10 видів цереусів, що цвітуть вночі

Estimated read time 1 min read

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Джулі Томпсон-Адольф — майстер-садівник і автор з більш ніж 30-річним досвідом у цілорічному органічному садівництві, вирощуванні насіння, вирощуванні реліквій та сталому сільському господарстві.

Нічні цереуси — це загальний термін, що описує кілька видів кактусів, які цвітуть тільки вночі (зазвичай лише протягом однієї ночі). Слово «цереус» означає, що це кактус. Більшість видів цереусів, що цвітуть вночі, запашні. Всі вони є багаторічними рослинами там, де вони ростуть на батьківщині. Деякі кактуси, що цвітуть вночі, плодоносять, наприклад, кактус драконовий плід, перуанський яблуневий кактус і Cereus jamacaru. Більшість видів квітучих вночі цереусів мають білі квіти або бліді відтінки інших кольорів.

Нічні цереуси — тропічні рослини. Зазвичай їх вирощують у кімнатних умовах в контейнерах у холодних регіонах, оскільки температурна толерантність цереусу нічного квітучого становить 40 градусів за Фаренгейтом і вище. Догляд за квітучим вночі цереусом в кімнатних умовах простий: їм потрібні світло, вода, добрива для кактусів і небагато іншого. У тіні вони не процвітають. Однак, якщо ви вирощуєте їх у приміщенні, будьте готові до того, що рослина буде високою: деякі з них можуть виростати до 10 футів заввишки.

Багато хто помилково вважає, що цариця ночі (Epiphyllum oxypetalum) — єдиний вид цереусу, що цвіте вночі. Існує щонайменше 10 різновидів (родів) цереусів, що цвітуть вночі. Плутанина часто виникає при використанні загальних назв для їх обговорення. Наприклад, багато видів рослин називають «королевою ночі».

Читайте далі, щоб дізнатися більше про 10 найпопулярніших видів цереусів, які вражають своїм цвітінням.

Порада

У Новому Орлеані та інших південних містах влаштовують вечірки вечірнього цвітіння, щоб поспостерігати за вражаючим розкриттям квітучих рослин цереусів (зазвичай між 22:00 і північчю). Якщо у вас є кактус Epiphyllum oxypetalum — королева ночі, ви можете запланувати вечірку через сім днів після того, як бутон почне спрямовуватися вгору.

Кактус «Королева ночі» (Epiphyllum oxypetalum)

Кактус «Королева ночі» ще називають «голландською трубкою», але не плутайте його з однойменною ліаною (Aristolochia macrophylla). Більшість видів цереусів, що цвітуть вночі, потребують більш частого поливу, ніж інші кактуси, що ростуть в посушливих пустелях. Не допускайте повного висихання ґрунту. Епіфіллуми походять з тропічних лісів, тому поливайте їх більшою кількістю води. Підгодовуйте їх раз на два тижні навесні та влітку добривом, призначеним спеціально для кактусів. Зазвичай, коли рослина пов’язана корінням, це погано. Але з цією рослиною це не обов’язково так. Чим більше вона пов’язана корінням, тим більша ймовірність того, що вона зацвіте. У дикій природі вона може досягати 10 футів заввишки, але як кімнатна рослина вона виросте лише на 1-2 фути.

 • Зони вирощування USDA: 10-11
 • Кольорові сорти: Білий
 • Освітленість: Яскраве місце, але не під прямими сонячними променями
 • Потреби в ґрунті: Добре дренований

Кактус червона орхідея (Epiphyllum ‘Fifty Grand’)

Кактуси епіфіллуми також називають «кактусами-орхідеями», і їх існує багато різновидів. Сорт ‘Fifty Grand’ має 8-дюймові, глибокі, рожево-рожеві квіти. Вирощений у підвісному кошику, цей гібрид можна влітку вивішувати в перголі на відкритому повітрі. Вимоги до догляду такі ж, як і для Epiphyllum oxypetalum. Виростає від 1 до 2 футів заввишки.

 • Зони вирощування USDA: 10-11
 • Кольорові різновиди: Червоний
 • Освітленість: Яскраве місце, але не під прямими сонячними променями
 • Потреби в ґрунті: Добре дренований

Рожевий кактус-орхідея (Epiphyllum ‘Thousand Pinks’)

Гібридний сорт кактуса-орхідеї ‘Thousand Pinks’ — це різновид цереуса нічного цвітіння, який має від 6 до 8-дюймових рожевих квіток. Рід Epiphyllum у дикій природі є епіфітом, росте прямо на деревах (а не в землі) і потребує лише трохи ґрунту та поживних речовин, що містяться в пристовбурних кругах дерев. Ось чому квіти епіфіллуму краще ростуть на корені, ніж у горщиках з більшою кількістю ґрунту. «Тисяча рожевих» виростає до 3 футів заввишки. Після запилення квіти перетворюються на смачні їстівні плоди.

 • Зони вирощування USDA: 9-11
 • Кольорові сорти: Рожевий
 • Освітленість: Яскраве місце, але не під прямими сонячними променями
 • Потреби в ґрунті: Добре дренований

Кактус орхідея Хукера (Epiphyllum hookeri)

Пелюстки цього виду цереусу, що цвіте вночі, набагато вужчі, ніж у Epiphyllum oxypetalum; вони також менш ароматні. Але вимоги до догляду такі ж, як і для Epiphyllum oxypetalum. Рослина виростає до 1,5 — 3 футів заввишки, з квітами довжиною 9 дюймів і шириною 8 дюймів.

 • Зони вирощування USDA: 9-11
 • Кольорові сорти: Білий
 • Освітленість: Яскраве місце, але не під прямими сонячними променями
 • Потреби в ґрунті: Добре дренований
Позначки:, , , , ,

You May Also Like

More From Author