Цитати про дітей та їхні стосунки з батьками: мудрі висловлювання зі змістом

Estimated read time 1 min read

Приказка «Діти — квіти життя» відома кожному. Як і той факт, що підростаюче покоління буває складно зрозуміти. Зазирнути дитині в душу, домовитися з нею і вибрати правильну лінію поведінки допоможуть цитати і висловлювання великих людей про виховання дітей.

Висловлювання і цитати про дітей

Думки про дочок і синів, їхнє виховання висловлювали в різний час кіноактори, художники, письменники, філософи. Які є мудрі цитати про дітей? Експерти порталу Parents пишуть, що головний посил висловлювань про дітей: усі малюки унікальні і дуже потребують любові.

Кожне дитя до деякої міри геній, і кожен геній до деякої міри дитя. (Артур Шопенгауер)

Кожна дитина — художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку. (Пабло Пікассо)

Коли маєш справу з п’ятирічною дитиною, головна небезпека полягає в тому, що дуже скоро сама починаєш говорити як п’ятирічна. (Джин Керр)

Діти — це ж природжені актори. Поспостерігайте за ними: якщо в дитини немає іграшки, то вона знайде паличку і почне гратися з нею. Діти — великі вигадники і мрійники. (Клінт Іствуд)

Діти святі й чисті. Не можна робити їх іграшкою свого настрою. (Антон Чехов)

Діти схожі на мокрий цемент. Усе, що на нього потрапляє, залишає свій відбиток. (Доктор Хаїм Гінотт)

Мої фільми схожі на моїх дітей, але з одним винятком: дітей неможливо перевипустити в 3D і повторно збагатитися. (Роберт де Ніро)

Яблуко від яблуні падає набагато далі, ніж ти думаєш. (Серіал «Теорія брехні»)

Якщо хочете, щоб у ваших дітей все виходило добре, тоді вдвічі більше проводьте з ними часу і вдвічі менше балуйте їх грошима. (Ебігейл Ван Бурен)

Навіть якщо діти ще дуже маленькі, їм не можна заважати говорити те, про що вони думають. (Анна Франк)

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими — це зробити їх щасливими. (Оскар Вайльд)

Кожній дитині потрібен світ, де можна сміятися, танцювати, співати, вчитися, жити в мирі та бути щасливим. (Малала Юсуфзай)

Діти з пригніченими почуттями — це, як правило, діти з пригніченим інтелектом, збідненою думкою. (Василь Сухомлинський)

Діти найбільше уважніше слухають тоді, коли говорять не з ними. (Елеанора Рузвельт)

Якщо ви хочете, щоб діти твердо стояли на ногах, тоді дайте їм відчути деяку відповідальність. (Ебігейл Ван Бурен)

Маленькі діти мають багато спільного з інтелектуалами. Їхній шум дратує, їхнє мовчання підозріле. (Габріель Лауб)

Любов батьків до дітей сильніша, ніж дітей до батьків. Батьки можуть не любити одне одного, але жити разом заради дітей, а діти можуть кинути батьків заради любові до абсолютно випадкової людини. (Костянтин Меліхан)

Дитина може навчити дорослого трьох речей: радіти без жодної причини, завжди знаходити собі заняття і наполягати на своєму. (Пауло Коельо)

Діти потребують керівництва і співчуття набагато більше, ніж інструкцій. (Енн Салліван)

Які є цитати про дітей і щастя? Для багатьох людей поняття «щастя» і «діти» нероздільні. Про це свідчать висловлювання Віктора Гюго: «Діти одразу і невимушено освоюються зі щастям, бо вони самі за природою своєю — радість і щастя».

Висловлювання про стосунки дітей і батьків

Доктор психології Микола Козлов вважає, що любов дітей до батьків — це турбота дітей про батьків, коли вони роблять усе необхідне, включно з фінансовою та матеріальною підтримкою. Існують й інші думки про взаємини дитини з батьком і матір’ю.

Які є цитати про дітей і батьків? Є безліч висловлювань про дітей та їхні взаємини з батьками. Найцікавіші з них перераховані нижче.

На той час, коли ми усвідомлюємо, що наші батьки мали рацію, ми вже маємо своїх дітей, які вважають, що не праві ми. (Філіп Рот)

Усе хороше в дитини від батьків, усе погане — від батька з матір’ю. (Вольтер)

До твого народження твої батьки не були такими нудними і нецікавими людьми, якими вони здаються тобі зараз. Вони стали такими, заробляючи на твоє безтурботне дитинство, перучи твій одяг і слухаючи твою нескінченну балаканину про те, який ти класний. Тому перед тим як вирушати рятувати ліси Амазонки від знищення жадібним поколінням твоїх батьків, спробуй спершу привести до ладу свою кімнату. (Білл Гейтс)

Діти ніколи не слухалися дорослих, але зате завжди справно їх наслідували. (Джеймс Болдвін)

Ми думаємо, що відрізняємося від батьків, і в нас усе буде по-іншому. Насправді ми йдемо за ними слід у слід, рік за роком, стаючи дедалі більше схожими на них у всьому. (Юрій Візбор)

Коли мені було чотирнадцять, мій батько був такий дурний, що я насилу терпів його; але коли мені виповнився двадцять один рік, я був здивований, наскільки цей старий чоловік порозумнішав за останні сім років. (Марк Твен)

Чоловіки люблять жінок, жінки люблять дітей, діти люблять хом’ячків, хом’ячки нікого не люблять. (Ейліс Елліс)

Знаєш, батьки — це просто діти, у яких є діти. («Рік і Морті«)

Проблема батьків і дітей полягає в тому, що з часом діти вже перестають ставити запитання, а батьки все ще продовжують на них відповідати. (Симона де Бовуар)

Мати — Бог в очах дитини («Сайлент Гілл»)

Стосунки між батьками і дітьми так само важкі і настільки ж драматичні, як стосунки між люблячими. (Андре Моруа)

Діти гірше засинають у присутності того з батьків, якого найбільше люблять, бо прагнуть утримувати його поруч якомога довше. ( Фредрік Бакман «Що мій син має знати про устрій цього світу»)

Чесна дитина любить не тата з мамою, а трубочки з кремом. (Дон Амінадо)

Занадто слухняні сини ніколи не досягають багато чого. (Абрахам Брілл)

Не треба нав’язувати дітям свої нереалізовані мрії. («Клон»)

Колектив авторів у книзі «Батьки і діти. Психологія взаємин» зібрали добірку ненависних дитині висловлювань батьків. Виховуючи дітей, не використовуйте у своїй промові слова «невиправний», «хуліган», «псих», «недотепа». Натомість візьміть на озброєння перелічені вище висловлювання про дітей, їхній характер та їхні стосунки з дорослими.

Кожна дитина — це не копія батьків, а особистість. Будуючи стосунки зі своїм чадом, візьміть на озброєння висловлювання великих людей. Вони дадуть орієнтир у вихованні підростаючого покоління, допоможуть вчасно продемонструвати любов і підтримку, заохотити і вчасно проявити суворість

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , , , ,

You May Also Like

More From Author