для цього не потрібна ліцензія, школа навіть має право видавати слухачам сертифікати, які підтверджують факт проходження мовних курсів.

З огляду на реальний стан справ із вивченням казахстанцями англійської мови та сучасні світові тенденції, попит на такі курси високий, а сам бізнес принесе гарний прибуток.

Кіоск із шаурмою

Досить прибутковий бізнес у Казахстані — продаж вуличного фастфуду, насамперед шаурми. Для старту бізнесу необхідний початковий капітал. Головним моментом стане підбір відповідного кіоску:

 • він має бути вдало розташований (є торгові точки, вокзали, навчальні заклади тощо);
 • у ньому має бути мийка і можливість підключення грубки;
 • недалеко від кіоску має бути туалет.

Основними витратами на початковому етапі стане купівля холодильника, печі, мийки і рожна. Отримавши дозволи від санітарної служби і найнявши кухаря, можна приступати до роботи. Такий бізнес за спрощеної системи окупиться протягом шести місяців.

Домашня консервація

Бізнес із виробництва домашньої консервації вигідно відкривати жителям передмість у формі сімейної справи. Основна вимога — безперебійне постачання інгредієнтів. Наприклад, для цілорічного виробництва овочевої консервації потрібні теплиці. Для невеликих обсягів достатньо врожаю з городу.

У такого бізнесу певна цільова аудиторія. Сучасні супермаркети надають широкий вибір консервації, виробленої в промислових масштабах. Однак не всі казахстанці довіряють магазинним солінням і віддають перевагу фермерським екопродуктам.

Найзручніший спосіб ведення такого бізнесу — постачання продукції у фермерські магазини в містах. Починати бізнес краще з кількома невеликими теплицями вартістю до $1 тис. (400 тис. тенге). Кожна така теплиця принесе більше 1 т врожаю. Бізнес окупиться за два сезони.

У Казахстані достатньо доступних прибуткових напрямків у бізнесі. Накопичивши початковий капітал або взявши кредит, можна відкрити мале підприємство. Через кілька років кіоск, дитячий садок або школа англійської мови почнуть приносити стабільний дохід.

Позначки:, , , , , ,

You May Also Like

More From Author